PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 451
ocen
7,4 10 1 790451
6,7 45
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Niesamowite

ocenił(a) film na 8

Zaskakujące efekty i ciekawa fabuła.

użytkownik usunięty
MumciurMaster

Chyba zerżnięta z innego dzieła fabuła.

ocenił(a) film na 8

Z jakiego?

ocenił(a) film na 9
MumciurMaster

Z żadnego. Zasadniczy mankament fabuły Avatara to fakt, iż jest schematyczna - co prawda to samo można powiedzieć o większości kręconych w dzisiejszych (i nie tylko dzisiejszych) czasach filmów, ale premiera Avatara wywołała jakiś zalew znawców kina za pięć dwunasta, którym się ubzdurało, że są wielkimi koneserami, i zaczęli wymyślać, że Avatar to zrzyna z tego czy tamtego filmu (przy czym wszelkie pocone przez takich "koneserów" opracowania rzekomej zrzyny opierają się na wyrywaniu z kontekstu totalnych ogólników i całkowitym abstrahowaniu od tego, co w fabule obu omawianych filmów jest naprawdę kluczowe). Najpopularniejsza wersja to brednia, że niby jest zrzyną z Pocahontas - ale widziałem też takich, co to byli święcie przekonani, że w rzeczywistości z drugiej części Króla Lwa, że z Aliens, że z Gwiezdnych Wojen, albo że z Matrixa. Jednym słowem, zbiorowy obłęd.

ocenił(a) film na 9
Der_SpeeDer

Pocahontas to bajeczka + musical a przede wszystkim scenariusz nie ten sam....nie oglądam już bajek dla dzieci - kina familijnego... za stary na to jestem....no ale skoro oni lubią Pocahontas to ich sprawa...

użytkownik usunięty
Parsley81

Nie, nie lubię Pocahontas, nie lubię musicali, nie lubię 'cukrowych' filmów.

ocenił(a) film na 8
Parsley81

Mam 33 lata i lubię bajeczki, musicale i kino familijne, chociaż może niekoniecznie Pocahontas.

ocenił(a) film na 9
MumciurMaster

Ja 81 rocznik tylko, że w grudniu się urodziłem - jeszcze 32 hehe :)

ocenił(a) film na 8
Parsley81

Ja w sumie też 32, ale to już lipiec, i 33.

Der_SpeeDer

"Legends are lessons..." Merida, buhahaha, ale mam beke z ludzi którym tak trudno pojąć że w każdym zakątku świata jest historia o królewnie śnieżce, kopciuszku, tylko trochę przerobiona... na tej samej zasadzie powstają filmy, niektóre historie potrzebują odświeżenia inne opowiedzenia w troche inny sposób, upodobnienia... zamiast wypisywać bzdury to może lepiej zając się studiami jakimiś? No bo wiesz Cameron nie wyrzucałby w błoto tyle kasy, nie namachał się aby ktoś tak po prostu obrzucał go błotem. Nie mówie że wszyscy muszą kochać Avatara ale pisanie że jest zły bo podobny do Pocahontas i innych filmów jest idiotyczne... to MA BYĆ podobne nieuki i lenie patentowane!!! Skomplikowana symbolika tylko dla orłów. Przestań się zrzymać , nie jesteś zbyt bystry i nie od razu na to wpadłeś, nie musiałeś, ale może zanim coś napiszesz to trza makówką ruszyć. Z głębokimi wyrazami szacunku istoto, nie jesteś sam na tym świecie, są inni którym takie filmy są bardzo potrzebne, a że idziesz sobie przez życie bez refleksji to...twoja strata:) Pozdrawiam oczytanych, "oglądanych":)

ocenił(a) film na 9
szmuglerka

...

Czy jesteś absolutnie pewna, że przeczytałaś, co ja w ogóle napisałem?

Der_SpeeDer

eh przepraszam! to miało być do kogo innego, nie tutaj, za dużo okien mam otwartych...dobrze że czuwasz:)

MumciurMaster

Efekty? W zasadzie na dzień dzisiejszy to szału nie ma. Fabuła? Jak dla mnie słaba, przynudzająca, ale "O gustach się nie dyskutuje". Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i powinniśmy szanować czyjeś opinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones