PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30896}

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
7,3 228 542
oceny
7,3 10 1 228542
7,2 19
ocen krytyków
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
powrót do forum filmu Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

W Wikipedii wyczytałam, że film sparodiował kilka filmów i osób. Część sama zauważyłam, ale nie wszystko. Może Wy wiecie gdzie i co/kto było sparodiowane???
Z góry dzięki:)

P.S.
Wiem, że jest parodia Gwiezdnych Wojen, Power Rangers, Przyczajony tygrys ukryty smok. Ale proszę, powiedzcie, gdzie tu są motywy Titanica, Forresta Gumpa, Matrixa, Benny Hilla, Jacques Chiraca, Parku Jurajskiego i innych???

ocenił(a) film na 9
nacia125

Park Jurajski to ten motyw z owieczką, co ja krokodyle zjadły i szelki zostały ;)

ocenił(a) film na 9
nacia125

Benny Hill - jak szukali wyjścia z piramidy (charakterystyczna melodyjka), Forrest Gamp - Jak Asterix biegł z Idefixem zanieść wiadomość Kleopatrze,a Tytanic to chyba piraci :)

kasiieka

TItanic, to jak pirat stał na statku i krzyczał ' Jestem krolem swiata....!'

nacia125

Matrix- Bodajże była tam jakaś walka tego budowniczego i jakiegoś innego. Ale skąd tam parodia Gwiezdnych Wojen?

ocenił(a) film na 7
Gondor3124

'imperium kontraatakuje' i ogólnie cała postać Centuriona

ocenił(a) film na 7
luskazulka

*sorry, kajus ceplus czy cos takiego. pomylilo mi sie

ocenił(a) film na 10
Gondor3124

Parodia Gwiezdnych Wojen była w momęcie gdy Kajus Ceplus zaczął dusić Antywirusa. Nawet jego głos zmienili na taki bardziej elektorniczny, leci w tle Marsz Imperialny, ustawienie kamery dzięki któremu jego hełm przypominał Vadera no i wypowiadane słowa "Imperium Kontraatakuje" :D

chowder

No i w ogóle imię Ceplus to żart

ocenił(a) film na 8
nacia125

parodie anime w walce Numernabisa i Marnegopopisa.

użytkownik usunięty
ARM_y

to nie anime, to raczej Power Rangers które jest na podstawie japonskiej produkcji :P

ocenił(a) film na 8

jeden wół :P w anime transformacje odbywają sie na kiczowato kolorowych tłach

ocenił(a) film na 10
nacia125

Parodia Titanica to jak 'Krwawobrody' kiedy płyną statkiem wyciąga rece i mowi 'jestem krolem swiata ! ' ;)

ocenił(a) film na 9
milena1317

Chodziło raczej o scenę walki Asterixa z rzymianami, gdy ten kręci jednym z nich dookoła trzymając go za nogi. Jest to charakterystyczne ujęcie z Titanica, gdzie Rose i Jack wirowali podczas tańca.

ocenił(a) film na 8
Pickador

No chyba jednak nie o to chodziło :D:D:D:D:D

ocenił(a) film na 8
nacia125

Gwiezdne wojny-Gajus Ceplus-duszenie kolesia, teksty ze SW,kształt
hełmu, muzyczka

Power Rangers- Walka Numernabisa i Marnegopopisa (tło przy tym jak
krzyczą "transformation"

Przyczajony tygrys....- walka Numernabisa i Marnegopopisa

Titanic-Kapitan piratów stoi na dziobie statku i krzyczy "jestem królem
świata!"

Forrest Gump- Asterix wraz z Idefixem biegną do Kleopatry

Matrix-....tu musiałbym sie zastanowić ale chyba walka architektów

Benny Hill-Ucieczka z piramidy

Jacques Chirac- nie wiem....może coś z Cezarem...

Park Jurajski-Motyw z barankiem i krokodylami

Gieras

"Transformation" to nie z Power Rangers tylko raczej Załoga G albo inaczej Wojna Planet, oglądałam pacholęciem będąc ;)

ocenił(a) film na 10
mag_ma7

Załoga G?
wtedy nie było jeszcze Załogi G

xD

motylek91

Ciebie nie było - to się zgodzę. Tu nie chodzi o
http://www.filmweb.pl/f395641/Załoga+G,2009 tylko o tą PRAWDZIWĄ załogę g
http://www.filmweb.pl/f144125/Wojna+Planet,1972

ocenił(a) film na 9
kichun

jeszcze co do krwawobrodego i piratów: http://www.zsplast.gdynia.pl/historia_sztuki/kanon/kanon_dziel_obrazy/romantyzm/ gericault_tratwa_meduzy.JPG - za pierwszym razem tego nie wychwyciłem :)

użytkownik usunięty
m_bialek

"A ten mały miał takie komiksowe imię" - to była autoparodia, trochę wycięte z kontekstu, ale ten kto widział wie o co chodzi

ocenił(a) film na 9
mag_ma7

Ja bym powiedział, że żywcem wyjęte z "Transormers" ;)

nacia125

JEszcze taka jedna dygresja co do imion w filmie, czy ktos zwrócił uwagę, że Otis to nazwa firmy produkujacej windy?:-)

Dorka12

Ja! :
Było na pewno nawiązanie do filmów kung fu, nawet w polskiej wersji słuchać oryginalne dialogi w których pojawia się zwrot "kung fu delire" :)

Szarobure

Właśnie! z czego to dialog był?!

AleksandraLilith

Nie mam pojęcia, moze to nawet jest fake? https://www.youtube.com/watch?v=_k-J7RaXASE tu jest ta scena, mozna by zapytać kogoś pod spodem :)

ocenił(a) film na 8
Szarobure

nie nie nie :) absolutnie nie fake :) to było w wersji francuskiej :) w amerykańskiej to wycięli :)

ocenił(a) film na 10
Dorka12

oczywiście, że tak

nacia125

Jakby kogoś jeszcze to interesowało to jest też odniesienie do zz top, czerwonych korali (to akurat chyba oczywiste), liona, maty hari i tratwy meduzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones