PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637247}

Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Age of Ultron
7,2 207 916
ocen
7,2 10 1 207916
6,0 33
oceny krytyków
Avengers: Czas Ultrona
powrót do forum filmu Avengers: Czas Ultrona

Pierwsze Avengers to według mnie jeden z najlepszych filmów z superbohaterami. Miał prostą fabułę, ale to co tam zagrało to świetni bohaterowie i relacje między nimi. Niestety w sequelu to nie gra tak dobrze, ale zacznijmy od pozytywów.

Po pierwsze są tu naprawdę świetne sceny, a efekty wyglądają niesamowicie widowiskowo. Starzy bohaterowie są dalej genialni. Uwielbiam scenę, gdy Avengers są na imprezie, wtedy można odczuć, że to naprawdę zespół zgranych herosów. Bardzo podobało mi się to, iż w Avengers 2 nie zapomniano o tym o czym zapomina większość filmów. Superbohaterowie nie mają tylko walczyć z wymyślnymi złoczyńcami, ale też i ratować ludzi! Dwójka nowych bohaterów, czyli Quicksilver i Scarlet Witch nie odstają od znanych już nam herosów. Śmierć tego Quicksilvera naprawdę wywołała we mnie emocję, a nie spodziewałem się, że to możliwe. Gość wystąpił tylko w tym filmie, a mimo to udało się. Dołączenie dwójki wspomnianych postaci do Avengers odbywa się naturalnie, więc to też idzie na plus. Myślę, że dobrym pomysłem było położenie większego nacisku na Hawkeye. Nareszcie czuć, że to pełnoprawny członek Avengers, a nie tylko dołączony na siłę dodatek. To naprawdę świetna postać. Aktorstwo również stoi na bardzo wysokim poziomie. Aktorzy nie przesadzają z powagą w odgrywaniu swoich ról. Ogólnie Avengers 2 bardzo dobrze się ogląda w kinie przy wyłączonym mózgu. Lepiej go nie rozbierać na kawałki.

No to teraz przechodzimy do wad. Pierwsza jaka rzuciła mi się w oczy, to wątek miłosny Bruce'a Bannera i Natashy. Jest absolutnie z tyłka. Wcześniej nie można było odczuć chemii miedzy tymi postaciami, a teraz nagle lecą na siebie. Nie tak powinno się tworzyć takie wątki. Uwierzyłbym gdyby Natasha robiła maślane oczy do Kapitana Ameryki. W drugim kapitanie mieli razem przejścia i byłbym w stanie uwierzyć, że to ich do siebie zbliżyło. Jednak tutaj ten wątek miłosny pojawia się znikąd. Drugim poważnym błędem jest Ultron. W Avengers, Loki był genialnym przeciwnikiem, który kradł każdą scenę w jakiej się pojawił. Tutaj główny zły jest nijaki. Czasami próbuje rzucać żarty, często mówi o zagładzie ludzkości. Efekt jest taki, że nie jest ani straszny, ani zabawny. I to mimo tego, że aktor użyczający głosu Ultronowi robi co może, ale nie było zbyt wiele do odegrania. Było też trochę głupot fabularnych, np dlaczego Ultron nie zabił Natashy, tylko ją zamknął? Jakim cudem Bannerowi udało się ją tak łatwo uratować? Czy Ultron zostawił ją bez jakiejkolwiek straży?

Najważniejszą wadą według mnie jest jednak to, że z tej fabuły można było wycisnąć o wiele wiele więcej. Mamy już za sobą ogromną liczbę filmów Marvela. Niektóre jak Ant-Man, Guardians of the Galaxy mają niewielki wpływ na uniwersum, inne jak Kapitan Ameryka 2 mają ogromny wpływ na uniwersum i są z nim mocno związane. Avengers 2 należy do tej drugiej kategorii, ale... niewiele z tego wynika.To film robiony na prostym schemacie, a liczyłem na wiele więcej. Przykład? Zbudowanie Ultrona przez Starka mogło podzielić całą ekipę. Doprowadzić do wielkiego rozłamu. To miałoby wpływ na całe uniwersum i mogłoby być zalążkiem do Civil War. Tymczasem zakończenie Avengers 2 jest dość słodziutkie (nie licząc śmierci Quicksilvera). Trailery zapowiadały inny, według mnie o wiele ciekawszy film. Tutaj mamy prosty schemat bohaterowie mają groźnego wroga, pokonują go i wszyscy są szczęśliwi.

_Zero_

Zgadzam się

ocenił(a) film na 6
_Zero_

Trzeba przyznać, że zostałeś doceniony. Tyle pisania i jedna odpowiedź :) Ach ten wspaniały internet, lepiej powkurzać się na kogoś kto napisał coś bez sensu niż pochwalić człowieka, który umie sklecić więcej niż dwa zdania...

Niebieski_kosmita

No cóż nie ma co się tym za bardzo przejmować :P Wiadomo, że o wiele więcej odpowiedzi miałbym gdybym napisał coś w stylu "ale g*wno 1/10". Jednak mam nadzieję, że chociaż kilka osób mój wpis przeczytało :)

_Zero_

:)

Późno bo późno, ale i ja właśnie przeczytałem. :))

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Niebieski_kosmita

Brawo ty! Super recenzja. Poświęciłeś na nią trochę czasu i wysiłku.

ocenił(a) film na 3
_Zero_

Film jest tak słaby, że aż szkoda ręki na głowę założyć.

Apiseq

A co CI się nie podoba? Serio pytam.

ocenił(a) film na 6
_Zero_

Mam niemal identyczne odczucia. W pierwszej części niemal wszystko zagrało, a tutaj wyraźnie widać, że Whedon się pogubił i nie bez powodu jeszcze przed premierą wiadomo już było, że żegna się z Avengersami. Studio za bardzo chciało zrobić z tego taki luźny mostek pomiędzy pierwszą częścią a infinity war, reżyser/scenarzysta chciał zrobić pełnoprawny, osobny film i wyszedł naciągany kompromis. O bałaganie przy produkcji najwięcej mówi fakt, że mając w perspektywie Civil War, Age of Ultron praktycznie wcale nie buduje konfliktu Capa ze Starkiem, chociaż każdy licealista po obejrzeniu wcześniejszych spięć mógłby przepisać scenę końcową, kiedy Tony i Steve klepią się po tyłkach i odchodzą w stronę zachodzącego słońca.

Humoru było dużo za dużo. Przez to Ultron był takim olbrzymim zagrożeniem tylko dla bohaterów, a nie dla widzów oglądających jak sobie dowcipkuje, albo jak każdy avenger może przeczołgać tuziny jego kopii. Thor powoli staje się nordyckim Starkiem, bo ilość scen, w których nie rzuca jakimś śmiesznym hasłem, jest znikoma. Hulk za bardzo uczłowieczony, teraz wydaje się, że jego jedyna dzikość polega na dalekich skokach, kiedy akurat wymaga tego scenariusz. Jego romans ze Scarlett to musi być wymysł speców od marketingu, bo nie wierzę, że Whedon napisałby coś aż tak bardzo z czapy. Miałem wrażenie, że sami aktorzy byli zakłopotani przy odgrywaniu tych swoich scenek.

Ogółem, strasznie narzekać nie wypada, bo nie jest to film zły, ale zamiast przenieść nas na wyższy level, zaserwował niemal dokładnie to samo, co poprzednio, z tym że już oczywiście zabrakło tej świeżości (no i lepszej rólki Fury'ego, Coulsona, którzy wcześniej naprawdę spajali to wszystko).

ocenił(a) film na 6
_Zero_

Nie był zły. podchodziłem do czasu Ultrona bardziej pesymistycznie, ale mimo wszystko był całkiem spoko.
Nie podobało mi się pojawienie Ultrona. takie wciśnięcie go na chama, na siłę, aby tylko był.
Ale już bliźniaki były całkiem fajne (niestety brak oryg. kostiumów co zawsze ubolewam przy tego typu filmach), no i Vision. ten to naprawdę był spoko.
nie jestem fanem Avengers i nigdy nie byłem, ale tak jak 1cz była niezła, tak i ta dotrzymuje jej kroku.

ocenił(a) film na 8
_Zero_

Spam alert!

ocenił(a) film na 10
_Zero_

dokładnie fajne się ogląda tylko akurat mnie wkurza to ze Avengers są nie pokonani i nie da rady ich powstrzymać np na początku filmu byli zołnierze , kilku uzbrojeni w kombinezon Iron man wersja wojskowa to powinni ich pokazać jako trudny przeciwnik do pokonania ,a zołnierze którzy mieli bron laserową to powinni bez problemu trafić w cel .

ocenił(a) film na 10
_Zero_

podoba mi się to ze Hydra ma nowy sprzęt wojskowy, tez swoich zołnierzy którzy są odpowiedniekiem Hulk,Kapitan Ameryka,Iron man itp ,

ocenił(a) film na 6
_Zero_

"Udziedzicinniono" na siłę Ultrona dając mu ludzki "body language" i mimikę twarzy(WTF ?), zamiast zaufać niesamowitemu głosowi Jamesa Spadera (aby wydawał się bardziej "niegroźny"). Mamy wycięcie całego wątku love/hate pomiędzy Ultronem a Starkiem (gdy Ultron zyskuje świadomość mówi zaskakująco miękkim głosem -"Tony"). Mamy spłycenie Hulka - widać że w pierwotnej wersji miał się przejąć dramatem, cierpieniem ludzi przez niego i "wrócić" a zamiast tego dano "heheszkowe" zakończenie walki. I wiele innych rzeczy które z tym filmem zrobiono udziecinniając, upraszczając i "uśmieszkowując" go na siłę podczas gdy widać ze koncept Whedona był bardzo na serio acz z pewną dozą humoru (czyli to o czym się mówi że zrobiono z SS tutaj faktycznie zrobiono).
Pododawane sceny z ratowaniem ludzi - widać jak np Hulk grzecznie czeka aż Stark uratuje tą windę, ewakuacja miasta to śmiech na sali - to wymaga godzin i zakładanie że Ultron będzie tak sobie siedział i nic nie robił w tym czasie.... Zresztą jakim czasie co ja mówię, obracają w 10 minut !!!!
Dodanie wątku romantycznego aby nie przedstawiać dramatu Bannera "jestem potworem, niszczę i zabijam" - tylko pomachać widzowi wątkiem romantycznym przed nosem... Bo serio, Ultron porywa Natashę a zostawia ciało Visiona na którym mu przede wszystkim zależy czy Hawkaye którego mógł łatwo zlikwidować ?albo zrobić to wszystko - zabić Hakaye, porwać ciało Visiona i Natashę. Pododawane sceny. Porwanie Natashy, ratunek Bannera...
Na miejscu Whedona wziąłbym kałacha i zrobiłbym nim z ludźmi którzy to zrobili to co Linda w "Psach".

_Zero_

Dziś na hbo 2 jest ten film i jutro . 20 i 21.11.2016 są powtórki.Niech kto wgra o ile może i odpisze gdzie jest
Lektor może się trafi
.

_Zero_

Już nie trzeba.Dubbing był.

ocenił(a) film na 7
_Zero_

Też się zgodzę :) Dodam jeszcze, że absolutnie nie ruszała mnie armia robotów, która nie potrafila w zasadzie nikomu zagrozić oraz dodawanie tam elementów w stylu wizji Thora w jaskini. Samego Ultrona też sobie inaczej wyobrażałem i według mnie znacznie lepiej by to wyszło, kiedy Ultron z poczatku był "dobry" i zmienił zdanie dopiero po tym, jak Hulk rozwalił pół miasta. No ale i tak wyszło lepiej niż BvS, aczkolwiek pewnie bardziej krytycznie bym patrzył na ten film, gdyby nie pierwsza część Avengers, do której mogę wrócić :)

użytkownik usunięty
_Zero_

Mierny film pod każdym względem ale z dużym budżetem i to wystarczy aby zarobić niezłą (boxoffice) kasę - smutne ale prawdziwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones