PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98555}

Attyla

Attila
6,7 5 353
oceny
6,7 10 1 5353
Attyla
powrót do forum filmu Attyla

Attyla przystojny, męski, z piękną grzywą. Ale czemu, do diaska, wszyscy Hunowie łazili (a tym
bardziej walczyli) w nakryciach głowy, tylko nie on? No tak, na damskiej części widowni wtedy
takiego efektu by nie wywarł. Ten rozwiany w galopie lok + umięśnione ramiona zawsze polepszą
oglądalność. Niestety, potargane włosy nie uratują słabej fabuły. Pani czerwonowłosa ma ciemny
odrost aż miło, na początku filmu już po oczach daje. Drugą część sobie daruję, widziałam już
kiedyś to arcydzieło, w zeszły piątek nic innego w tv nie było, to obejrzałam z nudów jedynkę. Sceny
batalistyczne miały być krwawe i spektakularne, ale chyba funduszy zabrakło. Moja babcia by przy
takich scenach walki zasnęła - a ona zawsze lubiła, jak się tłukli i wtedy nie spała na filmach.
Miało być zapewne dzieło telewizyjne na miarę "Gladiatora" - ale niestety, nie wyszło.

miszczudyoda

no nie wyszło... Hunowie byli wszak ludem dzikim, koczownikami z Wielkiego Stepu, prawdopodobnie nawet Azjatami a ci z filmu byli jacyś bardziej podobni do Sarmatów czy Scytów. W ogóle się nie wyczuwało tego przerażenia, które wzbudzali w ludach Zachodu, wszak przed atakiem na Rzym zdążyli wymordować wiele osad barbarzyńskich. Jacyś tacy ugrzecznieni ci Hunowie, jak z baśni...a byli okrutni i bezlitośni, tak jak ich religia .
Co więcej, Hunowie w rzeczywistości byli brzydcy jak noc, cuchnęli końmi a ubierali się w skóry zabitych zwierząt. Nawet miecze mieli inne, głównie posługiwali się łukami tak jak Mongołowie.
Kompletnie spalili tych nieszczęsnych Hunów, a szkoda, można było to zrobić jak w "Rzymie", gdzie Wieczne Miasto pokazano jako gród zabobonu, ciemnoty, nienawiści i brudu a nie z lsniącymi posągami i uśmiechniętymi, chodzącymi w togach nobilami.
cóż

kampinosek1990

...a do tego wojska "rzymskie" wygladaja jak za wczesnego pryncypatu.Na domiar czyjegos nieuctwa i calej ekipy robiacej tej film to w tamtym okresie nie bylo juz ani legionow ani tradycyjnej rzymskiej piechoty.Armie "rzymska" to zlepek roznych formacji barbarzynskich walczacych pod sztandarem cesarskim.Wiecej konsultacji historykow przy produkcji filmow bo ogol odbiorczy ma pojecie o czasach klasycznych na poziomie przedszkola.

ocenił(a) film na 8
kampinosek1990

A mnie się ten film podobał ! Wystarczy poczytać trochę historyków! Attyla wcale nie był takim brudnym dzikusem, za jakich potocznie ma się Hunów. We wczesnej młodości Attyla spędził kilka lat w Rzymie, znał łacinę, był oczytany i bardziej wykształcony niż nie jeden Hun. O każdym nowym ludzie mówiono wówczas, że to dzikusi, a nie zawsze było to zgodne z prawdą. Czy pierwsi Polanie tez byli bandą ohydnych dzikusów? Pewnie wierzymy, że nie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

Dokładnie, świat nie jest ani nigdy nie był czarno-biały.

ErienTulcawende

fajny film, czekam na drugą część

ocenił(a) film na 8
ErienTulcawende

Dzięki Ci za poparcie! Każdy ówczesny lud miał swoje obyczaje, sposób życia, wierzenia, kulturę itp. Nie można kogoś olać tylko dlatego, że nie był podobny do nas. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
miszczudyoda

Racja. Może i piękny, ale czy wygląda na Mongoła? A przecież Hunowie to pradziadowie Mongołów... miał chłopak piękne stylizację, ale nie do tego filmu:)

Magnuson

czyli twoim zdaniem powinni zatrudnić do odegrania tego filmu aktorów mających po 160cm wzrostu tak? realizm ponad wszystko?
dajże spokój, jak nie jesteś w stanie zrozumieć konwencji filmu to go nie oglądaj.

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

A co ma jedno do drugiego? Nie musi być klonem oryginału, ale niech chociaż azjatycko wygląda, a nie jak model w telenoweli

Magnuson

chodzi mi o to że jest to jest to film/wizja reżysera i nawet jakby wodza mongołów zagrała czarna kobieta to byłoby ok.

i nie sugeruj się tym że jest napisane film biograficzny w opisie bo każdy kto choć troche zna historie potwierdzi że ten film z realiami nie ma nic wspólnego(co poruszane jest w innych tematach pod tym filmem). Także jest to film fabularny osadzony w jakichś tam czasach i tyle.
Filmy mają to do siebie że mają jakby własne uniwersum. Nikt się przyczepia raczej że rambo trafia każdym pociskiem a armia ludzi celując tylko w niego nie potrafi choć go zranić albo że ktoś jak do niego strzelają chowa się za drewnianym stołem albo kanapą i to zatrzymuje wszystkie pociski. To jest tak zwana magia filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones