PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31580}

Asfaltowa dżungla

The Asphalt Jungle
7,4 4 036
ocen
7,4 10 1 4036
8,0 11
ocen krytyków
Asfaltowa dżungla
powrót do forum filmu Asfaltowa dżungla

To jest KINO!!!

użytkownik usunięty

Klasyka filmu czarnego.To jest to!Dzis takich filmów już nie ma.Króluja bzdety i Avatary w "2012" roku!!!Kino siegneło zenitu swego rozwoju w latach 40.50.i 60.

ocenił(a) film na 8

Nie zgadzam się! lata 70 to genialne kino niemiecki i rosyjskie (Stroszek, Strach zżerać duszę, Stalker itd) to także nowa fala australijska z Peterem Weirem oraz kolejne błyski hollywood, każda dekada ma swe perły i ostatnia zdanie wydaje się być nadmierną generalizacją. Choć również uważam lata 40 w USA i 60 we Francji za najlepsze okresy ;)

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się... z oboma moimi szanownymi przedmówcami. "ASFALTOWA DŻUNGLA" to jest KINO! Takie filmy juz dzis nie powstają. Klasyka czarnego kryminału!!!

Ale zgadzam się również z opinia, iż ww. filmy, powstałe w latach 70-tych, są rewelacyjne. Zwłaszcza "STALKER", który uważam za arcydzieło i nawet ośmieliłem się przedłożyć jego interpretację na FW.

Przy czym, niczego nie odejmując obu wpisom, chciałbym zauważyć, iż znakomite było kino nieme. Genialna "PUSZKA PANDORY", która ostatnio widziałem, przypomniała mi o tym. Zatem fakt, każdy z okresów jest niepowtarzalny i wydał dzieła wybitne. Jedynie to, co dziś powstaje (wyminione avatary czy inne istotopodobne produkcje) to definitywne bzdety.

Pozdrawiam obu panów!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones