PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810195}

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Astérix - Le Secret de la potion magique
7,0 15 349
ocen
7,0 10 1 15349
5,6 5
ocen krytyków
Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
powrót do forum filmu Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Ahigienix i Jezus wymiatają.

kpt_Knykiec

DO-KŁA-DNIE! Śpiący Jezus jako "człowiek-piekarnia"... genialny.

ocenił(a) film na 1
michu1945

Mahomet też byłby równie zabawny?

majkel321

Też, ale to nie ten okres historyczny.

ocenił(a) film na 7
michu1945

Na Jezusa w zasadzie też nie ten okres. Czas akcji przypada na "50 lat przed narodzeniem Chrystusa" :v

Phea

Ojeju, ale ja to wiem. Sęk w tym, że wybrali tę postać i wyszło im genialnie.

michu1945

Raczej żenująco im wyszło.

Andrzejek324

Raczej genialnie.

Draco_2511

bluźnierstwo.

Mr_Kukabura

XD
Wyjmij kij z tyłka

ocenił(a) film na 6
majkel321

Też.

ocenił(a) film na 6
majkel321

W muzułmańskim kraju jakim jest Francja żart z Mahometem by nie przeszedł ;)

kpt_Knykiec


ta finałowa walka była trochę na siłę, ale widać animatorzy chcieli pokazać coś czego nie można było zrobić w 2d.
ale owszem, gagi pierwsza klasa. Mam Talent druidów.

kpt_Knykiec

jak dla mnie rozrywka pierwsza klasa ;)

kpt_Knykiec

Bardzo dawno tak się nie uśmiałam w kinie! :)

kpt_Knykiec

Filmu jeszcze nie oglądałem (oczywiście zamierzam), więc nie wypowiadam się co do kontekstu scenki, jednak czy obecność Jezusa nie gryzie się za bardzo z całością? Wszak jak wiadomo, przygody Galów mają miejsce 50 lat przed narodzeniem Chrystusa ;-)

ocenił(a) film na 7
kpt_Knykiec

Francuzi nawet w bajce muszą dopiec kościołowi...

ocenił(a) film na 6
lawrencl

A gdzie tu jakieś dopiekanie było?

ocenił(a) film na 7
lew890

nawiązanie i naśmiewanie się z Jezusa

ocenił(a) film na 6
lawrencl

Nawiązanie jak najbardziej, ale czy naśmiewanie się? Ot, została pokazana ta postać i tyle.

ocenił(a) film na 7
lew890

Film/bajkę oglądałem w kinie jakiś czas temu i tak to odebrałem. Śpiący człowiek piekarnia - brak szacunku moim zdaniem.

ocenił(a) film na 7
lawrencl

Wspolczuje taiego podejscia do tematu. Za duzo religii.

ocenił(a) film na 7
mariiox

Religie to miałem ostatni raz 20 lat temu. A czemu współczujesz?

ocenił(a) film na 7
lawrencl

Bo nie wiem jak trzeba odbeirac religie, zeby stwierzic, ze jezus w bajce obrazowal brak szacunku

ocenił(a) film na 7
mariiox

Odbierać religię? Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi...Nigdzie nie napisałem, że Jezus obrazował brak szacunku, raczej przedstawienie Boga jako zajaranego gościa to brak szacunku(naśmiewanie się) twórców (Francuzów) do wierzących. I po co ta wstawka w bajce dla dzieci?

ocenił(a) film na 5
lawrencl

Jezus nie jest Bogiem. Bóg jest jeden. Jezus był synem Bożym lecz nie był Bogiem. Jezus był człowiekiem.

ocenił(a) film na 7
adamus47

Jest tylko jeden Bóg, jednak w trzech Osobach Boskich. W pewnym zatem sensie Bóg jest doskonale zjednoczoną wspólnotą, chociaż każda z osób zachowuje swoją odrębność osobową. Jedność trójosobowego Boga pozostaje dla wierzących i całego Kościoła największą tajemnicą.

ocenił(a) film na 7
adamus47

Są Trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży I Duch Święty

mariiox

Oglądnąłem wczoraj na Netflix. Względnie dobrze się przy tym bawiłem choć Osiedle Bogów znacznie lepsze było dla mnie. Nie chodzę do kościoła. Może nie jestem ateistom ale wątpię w Chrześcijański obraz Boga. Może Bóg istnieje ale religie tylko próbują go określić ale żadna religia nie robi tego w sposób ten właściwie dobry. Nie mniej scena z druidem Jezusem mnożącym chleb była skrajnie żenująca i niesmaczna. Dla kogo ta scena była? Dla wojujących ateistów chyba tylko i dla nowej kultury powoli zwiększającej swoje wpływy w zachodniej Europie. Buahahaha beka z Jezusa. Patrz katoliku jaka beka. Jezus kserokopiarka chleba.

ocenił(a) film na 1
kpt_Knykiec

Mahomet też byłby równie zabawny?

ocenił(a) film na 5
majkel321

jak najbardziej.

adamus47

Z Mahometa nie będą się śmiać, bo islamiści urżnęliby im łby.

kpt_Knykiec

Gdybyś był naprawdę starym fanem komiksów i bajek o Asteriksie to byś tej miernoty nie polecał.

ocenił(a) film na 9
kpt_Knykiec

Grałem w Street Fighter, Hadouken mnie zgniotło :)

kpt_Knykiec

Nie wiem jak Mahomet, ale Budda pewnie by się uśmiał sam z siebie. ;-)

ocenił(a) film na 3
kpt_Knykiec

Niepotrzebne to było z tym Jezusem, a zwłaszcza, że chleb jest symbolem chrześcijaństwa, takie to wszystko na pograniczu draństwa. Bohaterscy Francuzi tacy jak z ruchu oporu pokazanego nawet zbyt realistycznie w "Allo, Allo" teraz też pokopali trochę wiarę chrześcijańską bojąc się np. islamu.

Irish_Americ

To było genialne.

kpt_Knykiec

Ludzie zluzujcie porty, to tylko nawiązanie, swoisty Easter Egg, facet wygląda jak Jezus, mnoży bułki (sam powiedział w filmie że ma wyłączność na BUŁKI nie chleb), zachowuje się jak większość przedstawień Jezusa w filmach (śnięty i jakiś apatyczny), to wszystko są tylko nawiązania, czy on tam robi niesmaczne żarty z własnej osoby? Nie. Zachowuje się niestosownie? Nie. Nazywa się Jesusix Chrystusix? Nie! Ogarnijcie się, naprawdę. Zauważcie różnice między nawiązaniem a obrażaniem, nie dajcie sobie prać mózgownic.

schagi

Pełna zgoda. Czytam i nie mogę uwierzyć, że ktoś się poczuł urażony sceną z "Jezusem". Szczerze współczuję. Jakieś teksty o Mahomecie...puknijcie się w czaszkę... dobrze ktoś wcześniej odpisał, Budda by się nie obraził, Jezus też pewnie nie jeżeli choć promil z tego co o nim mówią jest prawdą. Za to tu zgraja urażonych na tle religijnym z kreskówką w tle...

kolozeroza

Trochę dystansu...To tylko film aninowany. Nadwrażliwe towarzystwo chyba w życiu nie widziało "Żywotu Briana" Monty Pythonów, a zwykłego filmu dla dzieci się czepia.

ocenił(a) film na 9
kpt_Knykiec

i senator Tomkruz! :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones