PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196577}
4,0 1
ocena
4,0 10 1 1

Autopsia
powrót do forum filmu Autopsia

A rany, co za wy*ebka. Ciężko mi tu oceniać intencje twórcy tego dzieła, ale w sumie wychodzi na to samo. Albo twórca naprawdę chciał dać upust swoim
obawom przed śmiercią i pragnieniem zgłębienia jej tajemnicy, albo też jego inercje były znacznie bardziej przyziemne – chęć taniego szokowania poprzez scenę
autentycznej autopsji. Niezależnie jednak, czy film traktować jako shockumentary z fabułą, czy jako coś głębszego – nie jest dobrze.
Film rozpoczynają sceny wojny w Wietnamie, które na moje oko składają z autentycznych archiwalnych nagrań przeplatanych z odegranymi scenkami. Potem
poznajemy naszego bohatera, który wraca z wojny opętany maniakalną potrzebą zgłębienia tematu śmierci i napisania na jego temat reportażu. Rozpoczyna od
robienia wywiadów z ludźmi na ulicy, a potem chce być świadkiem autopsji. No i oglądamy na przemian jakieś dziwne wątki obyczajowe, autentyczną autopsję
(przyznam, że odwracałem wzrok) i te wywiady z ludźmi. Wszystko to okraszono narracją, rozkiminiającą temat życia, ludzkiego losu i śmierci. Zagrano to raczej
kiepsko, narracje jest patetyczna, a realizacja brudna i brzydka. Film jest pełen nieprzyjemnej atmosfery i miejscami dziennego klimatu. Ale z tego wszystkiego nic
nie wynika. Nie kręcą mnie filmy mondo ani schocuemnatry, nie lubię zgłębiania aspektów, których zgłębić się nie da za życia (istnienie Boga/bogów, śmierć, itp.),
jakby pominąć te aspekty, to zostaje nam tani eurotrashowy melodramat. Tak więc nie polecam. Ale na pewno znajda się ciekawscy fani wspomnianych
gatunków, którzy chętnie rzuca na to okiem.

ocenił(a) film na 4
kangur_msc_CM

"Nie możesz zapisać zmian w temacie." noszkuhwa! co się dzieje z tym forum?

Edit: DZIWNEGO klimatu, nie DZIWNEGO. Sorry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones