PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140245}
6,9 7 750
ocen
6,9 10 1 7750
5,8 5
ocen krytyków
Anthony Zimmer
powrót do forum filmu Anthony Zimmer

Gdyby nie obecny na naszych ekranach ramake z udziałem Angeliny jole i Johnny Deppa to ANTHONY ZIMMERA pewnie bym nigdy nie chciał oglądać.

Już w chwili polskiej premeiry tego obrazu na DVD (kilka lat temu) zpozanałem się z wieloma niepochlebnymi recenzjami tego dzieła i chociaż lubię Marceau i Attala postanowiłem sobie seans odpuścić. Mimo wszystko seans TURYSTY wzywa (choć to też podobno niezbyt dobry film)i należało nadrobić zaległości.

Film Jerome Salle w otwarty sposób nawiązuje do takich klasyków Hitchcocka jak NIEZNAJOMI Z POCIĄGU czy ZŁODZIEJ W HOTELU...problem jednak w tym, że nie dorasta im do pięt!

Połączenie pieprznego romansu i kina kryminalnego to pomysł inttrygujący, ale ttuaj nie doczekał się ciekawego rozwinięcia.
Nie będę się pastwił nad scenarzystami, ale tekst ANTHONY ZIMMERA obfituje w fabularne luki, niedociągnięcia i wątpliwe rozwiązania.

Wszystko to by xsię dało jednak przełknać, gdyby dziełko Jerome salle trzymało w napięciu iczarowało chemią pomiędzy glównymi bohaterami. niestety nic takiego się nei dzieje, gdyż ANTHONY ZIMMER to kino nakręcone anemicznie, bez nerwu i określonego celu.

Co gorsza pomiędzy Sophie Marceau , a Yvanem Attalem kompletnie nie iskrzy. Oboje mają kilka dobrych scen "osobnych", ale kiedy razem pojawiają się na ekranie wieje sztucznością i nudą!
Nie bardzo pomagają też aktorzy drugiego planu z Danielem Olbrychskim na czele, którzy starają się grać zachowawczo i beznamiętnie.

ANTHONY ZIMMER to dzieło, które ma interesujący pomysł wyjściowy i około 2-3 dobrych scen, ale rozczarowuje jako całosć. Wątek uczuciowy-choć z pozoru ciekawy- wypada mało przekonująco. Aktorzy w tym filmie są do bólu sztuczni, a sam obraz nakręcony jest bez nerwu i stylu.
Seans raczej daremny i wątpie czy na hollywoodzkim TURYSCIE będzie choć troszkę lepiej...

użytkownik usunięty

PS- zapomniałem dodać,i ż już gdzieś po 30 minutach domyśliłem się jak caa ta zabbawa się zakończy... i nie było to dość trudne:(

"ANTHONY ZIMMER to dzieło, które ma interesujący pomysł wyjściowy i około 2-3 dobrych scen, ale rozczarowuje jako całosć. Wątek uczuciowy-choć z pozoru ciekawy- wypada mało przekonująco. Aktorzy w tym filmie są do bólu sztuczni, a sam obraz nakręcony jest bez nerwu i stylu".

Zgadzam się całkowicie. Obejrzałam ten film po powrocie z The Tourist. Film totalnie nie spójny, choć jego następca ma wiele niepochlebnych opinii to muszę przyznać, że mi się 100 razy bardziej podobał. Nie chodzi głównie o grę aktorską ale głównie o akcje filmu, która w nowym turyście wydaje się być ciągła i pełna emocji a tu nic. Morze to też wpływ weneckich krajobrazów ;p

ocenił(a) film na 9
carolina8977

A mi na odwrot. Amerykanie jak zwykle zepsuli dobra historie. Nieatrakcyjna Jolie i drewaniany Depp sprawil,ze mam awers do Hollywood. To The tourist jest niespojny, juz od samego poczatku. Splycony maxymalnie.
i wish there were movie movies like Anthony Zimmer. Nieliniowe historie. Francuskie kino jest w tyn najlepsze.

No ale kazdy lubi co innego:) Mlodziezy ten film sie nie spodobal,to juz wiem. A Turysta za malo 'dizneyowski' zeby odniosl sukces.

użytkownik usunięty
jezzezel

TURYSTĘ zobacze jutro i się wypowiem. Co do ANTHONY ZIMMERA- film może się podobać lub nie. JA jako stary kinoman raczej nie jestem wielkim zwolennikiem nadmairu akcji i efekcairstwa.
Mimo to ANTHONY ZIMMER jest dla mnie filmem zbyt
"sterylnym", wypranym z emocji i kontrakpunktów kulminacyjcnych. Nie mówiąc już o scenariuszowych lukach! Ciekawy jest tu koncept i sychologia postaci. Jeśli już oglądać filmy w "stylu" Zimmera to tylko dzieła Alfreda Hitchococka- one nie mają tyle wad co ta produkcja!

ocenił(a) film na 9

A gdzie sa te 'luki' w scenariuszu wg Ciebie? Prosze, napisz.
Emocje w AZ sa pokazene chyba zbyt subtelnie. Ja tam bardzo sie emocjonowalam ogladajac film, kazda scene sledzilam uwaznie.Lubie wchlanian dziela czytane i ogladane, pamietam wtedy kazdy fragment i latwiej potem pisac eseje i rozprawki na takowe tematy, jak sie wie tak wiele.

Poza tym mam zamiar ulozyc quiz o filmie na moje zajecia. Tylko jeszcze nie wiem jakie pytania zadac,zeby nie byly zbyt proste ani zbyt malo ambitne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones