PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696637}

Azyl

The Zookeeper's Wife
7,2 44 473
oceny
7,2 10 1 44473
4,3 7
ocen krytyków
Azyl
powrót do forum filmu Azyl

http://www.tysol.pl/a7024-Aleksandra-Jakubiak-Francuskie-kina-odmowily-dystrybuc ji-filmy-Azyl-o-Polakach-ratujacych-Zydow

Uh_Huh

Tez trafilam na to info i pomyslalam, ze to moze pomylka...
Coz ...polityka wciska sie w obszar, ktory jednak powinien pozostac wolny..bezwplywow i naciskow..zal francjo

aloiv77

Kino, literatura, szerzej - sztuka - zawsze pełniły również funkcje społeczne czy polityczne. Większość filmów rozrywkowych także dzisiaj niesie jakieś ukryte lub jawne przesłanie scenarzysty czy reżysera. A "wielcy tego świata", wykorzystują nieraz to do realizacji swoich celów. Dzisiaj Polska nie jest grzeczną brzydką panną, która powinna znać swoje miejsce, to i bohaterstwo Polaków nie pasuje. Jeszcze by Francuzi zaczęli myśleć z podziwem o nas, a tu już sankcje są zapowiedziane za 3 miesiące. Bez obrazy, ale naiwnością jest sądzić, że świat kieruje się wartościami takimi jak prawda i sprawiedliwość, ludzie tego świata grają w inne klocki - władza, korzyść i użyteczność, a środkiem może być przemoc i kłamstwo, które niekiedy przyjmuje po prostu postać nieudostępniania prawdy.

Uh_Huh

kinematografia czy film jest po to jest by jakies przeslania i wartosci przemycac..ale decyzja dystrybutorow wydaje sie decyzja polityczna pod wplywem swojego rzadu....pierwszy raz widze taka reakcje.. to jest absurd bo cala produkcja jest amerykanska tylko temat poruszany dotyczy polski..
Zdarza sie, ze festiwal w ramach protestu nie wyswietli filmu..ale wszystkie kina we francji biora w tym udzial..wiec chyba nalezy to przyjac jako jeden glos wszystkich francuzow..jestem zdumiona bardzo..licze,ze to moze jednak jakies przeklamanie..wobec rosji, ktora zaatakowala inne wolne panstwo europejskie francuzi nie byli tak kategoryczni..nie grozili paluchem a do polski sie rzucaja i sankcje chca nakladac..filmy bojkotuja..dziwny jest ten swiat

aloiv77

Ano tak, dziwny w sensie niemenowskim.

Uh_Huh

Ja myślę że jest troszkę inaczej. Film to klapa i nikt nie chce wyłożyć pieniędzy a jeszcze trzeba na dubbing wydać. Ja bym jakoś politycznie nie szukał bo co książkę (La femme du gardien de zoo) wydali a filmu chcą. Najpewniej wyjdzie na DVD.

Muumin

We Francji, "stolicy" bezinteresownej kultury, gdzie puszczane są dziesiątki niszowych filmów? Filmem o ratowaniu prześladowanych Żydów, czyli z obszaru głównej tematyki dotyczącej Zagłądy nikt się nie zainteresuje? To nie jest rodzaj filmów, które się ocenia wyłącznie w kategoriach ekonomii. A Francja to nie USA. To podważa hipotezę wyłącznie rachunku ekonomicznego. Napisy też za drogie?

Uh_Huh

Na wielu portalach o tym pisali i na każdym argumentują tak samo, to jest jak najbardziej polityczna zagrywka. Dodatkowo znalazłam jeden artykuł po angielsku, ale też na polskiej stronie: http://www.thenews.pl/1/11/Artykul/306047,The-Zookepers-Wife-not-being-shown-in- France-report

ocenił(a) film na 8
Uh_Huh

Francuzi wolą skupić się na swojej szczątkowej Resistance. Wolą myśleć, że są bez skazy, że dobrze zrobili, nie pomagając sojusznikowi, gdy tego potrzebował.

ocenił(a) film na 7
Uh_Huh

Nic dziwnego, Żabojady swoich Żydów posłusznie wyłapali, ładnie opakowali i przekazali Niemcom. Dla Francuzów "Azyl" to wyrzut sumienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones