PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580801}

Atlas chmur

Cloud Atlas
7,1 182 745
ocen
7,1 10 1 182745
5,4 25
ocen krytyków
Atlas chmur
powrót do forum filmu Atlas chmur

"Atlas Chmur" jest genialny i niesamowity, ale pewnie zostanie przez wiele osób znienawidzony - Devin Faraci
W czasach, kiedy każde studio i twórcy filmowi boją się podjąć ryzyka, "Atlas chmur" błyszczy, przypominając nam o możliwościach kina - Steven Weintraub

ocenił(a) film na 3
pawell69

Ależ niemoto...głosy krytyków to 55/100 za imdb.com))))

Marekgdapl

Zgadzam się z autorami cytatów i nie zmienisz tego ani ty ani statystyki, które mi podsyłasz. Z łaski swojej napisz do autorów cytatów, a z pewnością gdy zobaczą jak wpływowa, ceniona i szacowna persona w swojej łaskawości raczyła się z nimi skontaktować, porzucą wszystko aby udzielić Ci wyczerpujących i satysfakcjonujących odpowiedzi, które, mam nadzieję, rozwieją wszelkie twoje wątpliwości. A teraz będę wdzięczny jak opuścisz temat. Gdybyś nie zechciał, powtarzam- nie dyskutuję z trollami i nie czytam ich wypowiedzi." Na tym kończy się polemika między nami w tym wątku i w następnych.

ocenił(a) film na 4
pawell69

"będę wdzięczny, jak opuścisz temat"- bo ma inną opinię? człowieku, nie produkuj się tak- pogódź się z tym po prostu! :P

kasianica

Nie mam nic przeciwko merytorycznej dyskusji na temat filmu i uszanuję każde zdanie poparte argumentami. Natomiast trollom mówię nie! Stanowczo i na jasnych zasadach. Dlaczego? Chociażby dlatego, że uważam trolla za szkodnika społecznego psującego bardzo cenny przywilej debaty publicznej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jos_fw

Bronisz trolla więc albo sam jesteś trollem albo jego klonem. W każdym wypadku nie wnosisz nic do dyskusji. Temat dotyczy filmu a nie mojej osoby. Poniżej masz definicję trolla. Od siebie bym dołożył zdanie, że troll to ciota, nieudacznik, frajer a czasami zdrajca.
"Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie."

ocenił(a) film na 4
pawell69

szczerze powiem, że mnie zanudzasz po prostu. Zamulasz internet rzewnym bredzeniem, nie umiesz argumentować, jesteś przeczulony i zapatrzony w siebie. taka krótka diagnoza. Trollowanie to na pewno nie jest zwalczanie bredni, ani wykazywanie luk w argumentacji czy braku myślenia - Marek ładnie cię wypunktował, inna rzecz - nie było to specjalnie trudne.

jos_fw

Daj sobie na luz. Z trollami się nie dyskutuje. Dyskusja merytoryczna i trolling się wykluczają więc nie wiem jakie punkty naliczasz i po co. No chyba, że macie trolli ranking. To by było ciekawe z socjologicznego punktu widzenia. Jak bardzo głupi potrafi być człowiek, który nie jest zagrożony wojną, głodem i żyje w całkiem komfortowych warunkach? Ktoś powinien doktorat o tym napisać.

Pisałem ci już w innym wątku. To jest forum filmowe a nie darmowa i mało skuteczna forma leczenia kompleksów. Od tego jest psychoterapeuta, chirurg a czasami wystarczy rozmowa z rodzicem. Tam radzę ci szukać pomocy. Mam nadzieję, że ją znajdziesz. Puki co dyskusja między nami jest skończona.

ocenił(a) film na 4
pawell69

"Puki co" - he he he. Doktoraty z socjologii chce pisać analfabeta. Paradne. W łeb się puknij, mój drogi Puki (to twoja nowa ksywka)

jos_fw

Trollu nie analfabeta, tylko osoba z orzeczoną dysortografią i otwartym przewodem doktorskim.

ocenił(a) film na 4
pawell69

doktorat, Puki, to ty możesz pisać z zamulania intelektualnego co najwyżej. Hm, jak na orzeczoną dysortografię popełniasz błędy dość wybiórczo. W ogóle bym ci tego nie punktował, gdyby nie twe przeszacowania własnej wartości, rzekome intelektualne osiągi itd. itp. Zaryzykuję i postawię taką tezę - nie masz żadnego dorobku w niczym, bo gdybyś miał rzeczywisty dorobek, Twe wypowiedzi cechowałaby większa skromność, a przede wszystkim większy sens. Dobranoc, Puki

jos_fw

"Zaryzykuję i postawię taką tezę - nie masz żadnego dorobku w niczym, bo gdybyś miał rzeczywisty dorobek, Twe wypowiedzi cechowałaby większa skromność, a przede wszystkim większy sens. Dobranoc, Puki"
Nie pisałeś przypadkiem na jednym forum, że sprawdzasz prac mgr, masz doktorat i pisałeś do czasopism fantastyczno-naukowych? Dodam, że nie było to związane z tematem dyskusji. Skromność jak nic, i jeszcze do tego czepianie się błędów ortograficznych.

ocenił(a) film na 4
asynchronniczny

tak, na początku za mocno się odkrywałem, błąd początkującego forumowicza, nawet podałem nazwisko - mogliście sprawdzić w necie moje książki i publikacje naukowe; ale jak dostrzegłem tutejszych wariatów, natychmiast zakryłem swoje dane osobowe. Ale widzisz, ja mam rzeczywisty dorobek, a on nie. Co do błędów - będę je piętnował zawsze i wszędzie, nienawidzę zaśmiecania języka polskiego.

jos_fw

No i słusznie z tym ukryciem danych osobowych. Nie pomyślałbym dobrze o autorze publikacji naukowych czytając jego wypowiedzi w stylu:
"biedny, Puki. Pogłaskać?"
lub
""Puki co" - he he he. Doktoraty z socjologii chce pisać analfabeta. Paradne. W łeb się puknij, mój drogi Puki (to twoja nowa ksywka) "

ocenił(a) film na 4
asynchronniczny

Jakbyś pomyślał to już Twój problem, niewiele mnie to obchodzi - na forum takie przepychanki to norma, wyzywano mnie na różne sposoby, wyciagano moje rzekome rodzinne problemy, wyzywano od łysoli i alkoholików, trzeba twardą skórkę, niestety, ja nie używam chociaż plugawego języka. Natomiast balony próżności przekłuwać trzeba.

ocenił(a) film na 4
jos_fw

"mieć" twardą skórkę

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Rodzinne? Niemozliwe. Sprzecznosc logiczna.

ocenił(a) film na 4
Karim

Uh, ale błysk. Co za polot. brawo. Kolejny szlachetny obrońca wspaniałego filmu o głębokim przesłaniu. A nie widzisz sprzeczności w nędzy swej metody postępowania i szlachetności rzekomych przesłań, które bronisz?

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Pewnie dlatego, ze oceniles 5 tys filmow, co? To daje ci prawo do..... decydowania. Jasne. A swistak siedzi.... cholera wie za co.

ocenił(a) film na 4
Karim

karimku, wyciągasz starą dyskusję z idiotą, żeby się powyżywać? Jakieś konkrety, bo te twoje burknięcia trochę nudne

ocenił(a) film na 4
Karim

Karim, wróć do tematu, który założyłeś i dopowiedz na grzeczne pytania tam zadane, bo coś mi wyglądasz na faceta, który unika konkretów. Obiecałeś, że odpowiesz i co?

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Cytowanie imdb uwazasz za argumentowanie??? Hmmm....

Marekgdapl

Odstraszają cię od filmu oceny krytyków... spójrz się na bodajże 'Snatch' który na Metacritic ma jedynie 55 rating jednak dałeś mu 10/10.

ocenił(a) film na 3
FastSmith7

A czego nie rozumiesz...lubię bardzo ten film.Ale nie piszę o wizjonerstwie reżysera,nie dzielę się cytatami.
Należy do moich ulubionych i nie tupię nóżkami jak komuś się nie spodobał.
Proste?Dziwię się,że komukolwiek trzeba to wyjaśniać.Chociaż w twoim przypadku...)))))

ocenił(a) film na 7
Marekgdapl

Masz przemyślenia na poziomie upalonego ziołem gimbusa.

ocenił(a) film na 8
pawell69

zamiast odpisywac, zglos go.

ocenił(a) film na 4
mr_bombastic

Za co ma go zgłaszać? Za to, że ma rację? Za to, że w przeciwieństwie do Pawełka używa argumentów? Chyba oszalałeś

ocenił(a) film na 3
jos_fw

Zgłosił mnie)))Post, w którym wytknąłem mu,niezrozumienie zasad debaty publicznej,którą to sobie mor....wyciera.Dobre))))

ocenił(a) film na 4
Marekgdapl

Mnie też zgłosił. Skarżypyta

ocenił(a) film na 4
Marekgdapl

Natomiast ciekawe, że zostało to uwzględnione. Dość słabo świadczy to o tutejszej moderacji

ocenił(a) film na 3
jos_fw

Jestem pewien,że zgłoszenia są uwzględniane z automatu.
Gdyby przy skali tego forum,mieli je wszystkie czytać i oceniać....

ocenił(a) film na 4
Marekgdapl

a sprawdzę

mr_bombastic

Bardzo dobrą opcją byłaby czarna lista. Wtedy trolle musiałyby się liczyć ze słowami lub kisić w swoim sektorze forum, który z czasem by zdechł na głupotę.

ocenił(a) film na 3
pawell69

Pawełku...a ja bym założył listę zwykłych narcystycznych durni,bez wiedzy,dystansu, umiejętności argumentowania i z olbrzymia dozą samozachwytu.po których zbiorowo jeżdżą ci bardziej obyci forumowicze.
Miałbyś u mnie jedno z pierwszych miejsc.
I jako zmyślony doktorant dodatkowy bonus w postaci pogrubienia)))

ocenił(a) film na 7
Marekgdapl

Masz przemyślenia na poziomie upalonego ziołem gimbusa.

ocenił(a) film na 3
Tooms_FW

Wygrałeś :-) Od 16 lutego 2016...lewusku kontowy :-)

ocenił(a) film na 6
pawell69

Lipa z sosną równo rosną. Odsyłam do innego tematu, w którym pawell69 nie odpowiada na żaden z licznych merytorycznych argumentów przeze mnie wystosowanych niczym więcej, niż obelgami i ignorancją. Teraz z lekkim sercem mogę zarzucić Ci straszną rzecz - jesteś kłamcą, oszustem. I mam na to argumenty, mam je na piśmie!

ocenił(a) film na 8
pawell69

Dyskutować z trollami nie należy - z tym się zgadzam. Dlatego ja z trollami nie dyskutuję tylko flekuję ścierwo! :)
Co i Tobie doradzam. :)

ocenił(a) film na 10
Marekgdapl

Ale... co z tego?????? Powiedz i, wyjasnij, dlaczego opinia kolesi, ktorych nie znam, nie bede znac mialby byc dla mnie w jakikolwiek sposob decydujaca?

ocenił(a) film na 3
Karim

Coś się pogubiłeś....pytasz mnie czy pawel69?W końcu to on zaczął dyskusję podpartą ocenami osób trzecich.
Teraz łatwiej?Czy nadal będziesz tkwił w zacietrzewieniu?))))))

ocenił(a) film na 10
Marekgdapl

Nie, on zamiescil cytat, ty zas zdziwiony prawisz nam o ocenach na IMDB..... Bardzo malo obchodza mnie oceny krytykow, szczegolnie, ze ci ludzie sa obecnie na usulgach wielkich firm. Przeciez nie mozna chwalic filmu niezaleznego, prawda?
Nie powiesz mi, ze "Operacja Argo" jest wg ciebie lepszym filmem? Czy chociazby "Ted" , a oba maja wyzsze noty niz "Cloud Atlas"

ocenił(a) film na 3
Karim

Czego znowu nie rozumiesz.Naprawdę różnica jest mała pomiędzy zabiegami zastosowanymi przez pawełka i moją osobę.
On podparł się opiniami osób trzecich chwalących ten film...ja natomiast pokazałem na ile uwspólnione opinie osób trzecich uważają ten film za bardzo kiepski.

ocenił(a) film na 10
Marekgdapl

I to uwazasz za zalete, tym bys chcial, abysmy sie kierowali. W innym zas miejscu piszesz o zlych filmach w Top100 Filmwebu i jak to zle dziala na mlodziez bla bla bla...... To jak to jest z tym odnoszeniem sie do opinii innych? Powinnismy czy nie? Bo wydajesz sie sam nieco zagubiony.

ocenił(a) film na 3
Karim

Cały czas mylisz adresata...pretensję o wprowadzanie takiego zabiegu,kieruj do założyciela tematu.
Nigdzie nie pisałem z złych filmach w Top 100 na FW. Jakaś pomyłka u ciebie zaszła.
Jak masz na dyskusję to na założonym przez ciebie temacie padło pytanie.
Zgodnie z deklaracjami jakie tam złożyłeś wypadałoby odpowiedzieć.

ocenił(a) film na 3
Marekgdapl

Winno być:"...czas na dyskusję..."

ocenił(a) film na 10
Marekgdapl

Ale w sumie, kogo obchodzą krytycy, nie zgadzam się z nimi w 70% przypadków a ich opinię, przynajmniej ja, traktuję jak wypowiedzi na forach filmowych, ot zdanie kolejnego widza.

Marekgdapl

Twoja wypowiedź ma tyle sensu co wystąpienie Aleksandra K. na Ukrainie w 2007 r.

pawell69

Puki kontra trzy trolle. Puki będzie walczył ale najpierw poczeka na czwartego i piątego trolla! Puki w ostatnich dwudziestu wątkach widział 5 trolli i do walki stanie jak będą wszystkie.

ocenił(a) film na 4
pawell69

biedny, Puki. Pogłaskać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones