PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726898}

Apostoł

L'apôtre
6,9 906
ocen
6,9 10 1 906
Apostoł
powrót do forum filmu Apostoł

Ostania scena...

ocenił(a) film na 7

Film mocno trąci "chrześcijańską propagandą" - nie, żebym miała coś przeciw nawracaniu się ludzi, ale tu obie religie zostały mocno przerysowane. Islam wcale nie jest religią karzącego Boga, a chrześcijaństwo religią miłości. PATRZ HISTORIA (!). Wszystko bowiem zależy od interpretacji ludzi!! W Islamie jest tylu złych Imamów, co w katolicyzmie złych księży. ALE... bardzo podobała mi się ostatnia scena i choć wiem, że to banał i że utopia - i co z tego ! TAK, WŁAŚNIE TEGO CHCĘ!

EmmaThomson

Co Ty za przeproszeniem za bzdury klepiesz? Chrześcijaństwo nie jest religią miłości? Bo co ? Pewnie masz na myśli wyprawy krzyżowe? Ale zapamiętaj jedno to nie Bóg który stworzył chrześcijaństwo im nakazał je robić a to co każe nam Bóg a raczej co mówi nam abyśmy czynili dla zbawienia zapisane jest w Biblii i tam jest spisane czym jest wiara w Boga a tam nie znajdziesz nienawiści i nawoływania do niej, znajdziesz wyłącznie wskazówki o świecie, jak powstał m.in wiele tajemnic kosmosu w Starym Testamencie jak i tajemnic życia i końca świata w Nowym Testamencie. Tacy ludzie jak Ty zakłamują prawdę nie czytając nigdy Biblii a słuchając słów anty chrześcijan. Natomiast co do islamu to ta religia jest ewidentną religią nienawiści, karania i dziwnych zasad. Poczytaj o księdze alladynów w islamie, jest to nic innego jak księga demonów i taka to wychodzi "fajna" ta religia.

ocenił(a) film na 7
kobe_bryant88

Czy można nazwać religią miłości tą religię, której przedstawiciele w imię Boga topili, palili, ćwiartowali ludzi o innych poglądach ( to dalsza historia )??? Czy można nazwać religią miłości tą religię, której przedstawiciele ( nawet biskupi ) w imię Boga gwałcili młodych chłopców i dziewczynki ( to historia i dawna i bardzo bliska ) ??? Pisząc moją wypowiedź miałam na myśli to, że każde słowa można wypaczyć i źle zinterpretować. Ale ty nie przeczytałeś całej mojej wypowiedzi - lub jej nie zrozumiałeś. Ja zwyczajnie nie lubię ( ujmę to delikatnie ) naiwnej agitacji. Czytam Pismo Święte ( bardzo dalekie od naiwnej agitacji ) i w myśl tego co tam przeczytałam, nie gardzę Tobą. W Twojej wypowiedzi zaś wyczuwam pogardę dla "takich ludzi jak ja", którzy myślą inaczej lub mają czelność krytykować. Kocham Boga. Kocham ludzi i dlatego im wybaczam. Nie obawiam się kiedy ludzie źle mówią o moim Bogu, bo On sam się obroni! Mam swoje zdanie i je wyrażam. I pewnie jest we mnie dużo sprzeczności, dużo wątpliwości... dlatego poszukuję... dzięki temu rozwijam się duchowo. Tymczasem pozostawiam Cię z moim ukochanym Listem do Kolosan 3,12-17. Pozdrawiam - Emma

EmmaThomson

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja napisałem że religia naucza miłości a co robią ludzie m.in księża nie należy dopisywać do ideologi głównej a ta na celu ma miłość i dobro i to miałem na myśli że religia w sensie nauki danej od Boga naucza miłości i zasad dobra a księża to tylko ludzie nie Tobie ich oceniać zrobi to Bóg o wiele lepiej :)

ocenił(a) film na 7
kobe_bryant88

No nie mnie... nie mnie... ale chętnie zapytałbym jednego z drugim ( tych z tej bliższej historii ) czym się kierowali w swoim postępowaniu...Jak to się stało, że kierując się zasadami religii miłości, aż tak upadli - były biskup Wesołowski ( dzięki Ci Boże za Papieża Franciszka ) upadł nawet wiele razy. A co do oceny, to wiesz zapewniam Cię, że jako istota żyjąca w naszym układzie słonecznym - robisz to wiele razy każdego dnia ( znaczy oceniasz ). To zrozumiałe choćby ze względu na instynkt samozachowawczy.
Dobrze czytam to co piszesz i mimo Twoich słów nie zmieniam zdania. Jest tylu złych imamów co złych księży. A to czym się w życiu kierują nie zależy od religii, której są przedstawicielami tylko od ich wnętrza i środowiska, w którym wyrośli i bytują. Dlatego tak jak napisałam w mojej pierwszej wypowiedzi, choć ostatnia scena trąci banałem i utopią, to właśnie na takim świecie chciałabym żyć. Na świecie dobrych ludzi, którzy pomimo różnic wierzeń i poglądów są w stanie ze współtrwać, a nawet modlić się, choć - jak twierdzisz jedni reprezentują religię nienawiści a drudzy religię miłości... Nie wiem skąd wzięła Ci się ta religia nienawiści? Zaraz, zaraz czy to nie ocena ? Chyba powinieneś porozmawiać z dobrym imamem - tylko go nie oceniaj, Bóg zrobi to lepiej, czyż nie ? Pozdrawiam- Emma

EmmaThomson

Co Ty się tak tych księży czepiłaś? Co oni Ci zrobili? Słyszałaś o ks. Popiełuszko ? Czy chociażby kardynale Stefanie Wyszyńskim? Znam osobiście księdza który nie ma samochodu w zimę chodzi w sandałach i jest niesamowitym człowiekiem który pokorą i dobrocią przewyższa nas razem wziętych :) Co do oceniania jak najbardziej nie wolno nam tego robić ale jeśli chodzi o ludzi i ich uczynki a to dlatego że nie jesteśmy wcale lepsi natomiast jeśli chodzi o religie NIENAWIŚCI czy każde inne chore poglądy jak najbardziej należy oceniać i zabierać głos baa nawet Bóg pozwala wtedy walczyć ale żeby to przyjąć bez szyderstw Twojego pokroju rodem z gejowskiego establishmentu trzeba choć trochę żyć Boskimi przykazami. Jeśli chodzi o islam i to jaki jest niby pokojowy polecam poczytać koran a że Ty jako kobieta nadal będziesz uznawać go za pokojową to gratuluję granicy tolerancji ;)

ocenił(a) film na 7
kobe_bryant88

No i widzisz, wyszło szydło z worka! Skoro Bóg religii miłości pozwala oceniać poglądy ludzi innych religii a nawet z nimi walczyć, to się niczym nie rożni od Boga opisanego w Koranie. Z Twoich wypowiedzi wieje złością i nietolerancją. Nie można oceniać księży gwałcicieli, uczestników wypraw krzyżowych oraz inkwizycji ale można a nawet trzeba oceniać ( i pewnie karać ) muzułmanów, gejów i wszystkich, którzy się z Tobą nie zgadzają. SUPER! To jakaś nowa religia jest? Bo z chrześcijaństwem i miłością bliźniego ma to niewiele wspólnego.
Wiesz, znam wielu cudownych księży: Ojciec Pelanowski - genialny pisarz, Ojciec Szustak - mówca nad mówcami ( serdecznie polecam jego stronę - langusta na palmie ), Papież Franciszek-miłosierny, cudowny, miłosierny człowiek - to wszystko wielcy ludzie.Oni rzeczywiście nie oceniają, tylko kochają. Znam też niestety wielu księży, którzy sprzeniewierzyli się religii, w której wzrośli i zajmują się raczej pomnażaniem majątków przez wyciąganie pieniędzy od staruszek, niż pomaganiem nam ludziom w przejściu przez ten świat. To wszystko dowodzi tylko tego co napisałam wcześniej.

EmmaThomson

To że tak powiem w co wierzysz Ty? Bo dla mnie to w co Ty powątpiewasz dla mnie jest oczywiste i jasne jako wyznawca Boga i Biblii ?

EmmaThomson

A co do Twojej wypowiedzi jak najbardziej oceniaj sobie ale ja jako katolik trzymam się od takich ocen z daleka ponieważ sam nie jestem lepszy. Każdy człowiek popełnia błędy i nikt idealny nie jest ale po co oceniać innych skoro sam robię o wiele gorzej? Bóg to wszystko wie tu chodzi o to żeby umieć uklęknąć przed nim czy przed bliźnim pokornie i szczerze żałować czy chociażby poprzez spowiedź. Ale powiedz mi jak ja mam to Tobie tłumaczyć skoro Ty się czepiłaś tych księży pedofilów i nie ma gadki. Lubisz aktorów? Projektantów mody? Zapewne uważasz że są więcej warci niż księża a ciekawe czy wiesz ilu tam jest pedofilów narkomanów i kto wie co jeszcze ale oni już mogą to robić a nawet u nich to jest fajne? Kościół w czasie komunizmu zaczęto niszczyć poprzez wtykanie w jego szeregi agentów, nawet dziś wychodzą na jaw dokumenty że już po 90 roku nadal istniała komórka która zajmowała się WALKĄ z kościołem tak dokładnie walką.Czemu to miało służyć? Powiedz jak myślisz ? Właśnie temu żeby dziś ludzie odwracali się od Boga w imię wątpliwych autorytetów wyśmiewających kościół, księży i Boga nazywając ich pedofilami, złodziejami a tak na prawdę w miażdżącej przewadze księża to ludzie dobrzy i starający się żyć w zgodzie z Bogiem lecz są tylko ludźmi i błędów nie unikną nigdy

ocenił(a) film na 7
kobe_bryant88

Tak, są aktorzy, których lubię, co nie oznacza, że podoba mi się ich sposób postępowania w życiu. Oceniam ich dorobek artystyczny, nie życie - bo to często woła o pomstę do nieba. Ale ksiądz to nie aktor. Ksiądz to nie zawód! To osoba, która ma pomóc Tobie i mnie i innym przejść przez to życie... wzbudzić w nas duchowość i pomóc ją rozwijać. Wiesz dlaczego, ludzie odwracają się od naszej ( tak naszej ! ) religii? Bo widzą postawę osób ( księży ), które mają tego Boga im pokazywać i uczyć Go wielbić. To oni w kazaniach napominają wiernych, wzywają do poprawy, wskazują złe drogi – choć sami często nimi kroczą, a nie wolno im! To nie są „tylko ludzie” . Osoby powołane do służby! Wielu księży zapomniało o tym, że ludzie klękają przed Bogiem, nie przed nimi, że spowiadają się Bogu a nie im! Taka postawa prowadzi do wypaczeń! Podam Ci przykład, który nie nawiązuje do pedofilii, ani innych drastycznych zachowań. Jak wiesz, Wielki Czwartek rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego. Rozumiesz - pamiątka Męki i Zmartwychwstania, ustanowienie przez Pana Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa ( czyli służby !!! ). Wiesz, w mojej parafii księża na czele z proboszczem przyjmują wtedy kwiaty i drobne podarki, a mnie wtedy chce się krzyczeć! Co to jest do licha, jakiś dzień księdza w przeddzień Męki Pańskiej??? Za chwilę mają pojmać Pana Jezusa i w okrutny sposób Go zabić, a nasi księża przyjmują kwiatki i życzenia przed ołtarzem! O to mi chodzi rozumiesz? Nie każdy ksiądz traktuje swoją służbę jak zawód – to oczywiste. Ale ukrywanie czy też przemilczanie złych zachowań czy nawet zbrodni księży prowadzi do tego odwrotu ludzi od religii.
Dlatego sprzeciwiam się mówieniu o islamie, buddyzmie i innych religiach, że są złe, głupie czy okrutne… Źli bywają ludzie opacznie interpretujący słowa świętych ksiąg - a nie religie.

EmmaThomson

I znowu wracasz do tego samego więc powtórzę jeszcze raz z uporem maniaka - wiara i zasady chrześcijaństwa to nie księża, to nie życie według zasad które się nam bardziej podobają więc jeśli ktoś swoją wiarę uzależnia od tego jak zachowuje się ksiądz to wybacz ale jego wiara nie warta jest nic natomiast jeżeli chodzi o inne religie to tutaj dyskutować nie będę bo ja studiując i ucząc się od jakiegoś czasu ST i NT wiem jedno istnieje tylko jedna prawdziwa wiara czyli chrześcijaństwo, resztę traktuję jak fikcje którą ludzie układają pod siebie jak im wygodniej żyć. Ja wybrałem drogę Boga jedynego Boga na którego istnienie jest wiele dowodów często wykpionych i nie widzialnych dla prześmiewców ale to ich sprawa. Ja jako wierzący staram się zawsze przetłumaczyć swoim rozmówcom których w dzisiejszych czasach jest ogromna większość że trzeba się nawracać bo o świecie nie wiemy, słynne powiedzenie z NT nie dosłowne ale z zachowanym sensem: głupcy nie umiecie policzyć włosów na głowie a chcecie mierzyć się z tym który to wszystko stworzył, chodzi o to że jesteśmy mali i bardzo nieidealni więc tylko pokora przed stwórcą i jak najbardziej modlitwa pozwoli nam to jakoś naprawić. Inne religie zajmują się głównie życiem doczesnym( mogę się co do niektórych mylić) zaś ta zajmuje się tym tylko jak żyć by zachować życie wieczne poprzez dobro i dobre uczynki. Islam wiele mówi o zabijaniu w konkretnych przypadkach, poligamii i teraz sobie odpowiedz czy to jest aby na pewno dobre ? Ja wybrałem drogę Jezusa i staram się nią podążać choć wiele razy upadam i popełniam błędy wciąż wracam na tą samą drogę silniejszy. Ciągle patrząc na innych m.in na księży nigdy nie poprawisz swojej wiary, życia i bytu zarówno na ziemi jak i po śmierci także jeśli wierzysz (bo nadal nie powiedziałaś w co wierzysz) to nie patrz na księży o tych zdradliwych też jest mowa w Biblii i uwierz na nich czeka sprawiedliwość a Ty zajmuj się sobą i tym żebyś to Ty była dobra bo jak to jest "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień " :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
kobe_bryant88

No cóż, nie rozumiesz mnie zupełnie. Ja nie mówię, że islam czy inne religie są pociągające, dobre czy ciekawe - twierdzę, że mówienie o nich źle jest, delikatnie to ujmując, słabe. Krytykując czyjeś podwórko, u siebie musimy mieć posprzątane . A nie mamy. Dlatego tyle osób odchodzi od religii. Zalewa nas papka popkultury i łatwego życia. Teraz każdy może kupić wszystko, a jak go nie stać to weźmie kredyt czy chwilówkę, bo przecież sąsiad już ma to czy tamto. Ludzie odwracają się od duchowości bo nie czuja się KOŚCIOŁEM! Bo widzą co dzieje się w Kościele. Nie rozumieją, że nie ważne ile sobie kupią, to i tak nie zasypią tej zionącej pustką dziury, która została po duchowości. Tą pustkę wypełnić może tylko Pan Bóg! Tylko, ze potrzeba nam Kościoła czystego, który im to pokaże... I tyle jeśli chodzi o dyskusje na temat religii. A w co ja wierzę? Rdz 1 , 1-31 ; Rdz 2, 1-25 - to na początek . Pozdrawiam Emma.

EmmaThomson

Mylisz się. Również uwazalam w ten sposób będąc dzieckiem, ale zrozumialam. Ksiadz to nie jest ktoś wyjątkowy, nadnaturalny, drugi po Bogu. To taki sam jak każdy grzeszny człowiek, któremu wolno ( bo ma wolna wolę) popełniać błędy. A my jako ludzie wierzacy, wzajemnie powinniśmy się wspierać i modlić za naszych księży, by nie tracili ducha. Rozmiesz? Mamy się za nich modlić a nie przeklinac. Bo szatan słucha i wykorzystuje naszą nienawiść.

ocenił(a) film na 7
exley

Przeczytaj wszystkie moje wypowiedzi, a zrozumiesz,że ci księża o których pisałam to tylko część bałaganu na podwórku... Problemem jest bałagan na podwórku. A poza tym to nie był główny temat tutaj. A na zakończenie jeszcze jedna uwaga : świat do katastrofy nie potrzebuje szatana, świat się świetnie sam unicestwia. Pozdrawiam Emma

EmmaThomson

Co do szatana to niestety nie masz absolutnie żadnej racji.

EmmaThomson

O Islamie można pisać wiele, bardzo łatwo go podważyć, ale jak ktoś ma klapki na oczach to cóż... poczytaj trochę koran to może przejrzysz. Islam nie jest religią tylko doktryną polityczną. Różnica między chrześcijaństwem a islamem jest taka, ze chrześcijaństwo na przestrzeni ostatnich 1000lat ewoluowało, a oni dalej tkwią ok 600roku i chcą byśmy się wszyscy cofnęli gdzieś do średniowiecza. Kilka miesięcy temu na spotkaniu imamów tłumaczono, że Słońce krąży wokół Ziemi, ba nawet podawano na to dowody...
https://www.youtube.com/watch?v=9a4ISOqDKMI
Cały Islam to kolos na glinianych nogach, opiera się na jakiś halucynacjach jednego pedofila...

Warto oglądnąć, mniej więcej tak się z nimi dyskutuje:
https://www.youtube.com/watch?v=d5YZm_5zzJM&feature=share

ocenił(a) film na 5
EmmaThomson

Dziwny tok rozumowania - propaganda chrześcijańska. Wszystkie religie świata, wszystkie światopoglądy, wszystkie dzieła sztuki itd. są z natury propagandowe, bo chcą pozyskać "fanów". Owszem, jest tu propagandowo, ale nie więcej niż w ocenionym przez Ciebie na 10. filmie "Nietykalni", by trzymać się kina francuskiego. Co do "patrz historia", to jednak byłbym ostrożniejszy, bo - historię piszą zwycięzcy, a czytają przekonani.

EmmaThomson

Chrześcijanie mordowali, ale wieki temu, w czasach gdy panował ciemnogród, a ludzie byli zacofani, oczywiście były też wyjątki, jak np. Podczas II wojny światowej, ale ty piszesz "Czy można nazwać religią miłości tą religię, której przedstawiciele w imię Boga topili, palili, ćwiartowali ludzi o innych poglądach ( to dalsza historia )???" Jezus nauczał miłości, miłosierdzia do bliźniego, zniechęcał do nienawiści, a to, że po jego śmierci mordowali w imię jego, jego ojca to inna bajka. Po prostu nie byli prawdziwymi chrześcijanami, gdy muzułmanin zabija ludzi w Paryżu, mówi się, że nie ma nic wspólnego z Islamem, a dlaczego nie ma tak z chrześcijaństwem? Uczepiłeś się księży, w pewnym sensie cię rozumiem, mała część z nich jest pedofilami, ale lewicowcy, zrobili pedofilii, ze wszystkich księży... Wiem, że są bogaci, że mają dzieci, kochanki, wiadomo, że nie wszyscy, u mnie w mieście jest portret proboszcza za aureolą i nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale w Koranie pisze, by prześladować chrześcijan, w Biblii nie piszę, żeby prześladować muzułmanów, a już na pewno nie w Nowym Testamencie. Oraz to muzułmanie w XXI wieku mordują w imię religii, a nie wyznawcy Chrystusa:)

użytkownik usunięty
EmmaThomson

hej EmmaThomson, przeczytałem parę twoich wypowiedzi tutaj i jak chcesz porozmawiać, to mogę Cię dodać do znajomych. Myślę, że masz całkiem otwarty umysł na te sprawy i możemy się wymienić przemyśleniami. Nie lubię pisać na forum publicznym z pewnych względów na tematy religijne, bo uważam, że to zbyt wewnętrzna sfera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones