PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 597
ocen
7,4 10 1 790597
6,7 45
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

3/10 gniot!

ocenił(a) film na 3

Obejrzałem pierwszą połowę i wymiękłem całkowicie w momencie, gdy znajomi(głównie dziewczyny) zachwycały się tym czymś...
Nie polecam.

ocenił(a) film na 10
Xsaav

Może towarzystwo nieodpowiednie...

ocenił(a) film na 10
NommaD79

Kwestia gustu. Mnie się bardzo podobał. Takie filmy jak Avatar są dokładnie w moich guście. Rozumiem jeśli ktoś da ocenę niską tak jak Xsaav, gdyż nie każdemu ten film może się spodobać.

Tak z ciekawości... Avatar ci się nie spodobał gdyż jest to rodzaj filmu Sci-Fi czy to "odosobniony przypadek"?

ocenił(a) film na 3
gabol2008

nie spodobała mi się fabuła, kolorystyka i fantastyka tego filmu, a ogólnie rzecz biorąc nienawidzę filmów bajek, a Avatar taki właśnie jest. Rozumiem, że komuś się podoba, bo gusta są różne.

ocenił(a) film na 7
Xsaav

Mi kolory się podobały, ale na końcu gdzie praktycznie mówiąc był punkt kulminacyjny zasnęłam w kinie a byłam na 3d xp

ocenił(a) film na 10
Xsaav

To po co oglądasz coś, czego nie lubisz? Za karę, czy przegrałeś zakład?

ocenił(a) film na 3
NommaD79

Dużo ludzi z mojego otoczenia wychwalało ten film, to samo media, gazety itd, więc chciałem zobaczyć co to i dobrze, że do końca nie obejrzałem.

ocenił(a) film na 10
Xsaav

Za bardzo podatny jesteś na czyjąś sugestię. Pewnie kino poprawiłoby wrażenia.

ocenił(a) film na 3
NommaD79

Wątpię, gustu się nie da raczej zmienić. Wejdź w mój profil i zobacz jakie filmy preferuję.
Mam np. szwagra, który kocha serię Gwiezdnych Wojen, a ja z kolei tego od zawsze nie znoszę - po prostu gust.

ocenił(a) film na 10
Xsaav

Ale nadal uważasz, że jest to "gniot" tylko dlatego, że akurat gustujesz w czymś innym?

NommaD79

Tak uważam to za gniot. I nie dlatego, że gustuję w czymś innym. Tylko dlatego, że jest to w swoim gatunku przewidywalne, tanie i infantylne. A z dozą efekciarstwa powstaje zwykły kicz.

ocenił(a) film na 10
Szeryf_Rottingham

I pewnie jesteś z tego dumny jak paw?

ocenił(a) film na 9
NommaD79

on myśli że jest krytykiem filmowym, albo coś takiego...

ocenił(a) film na 7
plantum

A moze ma po prostu wlasne zdanie na ten temat?

ocenił(a) film na 9
T0LEK

niech ma, ale niech przynajmniej nie udaje znawcy od siedmiu boleści....

ja żadnemu filmowi nie stawiam 1/10, bo uważam że żaden dotąd nie zasłużył

użytkownik usunięty
plantum

A może nie udaje?

ocenił(a) film na 9

z taką oceną nie można być poważnym człowiekiem

użytkownik usunięty
plantum

A może jest?

plantum

Są filmy które zasługują na ocenę 1.

ocenił(a) film na 3
plantum

Film może nie jest słaby, ale nie trafia do każdego i jeśli nie trafia do 50% społeczeństwa to coś tu jest nie tak, bo film z oceną 8 powinien trafiać do każdego.

Xsaav

"...nie trafia do każdego i jeśli nie trafia do 50% społeczeństwa to coś tu jest nie tak, bo film z oceną 8 powinien trafiać do każdego...." błyskotliwe, jednak proponuję przemyśleć dlaczego ten film mimo wszystko ma ocenę 8

thengel

ten film odniósł sukces ze względu na efekty i ogólne bling bling, bo przepraszam bardzo fabuły nie było tutaj za grosz, ale widać jakie czasy taki target

fisher

A może nie udawajmy, że pop-kino to jakiś nowy wynalazek, a kiedyś to w ogóle widownie w kinach były pełne mądrych i poważnych intelektualistów?

Przejrzyj sobie listy najbardziej kasowych filmów z lat 50tych i też zobaczysz sporo komedyjek, takich sobie ekranizacji książek i musicali. Albo pójdźmy dalej: Jednym z najbardziej kasowych filmów wszechczasów jest "Podróż Na Księżyc", który jest arcydziełem ze względu właśnie na nowatorskie efekty specjalne.

ocenił(a) film na 1
thengel

Fanatyczni fani ? Dzis troche lepiej, ale i tak ocena powinna oscylować między 3 a 4

użytkownik usunięty
Xsaav

Bez przesady. "Ojciec Chrzestny" też ma całą armię krytyków, a jego średnia przerasta średnią "Avatara".
Pewne grono filmwebowiczów daje ocenę taką, jaką uważa za stosowne. Biorąc pod uwagę dużo rzeczy.
A inne grono, wynudzone(milutko zwane trollami) daje albo 1/10, albo 10/10...ot tak. I potem wychodzi mieszanka średniej trollowej i tej rzetelnej średniej, która jest faktycznym odzwierciedleniem popularności wśród widzów. Na to nie ma rady.

ocenił(a) film na 3

Akurat Ojciec Chrzestny to jest jedno z największych jeśli nie największe arcydzieło w historii kina, więc takie porównanie nie na miejscu

użytkownik usunięty
Xsaav

"Avatar" też jest arcydziełem. Porównałem arcydzieło z arcydziełem.

ocenił(a) film na 2

AVATAR to nie jest film przełomowy, kultowy itp nie wnosi nic nowego to jest historia 'Pocahontas' wmieszana w efekty i dzisiejsze realia, najwyżej za całokształt 8!!! On nie wnosi nic nowego , czysta komercja, jak łza

ocenił(a) film na 10
jyba

Czas pokaże, ale już teraz widać, że tezy które stawiasz nie sprawdzą się - co nie znaczy, że ktoś zabrania Tobie pisać takie rzeczy... pytanie tylko, czy potem będziesz tak samo upierał się, gdy jednak wyjdzie, że racji nie miałeś.

jyba

Zgadzam się, miła bajka, poczułam się nawet nieco wzruszona ale napewno nie obejrze drugi raz.

użytkownik usunięty
jyba

Ja o tym wiem. Nie uważam, żeby "Avatar" był arcydziełem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3

To arcydzieło oceniłeś na 7/10? Dziwne...
Avatar arcydziełem nie jest i nigdy nie będzie.

ocenił(a) film na 10
Xsaav

Myślisz, że twoje słowa coś tu zmienią? Czyt jesteś aż tak naiwny?

użytkownik usunięty
Xsaav

Nie.

ocenił(a) film na 9
Xsaav

"największe arcydzieło w historii kina" nie ma takiego filmu

ocenił(a) film na 10
Xsaav

Jakoś to porównywanie jest sztandarowym zabiegiem wszystkich malkontentów. Obydwa filmy mają swoją widownię i swój klimat, jeden lubi świat mafii (bo głównie o tym jest OC), drugi baśniowy - teraz spieranie się, który film jest lepszy będzie bezsensownym nieprzerzucaniem złośliwości i potokiem słów, a w konsekwencji nie zmieni to nic.

ocenił(a) film na 3
NommaD79

Można porównać obsadę i grę aktorską, a Brando i Pacino biją na łeb tych z Avatara - nawet nei wiem jak się nazywają..

ocenił(a) film na 10
Xsaav

Trzeba przeczytać, a niby skąd znasz imiona danych aktorów? Nie mają wypisanych na twarzy, gdzieś to przeczytałeś, albo usłyszałeś.

ocenił(a) film na 9
Xsaav

"Można porównać obsadę i grę aktorską, a Brando i Pacino biją na łeb tych z Avatara - nawet nei wiem jak się nazywają.."

jeszcze nie widziałem żeby się uśmiechali....

ocenił(a) film na 3
plantum

ze co? kto zeby sie usmiechal?

ocenił(a) film na 9
Xsaav

czy nie pojmujesz że OC to dramat gangsterski... i zupełnie niepotrzebnie porównujesz go z Avatarem, takjakby przynajmniej mu zagrażał....

no i przeczytaj co napisałem wyżej -

"największe arcydzieło w historii kina" nie ma takiego filmu

użytkownik usunięty
NommaD79

A niektórzy jeszcze potrafią zwiększyć zone możliwości odbierania filmu, i odbierają film jako film oryginalny, wartościowy/pouczający, wnoszący coś do kart kinematografii.
Poza tym, ja nie porównałem tych dwóch filmów.

ocenił(a) film na 6
Xsaav

Każdy film komuś nie spodoba. Ale to, ze ci się nie podoba nie znaczy, że nie jest to film kultowy czy przełomowy. Tobie film może się nie podobac, ale innym tak. To wspaniały film z cudowną muzyką, scenografią, grą aktorską i fabułą.
Gdyby był nie był dobry to nie zająłby pierwszego miejsca jeśli chodzi o dochody z wyświetlania w kinach. Zwłaszcza, że od czasów Titanica piractwo znacznie się zwiększyło.

MistrzSeller

"grą aktorską i fabułą. "

a teraz mówię ci tu szczerą prawdę ze względu że dziś mam dobry humor nie mogłem powstrzymać się ze śmiechu.

"Gdyby był nie był dobry to nie zająłby pierwszego miejsca jeśli chodzi o dochody z wyświetlania w kinach."

żaden argument...

ocenił(a) film na 3
Lecho1523

Takie filmy jak Rocky i Rambo też miały wielką oglądalność, ale czy są to filmy świetne i przełomowe? Raczej nie.
To, że Avatar miał taką oglądalność nic nie znaczy, bo ja też byłem na nim w kinie i w połowie wyszedłem - takich ludzi na pewno trochę było którym film kompletnie się nie spodobał.

ocenił(a) film na 9
Xsaav

"byłem na nim w kinie i w połowie wyszedłem "

badania dowodzą że kretynów w Polsce przybywa.

ocenił(a) film na 6
plantum

Przyczyną tego jest stagnacja w rozwoju intelektualnym - wynikająca np z ciągłego przesiadywania na forum avatara.

Użytkownik Plantum jest doskonałym przykładem opisanego powyżej zjawiska.

ocenił(a) film na 9
vendetta kaszanki

stagnacja?

raczej duchowa metamorfoza....
ile ja tu przeszedłem.... ehh.. szkoda gadać....

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

lecho1523 cieszymy się razem z tobą że masz wykształcony gust filmowy,

ocenił(a) film na 7
Xsaav

Film tylko się broni na dużym ekranie, i to nadaje się tylko do obejrzenia raz. Jak byłem w kinie to wyszedłem z niego zadowolony, później chciałem sprawdzić jakie wrażenie na mnie zrobi w domu na małym ekranie, bez 3D - no i niestety wypada bardzo blado :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones