PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752855}
4,2 5 713
ocen
4,2 10 1 5713
2,5 16
ocen krytyków
Artemis Fowl
powrót do forum filmu Artemis Fowl

Jestem/byłam ogromną fanką calego cyklu i pamietam zapowiedzi juz na pierwszych częściach dotyczące ekranizacji. Bardzo byłam wtedy podekscytowana.
Minęło kilkanaście lat (?), ekranizacja ogłoszona i cóż... Mogę przeżyć Judi Dench, mogę przeżyć w sumie wszystko, ale to, że Holly zagra PIĘTNASTOLATKA wydaje mi się dość ryzykowne. Mam nadzieję, że nie zmieni to samej postaci Holly, która w filmie nagle przestanie być policjantką czy coś w tym stylu.
Więcej o obsadzie:
Ferdia Shaw has been tapped to play the title role in Disney’s “Artemis Fowl,” which is being directed by Kenneth Branagh.
Branagh and casting director Lucy Bevan met with over 1,200 individuals for the role before landing on Shaw, who will be making her feature debut.
Branagh is also producing the pic with Judy Hofflund.
Josh Gad has also signed on to star, joining Judi Dench, who had previously been announced. Lara McDonnell has been cast in the role of Captain Holly Short, the elf hero, and Nonso Anozie will play Butler, Artemis Fowl’s formidable bodyguard.

A tak, Dench zagra Bulwę.

Skeleney

*źródło http://variety.com/2017/film/news/artemis-fowl-star-ferdia-shaw-1202646484/

Skeleney

jak dla mnie masakra, czarnego i Dench znioslbym, ale 14latka grajaca Holly to nieporozumienie
dziecko nie posiada takich srodkow aktorskich jak dojrzala osoba... nie kumam
chyba ze to ma byc szmira disneyowska dla dzieciakow to ok...

dubeltowa

Nie czytałem książki wiec obsadę przyjąłem ze spokojem - Ale Disney to nie tylko produkcji dla dzieci .

dubeltowa

Wiesz, są dzieci o naprawdę niezwykłych umiejętnościach aktorskich, np. Natalie Portman w "Leonie zawodowcu", czy młodsza część obsady "Stranger Things". Jak dla mnie problem leży gdzie indziej. Holly Nieduża była dorosłą kobietą, w pełni ukształtowaną zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dziecko nie będzie w stanie tego oddać. Nieważne jak Lara jest dobrą aktorką i nieważne jak bardzo by się starała, to dojrzałości emocjonalnej nie da rady zagrać i w jej roli będzie można wyczuć fałsz na kilometr.

Jeśli chodzi o Butlera, to obecność ciemnoskórego aktora była do przewidzenia - takie czasy. Dench jest dobrą aktorką, więc jeśli zachowają u Bulwy charakter zgryźliwego ojca-choleryka (choć chyba w tym wypadku matki) i śmierdzące grzybowe cygara, to może być fajnym/-ą Bulwą.

Skeleney

Nie podoba mi się to jak została obsadzona rola Butlera, bo z tego co pamiętam z książek, ochroniarz panicza Fowla był Azjatą...
Co do reszty, też nie jestem specjalnie zachwycona - po prostu na ten moment tego "nie widzę".

Jestem fanką serii o Atemisie, czytałam je w wieku nastoletnim wiele razy i wydaje mi się, że nie tylko ja, ale wielu wielbicieli tych książek wolałoby, żeby ekranizacja - w tym - dobór aktorów, był nieco bardziej wierny oryginałowi.

missavery

Niestety w tych czasach świat stanął na głowie i poprawność polityczna jest ważniejsza od przynajmniej poprawnego oddania całej historii.

Kaine_Parker

Czy jako poprawność polityczną można uznać zamianę człowieka rasy żółtej na człowieka rasy czarnej? Ja rozumiem, że białego na któregoś z nich, ale to?

Skeleney

Hah, mój stary komentarz. Dziś widzę, że młoda aktorka to był śmieszny problem w porównaniu z tym jak Disney koncertowo spartolił całą fabułę, relacje między bohaterami i właściwie wszystko, co czyniło Artemisa wyjątkowym ;).

użytkownik usunięty
Skeleney

Naprawdę jest aż tak źle? Nie widziałam jeszcze filmu i pewnie prędko nie zobaczę, ale jeśli aż tak odbiega od książek, to chyba podziękuję...

Powiem tak, jeśli kochałaś książki, to będzie prawdopodobnie droga przez mękę. Niestety :(

użytkownik usunięty
Skeleney

Dzięki za ostrzeżenie :) W takim razie lepiej sobie jeszcze raz przeczytam książki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones