PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138739}

Armia cieni

L'armée des ombres
7,3 1 368
ocen
7,3 10 1 1368
7,4 5
ocen krytyków
Armia cieni
powrót do forum filmu Armia cieni

miałem mieszane uczucia podczas oglądania tego filmu. z jednej strony ma się wiedzę że oglądamy prawdziwą historie francuskiego ruchu oporu (który nota bene sam reżyser współtworzył) a z drugiej prawda ekranu wypada strasznie blado bo zupełnie sztucznie i nieprzekonuwująco. Ma się wrażenie ze obcuje się z jakimś ascetycznym, manierycznym teatrum na granicy śmieszności, trywialności żeby nie rzec banału czy fikcji, która dokonuje się min. przez swoją swoją skrótowość, dla mnie zupełnie niepotrzebną bo szkodzącą filmowi. ten dysonans mnie strasznie męczył i przeszkadzał, a na dodatek dołożyła się jeszcze do tego sumiennie maniera reżysera. zupełnie też nie rozumiem jego zabiegu by pokazywać okrucieństwa tylko ruchu oporu (min. egzekucja zdrajcy), kiedy to sadystyczne metody hitlerowców sprowadzają się na ekranie do sadzania przesłuchiwanych na stołku, czy obrazu spokojnego życia jakie ufundowali więziom w obozie koncentracyjnym. dziwny film

tisoc

masz racje: ten mellville w ogóle sie nie zna na reżyserii. TY to byś dopiero nakręcił film...

kotbury

wyraziłem swoje zdanie
naprawdę nie musisz się z nim zgadzać
wracaj więc sobie czołobitnie do tego filmu, i pisz peany na jego cześć, kto ci broni?
i nie przejmuj się więcej tym co napisałem nie tylko tu ale w ogóle.
prosiłem cię o to nie raz. nie wchodź człowieku na tematy założone prze ze mnie,
choć dla takiego trolla jak ty, którego obecność na film webie sprowadza się li tylko do atakowania i obrażania ludzi w mniej lub bardziej niewybredny i monotonny sposób, to zaiste nie możliwe, bo to przecież całe twoje chore i biedne filmwebowe życie....
zresztą szkoda na ciebie jakichkolwiek słów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones