PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3933}

Armia ciemności

Army of Darkness
7,2 29 713
ocen
7,2 10 1 29713
6,9 13
ocen krytyków
Armia ciemności
powrót do forum filmu Armia ciemności

Trylogii Evil Dead, 1 i 3 polecam, a 2 można pominąć

ałła 1 i 3 mozna pominac 2 obowiazkowa "znawco"

ocenił(a) film na 9
arek2010

1, 2 i 3 to pozycje kultowe. Wszystkie polecam.

ocenił(a) film na 8

<facepalm.>.....

Grzyp_LP

ja mogę polecić tylko 2. bo tylko 2 oglądałem.

ocenił(a) film na 7

Nie wiem co autor chciał przekazać, ale 2 jest oczywiście najlepsza i to ją powinno się obejrzeć w 1 kolejności.

ocenił(a) film na 7
Zygfryd666

Zgadza się - dwójka ma w sobie najlepsze elementy 1 i 3, udoskonala wszystkie znane elementy z oryginału, a do tego wprowadza powiew świeżości, na fali którego wypłynął finał, szkoda, że już słabszy. Co więcej - "Martwe zło 2" to najśmieszniejszy horror i jednocześnie najstraszniejsza komedia w dziejach kina obowiązkowa pozycja dla fanów któregoś z tych dwóch gatunków!

polityk2

A nie lepiej po prostu po kolei obejrzeć skoro jest to trylogia?;/ Tu nie należy nic pomijać jeśli chce się dobrze zrozumieć fabułę oraz psychikę Asha.

Jeśli obejrzysz 1 i 2 to wyciągniesz wniosek, że to ten sam film różniący się jedynie efektami (w dwójce więcej i lepszej jakościowo krwi) i wyeksponowaniem bohaterów (w 2 jest mniej za to lepiej pokazanych). Natomiast 3 to dziwne ale jednocześnie świetne połączenie wielu gatunków. Ba, ma nawet dwa całkiem różne zakończenia co też ma swój urok.

ocenił(a) film na 5

Raczej pominąć tylko jedynkę.

a ja uważam, że TRZEBA znać wszystkie 3 części, a nawet poszukać "W środku lasu", czyli "zerowej" odsłony, swego rodzaju pierwszego podejścia do "jedynki"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones