PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32497}

Asterix: Gall

Astérix le Gaulois
7,3 20 322
oceny
7,3 10 1 20322
5,7 3
oceny krytyków
Asterix: Gall
powrót do forum filmu Asterix: Gall

Jaka jest wasza ulubiona bajka z serii przygód o Asterixie? Oglądając tylko "Asterix Gall", "Asterix i Kleopatra", "12 prac Asterixa" i "Asterix kontra Cezar", najlepsze były "12 prac", a najgorsza "Kleopatra". "Gall" miał drugie miejsce, a zaraz po "Kleopatrze
" najgorszy był "Cezar". Cóż, może jak obejrzę "Asterix w Brytani", "Wielka bitwa Asterixa", "Asterix w Ameryce" oraz "Asterix i Wikingowie", będę miał inne sugestie. "Wikingów" mam na DVD, ale jeszcze nie oglądałem.

ocenił(a) film na 9
Bloo

dla mnie najlepszy był Asterix w brytanii

ocenił(a) film na 8
Bloo

"12 prac Asterixa" - ten film wymiata! Najwięcej w nim humoru! :D

Bloo

Zdecydowanie Niespodzianka, czyli "contra Cezar"... A to dlatego, że istnieje stara wersja polska tego filmu, pod tytułem "Asteriks i niespodzianka dla cezara", gdzie głos podkładali starzy polscy aktorzy - film od razu zyskuje z pięć gwiazdek więcej, scenariusz świetny, głosy rewelacyjne, dialogi bajer. Dziwne czemu woleli nakręcic nową, dużo słabszą wersję...
Potem zaraz u Brytyjczyków (znowu kwestia tłumaczenia głównie) i 12 Prac.
Dodam jeszcze, że obecne, polskie asteriksowe dubbingi wyglądają tak, jaby po prostu chcieli spolszczyć kiepską baję dla dzieci, a własnie Asteriks to głównie teksty i dialogi.

Bloo

Najśmieszniejsza - 12 prac Asterixa - zadania były po prostu genialne (zagadga Czcigodnego ze szczytu, Dom który czyni szalonym, egipski hipnotyzer). Ostatnio tylko jak leciał, nie udało mi się obejrzeć początku, którego w ogóle nie pamiętam.
Najlepsza - Wielka bitwa Asterixa - zarówno scenariusz, muzyka i ogólnie całokształt (strasznie lubię tą końcówkę).

speiderman

"12 Prac" to REWELACJA :-)
A pomysł z "domem, który czyni szalonym" jest nie do pobicia...
Do dziś, gdy jestem w jakimś urzędzie i odsyłają mnie do innego okienka przypomina mi się ten motyw :-)
...co w znacznej mierze łagodzi stres.
...i uspokaja nerwy.

Vinga_

12 prac Asterixa zdecydowania... drugie miejsce dalabym Asterix i Wikingpowie, a trzecie... hmmm... zdecydowanie Asterix Gall, ktory ogladam zawsze gdy mam zlyu humor:P ale 12 prac wymiata:P dom, ktory czyni szalonym, ten hipnotyzer, facet ktory biega szybciej od wiatru, ten malenki koles, z ktorym bil sie Obelix... wogole... a sam poczatek, kiedy asterix mowi czesc w wielu jezykach jest zarąbisty:PPPPPPP pozdrawiam:P

Bloo

Asterix i Kleopatra jest dla mnie najlepszym filmem z całej serii(za świetny humor,piosenki,doskonały polski dubbing) , na drugim miejscu jest "Asterix kontra Cezar"(za świetny rys historyczny,z humorem przedstawione obyczaje ówczesnych Rzymian,polski dubbing )
Ogólnie to wszystkie części są warte obejrzenia

ocenił(a) film na 5
mitemite

"Asteriks i Kleopatra" to fajny, zabawny film, choć akurat piosenki z niego uważam za niepotrzebny element i zapychacze. Ten film byłby mniej infantylny, gdyby tych piosenek nie było.

użytkownik usunięty
Bloo

Kleopatra najgorsza? No co Ty, przecież to perełka - boki zrywać ze śmiechu. Dla mnie pierwsze trzy Asteriksy super, bo robili je Uderzo i Gościnny, poźniejsze po śmierci Gościnnego - w porządku, śmieszne, trzymały klimat, z wyjątkiem "Wikingów" - bo to była pomyłka jakaś. Pozdrawiam

Bloo

"12 prac" wymiata ale mocne też jest najnowsze - "Wikingowie." Tyle, że już komputerowe ;(

ocenił(a) film na 7
Szafira

Asterix w Brytanii i 12 prac Asterixa(akcja w urzędzie wymiatała)

Bloo

1. 12 prac Asteriksa
2..Asterix i wikingowie
3.Asterix w Brytanii


Bloo

"12 prac Asterixa"

ocenił(a) film na 6
Bloo

I ja się dołączę:

1. 12 prac Asteriksa - 7/10 ♥
2. Asterix i Kleopatra - 7/10
3. Asterix: Gall - 6/10
4. Asterix w Brytanii - 6/10
5. Wielka bitwa Asterixa - 6/10
6. Asterix i Wikingowie - 5/10
7. Asterix kontra Cezar - 4/10

W planach: "Asterix podbija Amerykę".

ocenił(a) film na 5
Bloo

1. 12 prac Asteriksa 9/10
2. Asterix w Brytanii 8/10
3. Asterix i Kleopatra 8/10
4. Asterix kontra Cezar 7/10
5. Asterix: uderzenie menhirem (po polsku w absurdalny sposób przetłumaczone na "Wielka Bitwa") 6/10
6. Asterix i Wikingowie 5/10
7. Asterix Gal 5/10
8. Asterix podbija Amerykę 4/10

ocenił(a) film na 5
Bloo

Najlepsze "Asterix i Kleopatra" i "Wielka bitwa Asterixa"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones