PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755384}
6,5 68 506
ocen
6,5 10 1 68506
5,8 26
ocen krytyków
Atomic Blonde
powrót do forum filmu Atomic Blonde

Mógłby ktoś wytłumaczyć mi o co chodziło w końcówce? Czy ten koleś na samym końcu, gdy ona siedziała z nim w samolocie to jej mąż, czy kto? I ta cała historia, którą powiedziała im na przesłuchaniu jest wymyślona przez nią?

ocenił(a) film na 7
MunChe

Mi się wydaje, że to jest tak: W filmie dowiadujemy się, że Lorraine pracuje dla MI6. W końcówce mamy scenę z tym Ruskiem jakby to ona była tym podwójnym szpiegiem i pracowała dla KGB, ale scena w samolocie pokazuje (wg mnie), że tak naprawdę pracowała dla CIA i cała ta szopka, że nie chce przedstawiciela CIA na przesłuchaniu oraz "k*tas" miały odwrócić od tego uwagę.
Gość może jest po prostu jej szefem. A historia była prawdziwa a lista trafiła do Jankesów.

Marek19_filmweb

Czyli z zakończenia wiadomo, że nic nie wiadomo. I po co cała ta "szopka" w filmie?

ocenił(a) film na 7
Tomik_4

Akurat scenariusz to wg mnie najgorsza część filmu. Niby Zimna Wojna, upadek Muru, jacyś źli Ruscy oczywiście, utrata ukochanego(?) a tak naprawdę to tylko tło dla bardzo dobrej kreacji Charlize Theron, fajnej ścieżki dźwiękowej i momentami ładnych "kolorków" no i przede wszystkim soczystych sekwencji walk.

Marek19_filmweb

Tak samo jak był moment, gdy ten koleś dusił tę francuske, dlaczego ona go z łokcia nie uderzyła? Gdy główną bohaterkę dusili to, zawsze się wybroniła, choćby nawet uderzeniem łokciem w twarz. A ta na początku dotykała jego twarzy a potem i tak ją udusił i ona nawet się nie rzucała, po prostu przestała walczyć, dała się udusić.

ocenił(a) film na 7
MunChe

Sceny walki zagrane tak, ze ewidentne było widać, Że aktorzy czekają na cios...
Film ratuje świetna muzyka, boskie kolory i intrygujące zbliżenia.

ocenił(a) film na 8
MunChe

No, możemy to spróbować wytłumaczyć tym, że Francuzka była niedoświadczona - w końcu to była jej pierwsza misja ;)
Co do scenariusza - ja się pogubiłem i w sumie nie wiem kto był kim, ani o co tak w sumie chodziło, przespałem też chyba moment gdzie mówili co jest na liście - i do teraz nie wiem, tylko tyle że nazwiska :P
Z zakończenia moim zdaniem wynika, że Lorraine pracuje dla CIA.

Sir15

Pierwsza misja, a biła się jak... musiała przejść jakieś szkolenia. Ja jestem niedoświadczony a sam bym z łokcia uderzył ;)

ocenił(a) film na 8
MunChe

W stresie różne rzeczy się robi, niektórych zupełnie paraliżuje - a Lasalle mówiła że się boi :)

ocenił(a) film na 8
Sir15

Jak film będzie dostępny na internecie to polecam zatrzymać na scenie w której jest wyświetlana ta lista przez McAvoya, tam można znaleźć ciekawe informacje.

ocenił(a) film na 8
tiktak10

...że jest bisexualna hue hue

Marek19_filmweb

Podobnie jak w filmach "Jamesa Bonda". Akcja w kilku krajach świata, fabuła o tematyce politycznej, ale wartka akcja i przyjemnie się ogląda.

ocenił(a) film na 8
Tomik_4

Wg mnie "szopka" była celowym działaniem, którego finałem miał być upadek muru berlińskiego. Ale żeby nie było tez nie do końca ogarniam fabułę ;]

ocenił(a) film na 5
Marek19_filmweb

Możliwe bo w samolocie powiedzieli że 11h lotu do domu A byli w Paryżu czyli nie lecieli do UK więc może faktycznie była z CIA

ocenił(a) film na 8
Paulinaa1983

Trafne spostrzeżenie, lecieli do USA co wiadomo nie tylko po czasie trwania lotu. Spiker w samolocie powiedział też, że lecą do Langley (stan Virginia) - tam mieści się siedziba władz CIA, więc właściwie mamy podane na tacy co i jak.

Czyli Amerykanie nawet do lekkiego filmu dorzucili nieco propagandy przedstawiając siebie jako najcwańszych fighterów z komunizmem, no ale w sumie zrobili kawał dobrej rozrywki, więc można wybaczyć ;)

MunChe

Uwaga na SPOILERY...









Ona była tym podwójnym agentem . Pracowała dla MI6 i KGB tak oficjalnie było na liście nazwisk . Tyle że w rzeczywistości to ona była potrójnym agentem bo pracowała dla CIA;) czyli jako agentka CIA szpiegowala miedzy innymi MI6 i KGB. Tyle że jak sama wytlumaczyla z KGB tylko wyciagala informacje a sama im dawała same błędne dane . Na końcu MI6 ja zawiesza po zabójstwie ich "złotego chłopca" który widział listę i mógł ją zdemaskowac. Ona sama likwiduje swoje kontakty KGB . Więc jak sama mówi może zacząć żyć normalnie i wrócić do domu. Czyli do USA jako już tylko agentka CIA ze swoim łącznikiem czy przełożonym .

ocenił(a) film na 10
ravael_3

Dobrze wytłumaczone.

MunChe

A wiadomo co ta Franzuka powiedziała jej, gdy siedziały na łóżku?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones