PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3933}

Armia ciemności

Army of Darkness
7,2 29 698
ocen
7,2 10 1 29698
6,9 13
ocen krytyków
Armia ciemności
powrót do forum filmu Armia ciemności

wiem, czym inspirował się Peter Jackson w Dwóch Wieżach ;) Mówię zupełnie serio!

użytkownik usunięty
LarryTheNinja

To chyba nie jedyne podobieństwo,
np. Armia szkieletów również łudząco przypomina przeklętą armię umarłych z "Powrót króla", tak samo jak zeszpecony dowódca podczas oblężenia albo scena gdy Ash łapie za rękę żołnierz ze świecą by ten przypadkiem nie odpalił bomby, w "Dwóch Wieżach" jest scena niemal identyczna tylko że zamiast Asha i żołnierza jest Saruman i jego sługus :D

LarryTheNinja

Tak samo gdy Ash pyta sie kto jest z nim przed bitwa i mamy bardzo podobna scene do deklaracji czlonkow druzyny pierscienia w rivendell: „masz moj miecz” itp.

ocenił(a) film na 4
LarryTheNinja

Ja to trochę odkopię, bo obejrzałem dopiero pierwszy raz ten film... tam są nawet dwa identyczne ujęcia jak w Bitwie pod Helmowym Jarem - spadający rycerz z murów i rzucający kamienie obrońcy. Łudząco podobne są sceny, gdy armia umarlaków wyciąga kusze dokładnie jak Urukowie z Isengardu, a także obrońcy biegnący wzmocnić bramę. Sama konstrukcja tych murów mocno przypomina te z Helmowego Jaru (zwłaszcza te schody wewnątrz). Nie mogłem uwierzyć, że to się dzieje naprawdę.
I próbuję sobie wyobrazić moment, w którym Peter Jackson przedstawia ekipie swój pomysł - "oglądaliście taki zaje film Armia Ciemności?" :D

KaToKaMasz

Kolego, Peter Jackson zrobił na początku kariery "Martwice Mózgu". Po obejrzeniu tego filmu, nie będziesz już musiał sobie wyobrażać tego momentu. Zapewne będziesz próbował umieścić w umyśle fakt, że człowiek, który nakręcił trylogie Władcy Pierścieni, nakręcił również "Martwicę Mózgu" . Nie zdziwiłbym się jeśli Jackson i Raimi to kumple, pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones