PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3929}

Armia Boga

The Prophecy
6,6 19 587
ocen
6,6 10 1 19587
5,7 3
oceny krytyków
Armia Boga
powrót do forum filmu Armia Boga

Walker jako lucyfer

ocenił(a) film na 4

Wydaję mi się ale walker zagrałby lepiej lucyfera niż gabriela, lepiej by pasował do tej roli, a viggo dobrze by wypadł jako gabriel.

milosz192

pewnie ze względu na typ urody, ale szatan jest podstępny i nie pokazuje sie jako okropna stwora z piekła, ukaże sie w przyjemnej formie jako przystojny mężczyzna i Viggo spisał sie doskonale moim zdaniem

ocenił(a) film na 7
milosz192

No cóż - cała zabawa w tym filmie, to odwrócenie niejako ról - pokazanie Gabriela jako sępa Pana Boga i szatana jako nieco znudzonego życiem gościa. Gabriel jako anioł śmierci to tradycja raczej islamska, zresztą mieli też innego anioła od tych spraw, Israfila. Polecam opracowanie:
Piwiński, Ryszard. Mitologia Arabów. Warszawa: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1989 (Mitologie Świata).
Z podstawowym zajęciem Gabriela śmierć łączy się w sposób taki, że tak, jak zwiastował narodziny dla Maryi Panny, tak może zwiastować przejście na drugą stronę.

ocenił(a) film na 6
milosz192

Po obejrzeniu tego filmu przypomniało mi się pewne powiedzenie ...człowiek człowiekowi wilkiem a może by tak ...człowiek człowiekowi aniołem - biedny ten anioł więc może anioł aniołowi człowiekiem. Niezły film - 6/10 !!!

ocenił(a) film na 7
milosz192

Paul Walker? Chyba Walken!

WDK

Jaki Paul,jaki Walker??? Christopher Walken

ocenił(a) film na 7
izolish1

no to mówie!:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones