PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9}
7,4 253 862
oceny
7,4 10 1 253862
5,7 30
ocen krytyków
Armageddon
powrót do forum filmu Armageddon

hahahahahahahahaha
To chyba jakieś żarty są, przecież ten film był jedną wielką katastrofą.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Ty jesteś jedną wielką katastrofą. A film mimo iż nie jest najlepszym filmem katastroficznym jest naprawdę bardzo fajny.

ocenił(a) film na 1

Straszne, chyba się popłaczę <ironiczny_usmiech> Z taką ilość patosu film wyższej oceny niż 5 mieć nie powinien.

ocenił(a) film na 10
jankotelegazeta23

2 armagedonowi a 10 American Beauty ... czuje brak konsekwencji

ocenił(a) film na 1
SzymonekJR

jakiej konsekwencji, przecież te dwa filmy są skrajnie różne: AB jest wybitnym arcydziełem, a Armageddon patetyczną szmirą

SzymonekJR

American Beauty to wybitny film przecież. "Armageddon" mi się nawet bardzo podobał za dzieciaka. Teraz więcej niż 6/10 nie dam.

neo_angin

Kolejny komercyjny dzieciak ...
"Film bardzo fajny za dzieciaka a teraz więcej niż 6/10 nie dam. "
Przynajmniej wyjaśnij dlaczego :)
Słabe efekty jak na dzisiejsze czasy ? Cóż takiego odmieniło Twoje życie ?

Saltox

Bo to po prostu patetyczna bajeczka z głupią fabułą. Tylko dla efektów można oglądnąć i nic poza tym. Zero emocji i typowe kino na raz. Komercyjne dzieci właśnie lubią takie filmy, a ja rzygam już tym patosem. Są jednak gorsze filmy tego typu np. kontynuacje "Transformers". Teraz wymagam od kina smaku itp. Nawet rozrywkowego.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Zero emocji?
Chyba Ci się coś pokręciło, bo emocji w nim multum, właśnie film gra na podstawowych instynktach, które mają wywoływać duże emocje. Jak dla mnie mimo całego patosu, film był super. Wyprodukowany w 1998 roku a w ogóle tego nie czuć. Fabuła raczej nie sztampowata, gdyż jest to jeden z prekursorów filmów o końcu świata - z czasem można mówić, że patos, że to, że tamto, ale sorry tutaj patos był jak najbardziej na miejscu. W 2012 czy Wojnie Światów czy innym odgrzewanym kotlecie było to jedynie powielanie schematów.
Film śmieszy, wzrusza, bawi, uwypukla relacje międzyludzkie oraz razi piorunującymi jak na tamte czasy efektami. Ja się wahałem długo między 9 i 8, koniec końców wstawiam 8. Szkoda, że filmweb nie akceptuje połówek.

ocenił(a) film na 5
neo_angin

Mi nigdy filmy Bay'a się nie podobały

napruto

"Bad Boys" ponoć dobre. Chyba sobie jutro oglądnę bo nie chcę się brać za jakieś klasyki przed "Avengers" bo chcę żeby mi się podobał.

ocenił(a) film na 10
neo_angin

Przed Avengersami sobie oglądnij jeden z poniższych, będziesz zachwycony docelowym:
> Green Lantern
> Superman (ob. który)
> Hellboy (pierwszą)
> Star Wars (najlepiej IV lub V)

A tak ogólnie, Avengers zaiebisty film jest.

Kadente

Widziałem już "Avengers" i dałem 9/10. Wszystkie te filmy które wymieniłeś znam.

ocenił(a) film na 10
Kadente

oki

ocenił(a) film na 10
SzymonekJR

wybitny bo kolesia zastrzelil facet który myślał że jest gejem i zarywa do jego syna ... scenariusz jak z w 11 ....

ocenił(a) film na 1
SzymonekJR

Jeśli tak spłyciłeś fabułę (i nawet nie odniosłeś się do pozostałych elementów) AB to albo go nie oglądałeś (lub oglądałeś bardzo dawno temu), albo od kina nic ambitniejszego nie oczekujesz (o czym może świadczyć zamiłowanie do tej bajeczki Armageddonu).

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Armageddon jaki American Beauty to ta sama liga - czyli kino dla hamburgerowców

ocenił(a) film na 1

A coś Ty za jeden? chyba nie kinol

A American Beauty nie jest filmem dla hamburgerowców tylko wybitnym współczesnym arcydziełem.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

nie, nie jestem kinol

American Beauty to zwykły, stereotypowy, amerykański hamburgerdramat dla mas. W żadnym wypadku arcydzieło

ocenił(a) film na 1

skoro Cię ambitne kino nie interesuje, to po co się wypowiadasz o czymś o czym nie masz zielnego pojęcia?

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

taaa jasne to ty chyba nigdy nie oglądałeś ambitnego kina skoro temu hamburgerdramatowi przypisujesz takie miano

ocenił(a) film na 1

to ciekawe jakie ambitne filmy są od AB lepsze, zobaczymy jaki z ciebie ekspert

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

z amerykańskich współczesnych produkcji to: ''Memento'', ''To nie jest kraj dla starych ludzi'', ''Mulholland Drive'' i wiele innych

ocenił(a) film na 1

Memento i filmów Lyncha nie oglądałem więc się wypowiadam, ale film Coenów znowu taki wybitny nie był, zresztą jak widzę wymieniłeś tylko thrillery, może jakieś stricte dramat?

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Wszytki trzy dzieła również dramatami a sam fakt iż Armageddon zbliżoną średnia do tej trójki woła tylko o pomstę do nieba. Film Coenów wybitny przez duże W, a jeżeli uważasz inaczej to prawdopodobnie nie zrozumiałeś go.
AB również nie jest typowym dramatem gdyż zawiera wiele elementów komedii.

ocenił(a) film na 1

Oglądałem go jednak stosunkowo dawno i wtedy jednak nie był wystarczająco dobry na miano wybitny, ale wtedy takie g*wna jak Armageddon czy Adrenalina mi się podobały więc chyba kolejny raz się zapędziłem (co na filmwebie dość często mi się zdarza).

Ale wracając do tematu naszej dyskusji czyli American Beauty. To nadal nie wiem co Ci się w nim nie podoba.
Już nawet abstrahując od fabuły film jest znakomicie zrealizowany. Świetne aktorstwo Spacey'a, Bening, Coopera, role nastolatków tak całkiem niezłe. Do tego świetne zdjęcia, praca kamery (przybliżenia, oddalenia, powtórzenia). Szczególnie mi się podobały podczas scen pomiędzy Lesterem, a Angelą. Jeszcze do tego muzyka świetnie wkomponowana w film (zarówno klasyczna jak i rock), żadnych zbędnych nut, po prostu perfekcyjna. Wszystkie te elementy znakomicie ukazują codzienność i realizm (pod tym względem lepszego dzieła nie widziałem) jakie panują w tym filmie.
Sam uważam, że to nie jest film dla każdego, ale już nie chcę się nad tym rozpisywać. Zresztą na weryfikację czeka moja recenzja (przyznam, że Twoje zniechęcenie do tego filmu skłoniło mnie do kolejnego sensu i jej napisania) więc możesz potem odnieść do niej, jeśli tylko będziesz chciał.

ocenił(a) film na 10
jankotelegazeta23

nie próbuje bronić Armageddonu, bo to film pompatyczny i jedno kolorowy. ale widziałem Twoje oceny filmów, jeżeli zaliczymy Armageddon do kina czysto rozrywkowego ot bum,bum, Hans Zimmer z orkiestra ktoś ginie i sztandar amerykański powiewa na wietrze. Ale próbuje udowodnić że "AB" nie jest specjalnie lepszym filmem od tego co mamy w trudnych sprawach albo W11. koleś przechodzi kryzys wieku średniego podkochuje się w koleżance córki, a potem przedziwnym zbiegiem okoliczności wszystko zrzeka się przeciwko niemu i ginie. jedna i druga historia jest płytka i rozmemłana. taka jest prawda.

ocenił(a) film na 10
SzymonekJR

no nie wyrobię, cóż za kwatność, scenariusz jak z W11... dobre, zgadzam się i dodaję sobie całość do tapety :D

ocenił(a) film na 5
jankotelegazeta23

Dobre :D
Wszystkie filmy Bay'a są do dupy.
"Transformery" to dopiero shit- "Armageddon" to przy nich arcydzieło.

napruto

"Twierdza" to całkiem porządny akcyjniak, ale Bay to słaby reżyser nawet jak na standardy amerykańskiego twórcy blockbusterów.

ocenił(a) film na 5
neo_angin

wyspa świetną fabułę miała, ale rozpierducha w mieścsowała ten film.
A mógłbym dać 9

napruto

Druga połówka "Wyspy" to żenada.

ocenił(a) film na 5
neo_angin

bo to film Baya

napruto

Widziałem wszystkie dzieła "Mistrza" i w większości pierwsza połowa jest strawna, a druga to żenada.

neo_angin

Bay to amator.

ocenił(a) film na 5
adeck92

Jest czymś o wiele niżej.
O wiele...

ocenił(a) film na 3
jankotelegazeta23

Głupie, hollywoodzkie ścierwo. Nie cierpię takich filmów jak ten, czy "Dzień Niepodległości" albo "2012". Gówna robione taśmowo.

jankotelegazeta23

W kinie nie tylko chodzi o wysoką jakość merytoryczną filmu: realność akcji, poprawność historyczną czy wybitną grę aktorską...!
Pewnych rzeczy nie zrozumie się patrząc czysto technicznie na oglądany film. Ten film mistrzowsko gra na uczuciach więc jeśli dla ciebie najbardziej wzruszającym momentem w filmach jest "zarzynanie ludzi" to nie łudź się, że kiedykolwiek go zrozumiesz...!

ocenił(a) film na 1
KPRT

A co tu do rozumienia? Film prosty jak budowa cepa. Amerykanie ratują cały świat przed zagładą, bleeee... Takich patetycznych gówien jest na pęczki, po co mam je oglądać, jak są filmy znacznie lepsze i wywołujące większe emocje. Armageddon masz racje gra mistrzowsko ... ale chyba na moim układzie trawiennym, który za każdym razem wywoływał u mnie odruchy wymiotne.

ocenił(a) film na 10
jankotelegazeta23

no i pewnie dlatego najlepsza katastrofa. W sumie mogła by być nagroda złotej katastrofy. Ma ktoś jakieś dizajnerskie pomysły (co do formy statuetki)?

Kadente

Statuetka przedstawiająca eksplozję na tle eksplozji ;)

ocenił(a) film na 10
Valdoraptor23

albo nie, eksplozja na tle eksplozji w kształcie statuetki XD

Kadente

Albo eksplozja w kształcie statuetki na tle eksplozji w kształcie eksplozji! :D

ocenił(a) film na 5
jankotelegazeta23

masz rację, wtórność, amerykański patos że na wymioty zbiera, do tego takie głupoty jak mocna grawitacja na asteroidzie, rozprzestrzeniający sie dźwięk oraz ogień w próźni, zrobienie z Rosjanina wariata, typowa papka dla głupich amerykanów. G*wno.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Nie moge sie z Tobą zgodzić : ( Film jest przynajmniej sensowny, ma ciekawą fabułe, klimat i jest i na końcu wzruszający. Ten film jest u mnie na +

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

zgadzam się, ten film to dno

ocenił(a) film na 10

Rzeczywiście, ale "Johnny English" to arcydzieło.

ocenił(a) film na 1
JTotaku

Na pewno lepszy od tego gniota.

jankotelegazeta23

Właściwie... to tak, Armageddon miał być katastrofą.

jankotelegazeta23

mnie strasznie zanudził...

ocenił(a) film na 8
jankotelegazeta23

bezapelacyjnie klasyk kina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones