PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598016}
3,8 407
ocen
3,8 10 1 407
Auschwitz
powrót do forum filmu Auschwitz

Jak w temacie wczoraj obejrzałem ten film i mogę powiedzieć, że jest to bardzo specyficzna produkcja.
Zaczyna się jak film de facto dokumentalny od 15 minutowego wywiadu z Uwe czemu ten film powstał i czemu ma służyć, a następnie z młodzieżą niemiecką "co wiedzą o II Wojnie Światowej i holokauście". Wiedza większości z nich jest zatrważająco niska, ale obstawiam, że u nas było by niewiele lepiej.
Następnie przechodzimy do głównej części filmu, czyli jeden dzień z życia Auschwitz. Tą cześć można określić jako dramat, w dodatku z typowym dla Bolla okrucieństwem. Momentami jest wyjątkowo przerażający.
Kończy się dalszą częścią wywiadu z tym, że Uwe pokazuje tym razem ludzi z trochę większą wiedzą. Nawiązują w rozmowie między innymi do dzisiejszej Palestyny i jej konfliktu z Izraelem.

Jak dla mnie film zdecydowanie wart polecenia. Jednak jeżeli ktoś liczy na film fabularny jak np Darfur, zawiedzie się. Dla mnie jest to przede wszystkim dokument, a na drugiej pozycji dopiero dramat, który ma na celu przypomnienie ludziom tamtych okrutnych czasów.

7/10
Powinien być puszczany obowiązkowo na lekcjach historii o II Wojnie Światowej w każdym ogólniaku.

horned_rat

Gdzie można ten film obejrzeć?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Gh0st

A czy to ważne w filmie dokumentalnym ;)
Jedyna co ważne to żeby był z angielskimi hardsub'ami bo jak się można domyślić film w zdecydowanej większości jest po niemiecku.

horned_rat

Muszę przyznać że po twoim komentarzu jestem pewien że obejrzeć ten film. Chociażby z ciekawości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones