PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478475}

Auta 2

Cars 2
6,6 65 024
oceny
6,6 10 1 65024
5,6 14
ocen krytyków
Auta 2
powrót do forum filmu Auta 2

JESTEM ZBULWERSOWANY TĄ BAJKĄ!Razem ze szwagrem zastanawiamy się nad pozwem do sądu,to niesłychane! Dziecko ,które ma prawie 6 lat zapamiętało tylko krzywde jaką wyrządzano drugim przestraszonym autom(ze śmiercią włącznie) oraz tortury! Po projekcji od razu mnie zapytało czy te autka na pewno są u aniołków! Panowie w kinie pomyliliście kategorie wiekowe ! Ja tego tak nie zostawie.Rodziców przestrzegam przed terroryzmem i brutalną tematyką bajki,świat i bez tego w bajkach jest dość chory.

ocenił(a) film na 8
radzio2426

ty co ty chcesz wychować księdza to co twoje dziecko ogląda na kanałach typu "mini mini" czy "cartonnetwork" lub w tv. Twoją mentalność to ja bym zaskarżył do sądu bo skrzywdzisz to dziecko jak pójdzie do podstawówki to se nie poradzi w środowisku.

ocenił(a) film na 8
tomisiepodoba1

Tym niemniej 6 lat to za mało na taki film. Dlatego trzeba, cholera, czytać recenzje, drodzy rodzice! Wam się wydaje, że każdy film animowany => film dla dzieci (i to w każdym wieku)? No niestety, świat poszedł do przodu i się skomplikował...

Sqrchybyk

Masz rację ... o wiele gorsze bajki lecą na Cartoon Network i ich nikt nie zaskarża a oglądają je młodsze dzieci nawet wieku 3 - 5 lat a bajki są koszmarne np taki Flapjack czy Chowder ja od samego patrzenia na te bajki dostaje nie powiem czego bo są po prostu ohydne natomiast Auta 2 są całkiem przyzwoitą bajką ... więc zgadzam się z przedmówcami że nie należy przesadzać od tego są strony internetowe i takie strony jak FW aby poczytać recenzje ludzi .... naprawdę radzio2426 weź trochę ochłoń bo naprawdę na takim cartoon network są gorsze bajki i nikt się nie zachowuje tak jak ty że chce do sądu podać i co podasz wytwórnię jeszcze taką wytwórnię jaką jest Disney Pixar a poza tym nie od dzisiaj wiemy że bajki w dzisiejszych czasach są bardziej pod młodzież i dorosłych robione bo byłem na nie jednej której 6 letnie dziecko by nie zrozumiało ale wydaje mi się że od tego Kvrwa jest porządny rodzic żeby dziecku wytłumaczyć co nieco ... a nie od razu zachowywać się jak debil i do sądu podawać nie no naprawdę to już jakaś kpina jest ... ja w dzieciństwie naoglądałem się wiele gorszych bajek i jakoś moi rodzice nikogo nie podawali do sądu naprawdę ludzie pomyślcie trochę nad waszym zachowaniem bo co niektórzy zachowują się gorzej od dziecka naprawdę...

indy90

A ja bym powiedział, że można by było na Filmwebie wprowadzić coś jak Parental Advisory na IMDB.

ocenił(a) film na 1
przemczar93

Świetny pomysł

dejker

Uważam, że oprócz czytania recenzji należy pytać osoby pracujące w kinie do jakiej grupy wiekowej kierowany jest film/bajka. I tu pojawia się inny problem - rodzice nie chcą słuchać. Niezliczoną ilość razy informowałam, że Auta 2 to nie jest bajka dla cztero, pięciolatków. Zdecydowanie poleciłabym film od 7 roku życia. Jednak ani moje słowa ani słowa bileterów nie wywierały na rodzicach najmniejszego wpływu co skutkowało tym, że maluchy nudziły się w kinie niemiłosiernie, przeszkadzając innym w oglądaniu. Rodzicom zalecam chociaż odrobinę rozsądku w wyborze filmów dla swoich pociech.

ocenił(a) film na 1
przemczar93

super-

ocenił(a) film na 6
indy90

Eee, chowder nie był taki zły.

fandisneya

To zależy od wieku widza. Ja do dzisiaj (17 lat) chętnie oglądam chowdera bo śmieszył swoją głupotą.

Sqrchybyk

ale jest to wciąż bajka i bajką zostanie, choćby nie wiem jak świat poszedł do przodu, w bok, czy do góry. Idąc z dzieckiem na film (5 lat) oczekuję, że dostanę dla niego to, co najlepsze. Zabijanie, strzelanie w kierunku innych bohaterów (ważne w tym przypadku słowo) nie jest wskazane, no bo po co przemoc i wymuszona śmierć takiej małej osobie do zrozumienia świata. Nie mówię, aby kwiatki oglądać przez 90 minut, ale wystarczy porównać i zrobić analizę - biorąc pod uwagę część pierwszą Aut. Mega przepaść.

ocenił(a) film na 8
kinioanalizator

Nie, proszę ciebie. Film animowany wcale nie musi być dla dzieci. Tak było kiedyś, tak się przyjęło, ale to już przeszłość. I dobrze, że wreszcie ktoś poza Japończykami (pomijam kreskówki typu "South Park") zaczyna zauważać tkwiący w tym potencjał.

Sqrchybyk

Zgadza się z Tobą w 100%, tyle, że ja nie mówię, mając w tle Auta 2, o filmie animowanym ogólnie, ale o filmie skierowanym do określonej grupy wiekowej, albo inaczej, o filmie aminowanym dla każdej grupy wiekowej. Animatrix też jest animacją, ale do bajek bym jej nie zaliczył.

ocenił(a) film na 8
kinioanalizator

No to najwyraźniej "Auta 2" takim filmem nie są, podobnie jak np. "Iniemamocni". Kategorie wiekowe bywają mylące, a kryteria ich ustalania niejednoznaczne. (Do tego dochodzi czasem zwykłą chęć większego zarobku poprzez bardziej "liberalną" kategorię) Dlatego, jak już powtarzam tu po raz 100, należy czytać recenzje...

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Iniemamocni byli z ograniczeniem od lat 12 z tego co pamiętam.

truvneeck

To jak ja się dostałem mając 5 lat ?

Szymon1012

Dostałeś się tam bo ktoś dorosły z tobą poszedł.Nawet dziecko 4 letnie może iść na film od 18 lat jeśli ktoś z dorosłych z nim będzie.

Mr_Apokalips

Co jak dla mnie jest kompletnym idiotyzmem, którego często następstwem jest trauma. Filmu nie oglądałem, ale zgadzam się z opinią, że powinno się patrzeć, zanim zabierze się dziecko na film. To tak jak z grami komputerowymi: rodzice kupują dzieciom grę, nawet nie patrząc na klasyfikację PEGI.

Megafil666

Szczera prawda.

Sqrchybyk

Film rośnie razem z widzem. Auta 1 były dla 5-6 latków w 2006 roku. Minęło 5 lat, Auta 2 są dla tych samych dzieci, które się na jedynce wychowały czyli dla obecnych 10 latków. Dla 10 latka treść filmu jest w sam raz, gorzej z samym scenariuszem. Mój syn na filmie wynudził się okropnie i po godzinie już chciał wyjść.

Sqrchybyk

Sześć... Tym tokiem rozumowania to i 16 nie wystarczy. Niemniej zagaszam się, że animacja nie dla dzieci.

użytkownik usunięty
tomisiepodoba1

Masz dzieci? Nie? To idz odrabiac lekcje, a nie wypowidac sie gdy rozmawiaja dorosli.

ocenił(a) film na 8

mam dwójkę 6 latek drugi 7 miesięcy chyba ci nie weszło?

ocenił(a) film na 6
tomisiepodoba1

Udany kontratak. Jezu ile tu jest popieprzonych trolli, którzy zamiast się zająć wychowywaniem dzieciaków, siedzą i wypisują tylko głupoty. Najgorsze jest to, że człowiek zna osobiście takie osoby. Robią papkę z mózgów swoim pociechom, które kiedyś mogą zginąć w wielkim świecie. Żal patrzeć i słuchać.

ocenił(a) film na 6

znalazł się dorosły. Dorosli się tak nie wypowiadają. Przypuszczam, że powinieneś wiedzieć co to kultura wobec starszych od siebie.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się z Tobą.

ocenił(a) film na 6
tomisiepodoba1

No w końcu ktoś inteligentny napisał o tym o czym ja tu dudnię od jakiegoś czasu! Ludzie czepiają się animacji kinowych, że to niby takie brutalne i agresywne są (przykład ''Auta 2'', czy ''Rango''), a pozwalają ślęczeć godzinami swoim dzieciom przed tv, gdzie dopiero tam wchłania się głupotę i zło. Nie wierzycie? Pooglądajcie. Mądrzy rodzice włączą taki Cartoon czy Jim Jam i mają dzieci z bani. Nawet nie wiedzą co ich pociechy wchłaniają. Wiem co mówię, bo już nieraz wielce inteligentni się chwalili jakby było czym. Ja wolę zasiąść z 10 letnią córką i oglądnąć półtoragodzinną animację tym samym się dobrze przy tym bawiąc, chociaż z tym też bywa różnie. Ci co tak głośno ujadają chyba nie widzieli na prawdę obscenicznej i przesiąkniętej złem bajki. ''Autom 2'' można zarzucić co najwyżej jej przesadną prędkość, bo oglądające dziecko może się w którymś momencie pogubić. Nic poza tym. Reszta to już to samo co zawarte jest w prawie każdej animacji. Przede wszystkim odróżnianie dobra od zła.
Założyciel tematu to zwykły troll i prowokator.
pozdro

djrav77

Zgadzam się w 100%. Auta 2 nie za bardzo mi się podobały, choć jestem fanką 1 części. I to może nie ze względu na brutalność bo w królu lwie czy dzwonniku z notre dame jest jej dużo więcej, ale na prędkość akcji i chaos, pomieszanie wątków. Mi ciężko było się skupić na fabule, a co dopiero dziecku. Twórcy moim zdaniem postanowili postawić na efekty i gadżety, by potem sprzedawać multifunkcjonalne zabawki pływające, latające i strzelające.

Cartoon network powinno być z ograniczeniem wiekowym i jasną informacją przed filmem/serialem o tym co zawarte będzie w kreskówce i że dzieci mogą oglądać tylko wraz z rodzicami. Ja oglądałam będąc dzieckiem i już wtedy wiedziałam, że coś jest z tym nie tak. Rodzice nie zwracali uwagi na to co oglądamy, byle nie były to "chińskie bajki" czyli anime różnego rodzaju. Prawda jest taka, że te "nie chińskie" były jeszcze gorsze i kiedy rodzice nie patrzyli ja zabierałam młodszej siostrze pilota od telewizora by nie oglądała tych bzdur.

ocenił(a) film na 6
Annkoo90

Hey.

http://www.filmweb.pl/film/Auta+2-2011-478475/discussion/B%C4%85d%C5%BA+zawsze+t ym+kim+jeste%C5%9B%21,2078501

To mój punkt widzenia, sorry za formę, bo rzeczywiście może być męcząca w odbiorze.
Oczywiście do niczego nie namawiam :)

Zmieniając temat. Dostrzegłem u Ciebie rozsądne i sensowne ocenianie filmów. To się ceni.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
djrav77

Zgadzam się z Tobą. Rodzice czasami mają pretensję do bajek, a ich dzieci i tak grają sobie w gry, czy oglądająinne filmy które są o wiele bardziej brutalne.

ocenił(a) film na 6
tomisiepodoba1

też prawda

radzio2426

Dziecka nie możesz chronić całe życie. Musi odróżniać dobro od zła. "Auta2" to jak najbardziej film dla dzieci.

Banano12

Chcę dodać, że film mimo iż przeznaczony dla dzieci, to jednak porusza pewne aspekty życia społecznego, które dla dzieci moga być niezrozumiałe. Jednak stwierdzenie, że "panowie z kina pomyliliście kategorie wiekowe" jest błędne. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Banano12

A może to dobra okazja żeby po seansie porozmawiać z dzieckiem na temat kwestii których nie zrozumiało? A nie krzyczeć, żeby dziecko przypadkiem nie zobaczyło jakiejś strzelaniny. Naprawdę nie chrońcie tak swoich dzieci i nie puszczajcie im tylko odmóżdżających bajeczek w stylu "Świnka Peppa". A tak przy okazji to chyba panowie i panie z Pixara nie raz już mówili, że robią takie filmy, które sami chcieliby obejrzeć.

ocenił(a) film na 6
Banano12

Film nadaje się dla dzieci, ale nieco starszych. Jednak nie z powodu "krzywdy, śmierci i tortur" bo dziecko z tymi pojęciami spotka się i tak wcześniej czy później, tylko dlatego, że fabuła jest nieco skomplikowana, a niektórych dialogów może nie zrozumieć

ocenił(a) film na 6
Pink_Phink

Do autora: co byś powiedział w sądzie? Że jedno auto pobiło się z drugim, a inne wybuchło?

ocenił(a) film na 1
Pink_Phink

żę mnóstwo aut wybuchło już na początku bajki,torturowane auto po cierpieniach zostało zabite,w toalecie auto było szkalowane i trroryzowane dalej coś dodawać?

ocenił(a) film na 6
radzio2426

Nie musisz, wystarczy. Nadal nie dokońca rozumiem twoją argumentację (moim młodszym kuzynom film bardzo się podobał), ale ostatecznie możesz robić, co chcesz, a forumowicze Filmwebu i tak nie zmienią twoich (niecodziennych) poglądów...

Banano12

Jeśli dzieciak nie odróżni dobra od zła w dzieciństwie to przez to, że rodzice zabraniali mu "odróżniać" wtedy - w przyszłości może stać stać się seryjnym mordercą w najgorszym przypadku. Jednak "Auta 2" to nie jest jakiś świetny przykład, ale masz rację.

ocenił(a) film na 10
Banano12

Dokładne. A jak ktoś tego nie rozumie, to już jego kłopot.

ocenił(a) film na 8
radzio2426

NIE bajka, a film animowany co robi znaczącą różnicę! Zrozumcie, że są pytania na które będzie trzeba dziecku prędzej czy później odpowiedzieć. Moim zdaniem film był rewelacyjny i odpowiedni dla dzieci i dorosłych, w kinie była pełna sala i wszyscy dobrze się bawili i nikt na nic narzekał... Chorzy to są rodzice, którzy nie potrafią pojąć pewnych aspektów życia i wartości przekazywanych w tym utworze.

ocenił(a) film na 10
wojok040

Zgadzam się z Tobą. Chociaż podejrzewam że większość to i tak są tylko hejterzy i patole.

radzio2426

Jesteś przewrażliwiony, jak większość. Chciałbyś odciąć swoje dziecko od wszelkich rodzajów agresji, myślisz że dziecko nie spotka się z przemocą w życiu codziennym, że nie obejrzy wiadomości?

ocenił(a) film na 6
Ulisseska

No to jest problem...

ocenił(a) film na 10
Ulisseska

Zgadzam się z Tobą.

radzio2426

Od tego są zwiastuny, ja oglądałem wszystkie i na większości są jakieś strzały, i po samych zwiastunach można ocenić dla jakiej grupy wiekowej jest ten film. Jeden 6 latek powie że mu się nie podobało, następny będzie zachwycony. Mój brat też ma 6 lat i potrafi rozróżnić świat rzeczywisty od świata animacji, filmów itp. Oglądałem z nim Gwiezdne Wojny może nie całe ale fragmentami i wie że to co tam jest to świat nie realny, to tak jak by mu czytać jakąś baśń i wpajać mu że to dzieje się naprawdę, nie dziecku trzeba wytłumaczyć że to jest tylko film czy bajka i nie dzieje się naprawdę (przecież auta naprawdę nie gadają.... :P )....

ocenił(a) film na 10
Grabka23

Dokładne. Jak ktoś tego nie umie to jego kłopot.

ocenił(a) film na 8
radzio2426

"Auta 2" to jak najbardziej film dla dzieci. Nie przesadzajcie, że dużo przemocy. PIXAR stworzył wyśmienitą komedię sensacyjną dla młodszych jak i starszych. Dziecka nie uchroni się od otaczającego go zła, który jest na świecie.

ocenił(a) film na 1
Jachu95

NO to nieźle drodzy Państwo ,dajecie przyzwolenie społeczne na przemoc wytwórni ,która jak dotąd robiła bajki ,w której kontrast dobra i zła był wyważony i zachowany od scen permanentnej śmierci bohaterów -to zezwólmy pijakom jeździć po ulicach -przecież to takie powszechne prawda? To ,że chce uchować mojego syna od takich scen to wynika z troski o jego spokojny sen ,który w wieku 6 lat nie musi być zburzony przez jego ulubioną wytwórnie bajek ,po której ani on ,ani ja sie nie spodziewaliśmy takiej dawki emocji okraszonej śmiercią. To prawda ,że w cartoon network są bajki tego typu ,ale tam jednym guzikiem przełączam idiotyzm, a tu płace 5 dych za okularki ,wejściówke i 30 zeta za popcorn i co? Terroryzm pełną gębą.. nieprzespana noc dziecka i kupa pytań ..macie racje świat idzie do przodu ,ale zapytajcie zawsze czy we właściwym kierunku..

ocenił(a) film na 8
radzio2426

Rozumiem, iż np klasycznej "Dziewczynki z zapałkami" Twój syn nie czytał, bo przecież tam umiera dziecko, "Królewny śnieżki" również, bo tam jest jawne planowanie zabójstwa. Bajki o rycerzach też odpadają, bo przecież bronią się posługują, duszkach Kacperkach, Baba Jadze, która chciała upiec dzieci w piecu także....itp i itd. Do tego w większości bajek dzieci to biedne sierotki i trzeba się zmieryzć z problemem przemijania i śmierci,a również biedy,a także różnic klasowych w społeczeństwie, bo te sierotki tak z siebie biedne nie są. Jesli Twoje dziecko rozuemie te wsyztskie aspekty, to Auta 2 mu nie zaszkodzą.
Dla przypomnienia...bo już ktoś wyżej pisał...film animowany to nie to samo co bajka.
A tak na marginesie...to chłopiec to penie żołnierzykami się bawi, a i pistolet napewno posiada. Przynajmniej na wodę.

ocenił(a) film na 1
EwaMonika

6-latek miał czytać "Dziewczynkę z zapałkami???? I z czym Ty w ogóle porównujesz Auta2? Z Andersenem???
Inne bajki są dla dzieci 4-letnich, inne dla 8-letnich a inne dla jeszcze starszych? Rozumiesz? I chodzi o to, że Auta2 zawierają sceny przemocy, których w Autach(pierwszych) nie było? I jest to pewne nadużycie ze strony twórców. To tak jakbys poszła z dzieckiem na "Nowe przygody Bolka i Lolka" a tam Lolek zatłukłby Bolka na smierć i ... bo ja wiem ...zatłukł jeszcze Tolę? ROzumiesz teraz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones