huntsman spider?

ostatnia wypowiedź: _guchy_
minds minds

Nie jestem znawcą pająków, ale jestem prawie pewna, że podczas kręcenia wielu scen reżyserzy używali popularnego w Stanach i Australii - "Huntsmana".
Pająki te nie są jadowite ani agresywne (chyba, że samica pilnuje jaj i ktoś jej w tym przeszkadza), wręcz przeciwnie --- bardzo płochliwe i bardzo szybkie podczas ucieczki.
To, co powoduje ogromny lęk u ludzi, to ich wygląd --- przy pełnej rozpiętości nóg osiągają do 16 cm.
Mówię konkretnie o pająku ze sceny bodajże w domu małżeństwa, które zginęło podczas oglądania "Koła Fortuny":

http://img710.imageshack.us/img710/3382/spidern.jpg

Dla mnie wygląda jak Huntsman. Poprawcie, jeśli się mylę (znawca/hodowca pająków anyone?)

Tak dla ciekawostki --- Huntsmany nierzadko powodują wypadki samochodowe w Australii. Wynika to z tego, iż lubują się we wchodzeniu do samochodów i chowaniu za... klapką przeciwsłoneczną. Jesli ktoś zostawił uchylone okno w miarę zacienionym miejscu i przed jazdą nie sprawdził "stanu zawartości", może podczas podróży nieźle się zdziwić, kiedy Huntsman wypadnie mu na kolana. Wrzask, pisk, ludzie wybiegają z wciąż poruszającego się samochodu. Nieciekawie, zwłaszcza dla arachnofoba - czyli choćby dla mnie. :P

Pozdrawiam.

 • minds minds

  O, a tutaj jest (potwierdzony ;) Huntsman na ręce:

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Huntsman-...

  :)

  • minds minds

   Poprowadzę sobie monolog... ;P

   Sprawdziłam na Wikipedii --- rzeczywiście, to jest właśnie Huntsman Spider (w NZ zwany Avondale i pod taką nazwą producenci "zapisali" go na "liście płac").
   No, to wszystko jasne. :)

   • _guchy_ _guchy_

    Dopóki po mnie nie łażą to nic do nich nie mam - nawet jak mi po ścianie pokoju chodzi to nic im nie robię - niby pająki fortune przynoszą albo coś. W każdym bądź razie jskby mi ten huntsman wlazł na ścianę to bym go chyba jednak zajebał (z tym, że UK to nie Australia). Duże toto. Ale to pewnie jak ze słoniem i myszą :)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: