PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 596
ocen
6,3 10 1 50596
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

Bóg nie umarł

ocenił(a) film na 8

Wierzę, że zmartwychwstał. Film mi się podoba, pomijając pojawiające się w nim argumenty ( chyba każdy wie co mam na myśli, ale przyznam niektóre są naprawdę dobre np. pokazują pewne sytuacje życiowe: czemu niektórzy przestają wierzyć w Boga lub po prostu nie mogą uwierzyć ? ).
Sama postawa głównego bohatera jest godna uwagi i szacunku. Myślę, że najważniejszym przekazem tego filmu jest to, aby nie bać się głośno mówić o tym w co wierzymy, by mimo przytłaczającej większości, mieć odwagę by głosić prawdę, bo czasem niektórzy ludzie mają jakiś wewnętrzny uraz, ranę i dlatego wypierają prawdę z serca. Warto dla takich ludzi być świadectwem nie tylko w słowie i czynem by doświadczyli miłości,
Ja Jestem dumny z wiary w Boga, wiary Rzymsko-Katolickiej.

" Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego "

Święci są najlepszym świadectwem tego w co wierzę, Św Jan Paweł II przebaczył swojemu niedoszłemu zabójcy, Św Maksymilian Kolbe ofiarował życie za współwięźnia, " Bł Józef Sánchez del Río 14 letni chłopiec, który nie wyrzekł się swojej wiary, ze słowami na ustach ( Viva Cristo Rey ! ) został zastrzelony, umierając zakreślił własną krwią znak krzyża na ziemi.
Jestem dumny, że wyznaję wiarę świętych, jestem dumny, że mogę wyznawać wiarę moich przodków !
Niegdyś husaria szarżowała w pięknych zbrojach, z medalionami z wizerunkiem Matki Boskiej na napierśnikach, wiedzieli w co wierzą, nie bali się śmierci, a czy i my ludzie wierzący mamy publiczną odwagę wyjść do znajomych, mając przy sobie różaniec czy inny symbol wiary ? Kto się interesuje trochę piłką nożną ten pewnie wie, że ostatnio Neymar po wygranym finałowym meczu olimpijskim, nałożył na swoje czoło opaskę 100% Jesus czy piękne słowa Piotra Wyszomirskiego.
Nie zapominajmy o tym kim byli nasi przodkowie, ilu mamy wspaniałych Świętych ! czy może być piękniejsze świadectwo niż życie Jezusa Syna Bożego ? to jest najpiękniejsze świadectwo dla tych którzy nie wierzą.
Polecam też: http://wiara.us/prawda_o_jezusie_i_ewangeliach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones