PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 403
oceny
7,5 10 1 327403
6,8 33
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Zacznę od tego, że nie mam zamiaru hejtować tego filmu. Chciałem się tylko spytać fanów, co wy tu widzicie takiego wyjątkowego?
Lubię od czasu do czasu obejrzeć jakiś film Marvela, ale sądzę, że z tych nowszych to Avengersi są raczej słabi. Strażnicy Galaktyki, X-Meni, Iron-Man 3, wszystko to jest o wiele lepsze niż Avengersi. Mimo to, Avengersi są popularniejsi i zarabiają więcej hajsu. Dlaczego? Niech mi to ktoś wytłumaczy.

donmaslanoz14

Odpowiem na to pytanie z mojego punktu widzenia:

1. Pomysł - Sama idea zebrania tylu znanych superbohaterów w jednym filmie jest strzałem w dziesiątkę.

2. Avengers sprawili że Kinowe Uniwersum Marvela ewoluowało na znacznie wyższy poziom (Pierwszy Thor, Kapitan Ameryka czy pierwsze 2 Iron Many były dobre ale nic poza tym)

3. Luz i ogólne podejście do tematyki - wcześniejsze ekranizacje o superbohaterach były jakby za bardzo ludzkie, dramatyczne, mroczne (Watchmen, Trylogia Mrocznego Rycerza, Stara trylogia X men) itd. Avengers nie bawi się w takie rzeczy - To luźna adaptacja komiksu powstała z przymrużeniem oka, Film stanowi pewien hołd dla gatunku i stąd ta cała kolorowość oraz typowe elementy- np. kosmici i happy end

4. I wreszcie pozwól że odpowiem dlaczego film jest taki świetny według mnie jest rzadko spotykanym, perfekcyjnie zrealizowanym blockbusterem, w który ma idealny scenariusz- wszystko się trzyma kupy; elementy dramatu są odpowiednio zbalansowane z elementami komedii i akcji dialogi są rewelacyjne no i co (dla mnie) najważniejsze- "Avengers" ma genialnie rozpisane postacie- każda z nich ma odpowiednio dużo czasu na rozwinięcie jej charakteru; każda jest interesująca i zapada w pamięć.

Mam nadzieję że odpowiedziałem na twoje pytanie wystarczająco dobrze

Pozdrawiam :)

DR16

Sam bym tego lepiej nie ujął.

ocenił(a) film na 10
donmaslanoz14

Większość chłopaków wychowała się na superbohaterach dlatego to jest takie fajne

Himiteshu

Tak, ja też, seriale Marvela z lat 90 (X-meni czy Spider-Man) sam lubiłem oglądać. Ale Avengersi mi jakoś nie podchodzą.
DR16 trochę lepiej odpowiedział na to pytanie.

ocenił(a) film na 10
donmaslanoz14

Pewnie dlatego że nie znałeś pewnie całęgo tego uniwersum i wlasnie znasz tylko Marvela z bajek z dziecinstwa

Himiteshu

No właśnie widziałem wcześniej obydwa Iron Many i Kapitana Amerykę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones