PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604994}
5,0 1 232
oceny
5,0 10 1 1232
Atrocious
powrót do forum filmu Atrocious

Intryguje mnie postawione w temacie pytanie. Ogólnie się mówi, że gdy w filmie występują
zjawiska, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć, mamy do czynienia z horrorem
(ekspertem nie jestem, zaznaczę od razu). Dla porównania sprawdziłem, jak na filmwebie
sklasyfikowano "Nieznajomych" i jest tam napisane, że to "horror", choć żadnych tego typu
zjawisk tam nie było. Moim zdaniem "Atrocious" miał znacznie więcej cech horroru niż wyżej
wymieniony film, a jednak dostał kategorię "thriller". Jest przede wszystkim bardziej krwawo
niż w "The Strangers", co zbliża go bardziej go slashera typu "Wrong Turn" z elementami
found-footage, które występują m.in. w "Blair Witch Project" i "Paranormal Activity".

ocenił(a) film na 6
HorrorVacui

Ale masz problem. Nazwij to sobie horroro-thrillerem i po sprawie.
Nie od dziś wiadomo, że na filmwebie setki, jeśli nie tysiące filmów jest błędnie klasyfikowanych.
Ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, to w ogóle jakieś brednie są. Mało masz filmów o psychopatach ganiających z tasakiem za ofiarą? Nie ma w nich żadnych stworów itp., a są horrorami. Dajmy na to taki "Hostel" - pełnokrwisty horror. Głównym i jedynym złem w tym filmie jest nikt inny jak tylko ludzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones