PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 120
ocen
7,5 10 1 51120
7,3 30
ocen krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

Czy tylko Mi się wydaje czy jest to delikatna kopia deszczowej piosenki... zmaiana kina z
niemego na "mówione" dylematy aktora- w deszczowej była nią Lina :P opinie???

ocenił(a) film na 9
pantera777

oprócz tego, że oba są o końcu epoki niemych filmów to nie widzę podobieństw, Deszczowa Piosenka to typowy musical, Artysta jest jeden w swoim rodzaju i nie uważam by był kopią ( nawet lekką) innego filmu.

ocenił(a) film na 7
jagamiga1

oba są tez o drodze młodych gwiazdek , o rozwoju:)

ocenił(a) film na 10
pantera777

Punkt wyjścia ten sam, reszta - inna. To tak jakby "Pianistę" uznać za kopię "Listy Schindlera".

ocenił(a) film na 5
pantera777

Jak dla mnie zrzyna perfidna.

ocenił(a) film na 7
Niskobudzetowy

dziękuej bardzo za poparcie :)

ocenił(a) film na 7
pantera777

Dokladnie, mam to samo odczucie od początku filmu, ewidentnie, scena za sceną. cieszę się że to nie tylko ja. niestety moim zdaniem to sporo ujmuje oryginalnosci filmu, a więc także mojej ocenie

lorelei_

Nawiązanie do "Deszczowej piosenki" jest ewidentne, ale jak dla mnie to rodzaj hołdu, podobnie jak nazwisko bohatera czy rózne sceny naśladujace znane kadry i sytuacje z filmów. Nie odnoszę tego jako zrzynania, ale jako taki ukłon i puszczenie oczka.

ocenił(a) film na 8
pantera777

Kopia nie, raczej hołd dla kina niemego z odwołaniem do kilku filmów (niekoniecznie niemych), w tym także do "Deszczowej piosenki" (w dużym stopniu:)).
Dla mnie "Artysta" jest słuszną uwaga, że kino nieme wcale nie powinno być stawiane niżej niż filmy udźwiękowione.

ocenił(a) film na 7
Rainy_3

Zgadzam się całkowiecie z tym ostatnim zdaniem :) Powiedziałabym wiec ze można to odnieść do wielu innych dziedzin... chociażby architektury... trzeba wiedzieć jak kreślić i rysować... a programy komputerowe to już wyższy szczebel. Ale zeby perfekcyjnie poznać dany fach należy poznac jego ewolucje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones