PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123311}

Asterix i wikingowie

Astérix et les Vikings
7,0 31 426
ocen
7,0 10 1 31426
5,8 5
ocen krytyków
Asterix i wikingowie
powrót do forum filmu Asterix i wikingowie

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 6

Siadając do oglądania tego filmu miałem w pamięci stare części tej kultowej kreskówki, "Asterix Gall", "Asterix i Kleopatra", "12 Prac Asterixa"... Zaczynając oglądać najnowszą część spodziewałem się, że będzie podobna do poprzednich części. Wyróżniały się one prostym, lekkim i wszechobecnym dowcipem. Nowy Asterix ze starymi częściami ma tyle wspólnego ile Romuś Giertych ze szczególną teorią względności Einsteina. Z tego humoru pozostały 3 lub 4 motywy o podobnym poziomie dowcipu. Poza tym film zalatuje Disneyowskim cukierkowatym, przesłodzonym klimatem, a do tego te zupełnie zbędne sceny romansidłowe rodem Harlequina!!!Od tego filmu spodziewałem się czegoś więcej! Naprawdę zrobili z tego kicz, zwyczajne odcięcie kuponu od marki Asterixa i Obelixa. Z tematu można byłó wyciągnąć dużo więcej i w dużo lepszym stylu, a tak powstało dzieło typu www.disney.com i wtedy "copy" potem "paste" i jest dzieło.Nie polecam fanom prawdziwegó, starego, dobrego Asterixa, natomiast pozostali znajdą coś dla siebie.
Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones