PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 596
ocen
6,3 10 1 50596
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

Zabawne :)
Widzę tu masę komentarzy "ateistów", którzy wypisują tu niemal jakieś elaboraty na poparcie swojej "wiary na nieistnienie Boga".
Zadam Wam pytanie, po co to piszecie, skoro piszecie na temat czegoś co nieistnieje? Czyż nie jest to bez sensu? Nie szkoda Wam czasu na pisanie o nieistnieniu czegoś lub kogoś?
Skoro wg Was Bóg nieistnieje a mimo to nadal o tym piszecie (próbujecie przekonać bardziej siebie niż innych) to tylko dajecie dowód na to, że sami również wierzycie w istnienie Boga tylko wolicie samych siebie przekonać, że jest inaczej :D
Pozdrawiam

harnas_007

Nawet jeśli Bóg nie istnieje, istnieje przecież wiara w niego i konsekwencje z twej wiary wynikające - także dla ateistów. Więc apelowanie, żeby niewierzący schowali głowy w piasek, bo to ich nie dotyczy, jest fałszywe. Dotyczy, ponieważ ateiści nie żyją na jakiejś odizolowanej wyspie ateistów, ale w ramach i pośród konkretnego społeczeństwa.
Nie można "udowodnić", że Bóg nie istnieje, podobnie jak tego, że istnieje.

ocenił(a) film na 1
harnas_007

Dyskusje dotyczą głównie wiary w Boga. Ateiści i chrześcijanie spierają się o to, czy istnieje, wymieniając się argumentami - czasami sensownymi, czasem nie. Nie mam pojęcia co w tym złego.

ocenił(a) film na 6
harnas_007

Zadałam kiedyś to pytanie ateiście, na co otrzymałam odpowiedź w stylu zweisteina - rozwiązania społeczne wynikające z wiary mają wpływ na życie ateistów, w związku z czym muszą się upomnieć o swoje, nawet jeśli nieistnienie Boga sprawia, że nie ma problemu od strony filozoficznej. Innymi słowy - nie oczekujcie, że każdy Polak będzie chrzcił dzieci i chodził na katechezę, to zostawimy was w spokoju.

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

A w jednym zdaniu - nie mamy nadal państwa laickiego, oddzielającego idealnie religię od spraw urzędowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones