PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 596
ocen
6,3 10 1 50596
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

Przesłanie faktycznie może być zbyt trudne dla ludzi, którzy mają ograniczone myślenie, ewentualne niedoinformowanie też być może gra sporą rolę w negatywnym odbiorze tego filmu. Jak na mój gust arcydzieło reżyserii, praca kamery, dialogi, faktyczne, konstruktywne argumenty ukazujące, że Pan Bóg istnieje. Proszę was, doceńcie ten film, bądźcie otwarci na doświadczenia, bądźcie otwarci na Boga. Amen.

pterodaktol

Nazwanie "arcydziełem" filmu tak - ujmując bardzo delikatnie - przeciętnego, to istna kpina.

zweistein

Po prostu jeszcze nie uwierzyłeś.

pterodaktol

Bez związku.
Film pasuje świetnie do anegdoty, w której Bóg mówi do malarza: "ty nie maluj mnie na kolanach, ty maluj mnie dobrze".

zweistein

Film jest i wierze, więc moja wypowiedź jak najbardziej ma związek!

pterodaktol

No i nawet nie zrozumiałeś, o czym pisałem. Więc jednak nie rozumiesz, dlaczego moja niewiara bądź wiara nie powinna mieć wpływu na ocenę filmu w ramach parametrów filmowych.
Chodzi o to, ze nie wystarczy, żeby film był o wierze, on musi jeszcze być dobrze wymyślony i skonstruowany, od strony fabularnej, aktorskiej, dialogowej, etc.

zweistein

Wiara może zastąpić wszystko.

pterodaktol

Rozum również?

zweistein

Docinki nic nie pomogą w wypadku sądu ostatecznego.

pterodaktol

To chyba jednak nie ta okoliczność, bo rozmawiamy ciągle o filmie - tu masz pole do popisu. Albo i nie.

zweistein

Ten film ma niewierzącym pomóc uniknąć negatywnych konsekwencji sądu ostatecznego, szanuj to.

pterodaktol

Kot ma łapać myszy, niezależnie od tego, jakiej jest maści. Ten film myszy nie nałapie, bo przyciężkawy i niezbyt lotny. Na szacunek trzeba zasłużyć.

zweistein

To nie jest kot, to jest film o Bogu, szanuj Boga.

pterodaktol

Serio masz problem z załapaniem prostej metafory?
W moich wypowiedziach nie deklaruję nigdzie braku szacunku dla twojego Boga, ale nieufność wobec płytkiego filmu, w którym wiara wykładana jest widzowi z wdziękiem cepa.

zweistein

naszego Boga*

pterodaktol

A to akurat diabli wiedzą
.

Chyba troszkę pomyliły ci się fora: to jest filmowe, nie religijne. Jeśli ktoś zna się na kinie, nie może uznać "naszego" filmu za arcydzieło. Wiara czy jej brak nie ma tu nic do rzeczy.

zweistein

Ma wiele do rzeczy, gdyż film jest robiony z myślą wybawienia ludzi, jest trochę jak Jezus prowadzący zagubione baranki

pterodaktol

Też mam wrażenie, że twórcy filmu sadzą, że widzowie to baranki.

zweistein

Nie rozumiem połączenia zwierząt i ogrodnictwa

pterodaktol

Wyliczaj dalej, nie krępuj się.

zweistein

Po prostu nie rozumiesz tego filmu.

pterodaktol

Błędna diagnoza.
Film jest zbyt prosty (to nie walor), żebym miał kłopoty z jego zrozumieniem. Może dla ciebie jest skomplikowany i trudny?

zweistein

Bóg polega na prostocie, lecz właśnie ona jest najbardziej skomplikowana.

pterodaktol

Czy płodząc podobne wypowiedzi nie masz wrażenia zażenowania? Bo maska, która dla siebie znalazłeś prezentuje się dość infantylnie.

zweistein

Maska?

pterodaktol

To optymistyczna opcja.

użytkownik usunięty
pterodaktol

Słaby troll. Możesz rozwinąć zakres kwestii dotyczących reżyserii, dialogów, pracy kamery i tych "argumentów"? Na razie same ogólniki i deliryczny bełkot.

Na tamtego kolesia działa

pterodaktol

Jasne, pełen zachwyt.

ocenił(a) film na 1
pterodaktol

Nie rozumiesz kryteriów oceniania filmu. Nikogo nie obchodzi czy będzie go oglądał ateista lub człowiek wierzący, czy ktoś się po nim nawróci. Krytyka filmowego nie obchodzi czy bóg istnieje czy nie.
Kryteria filmu to : gra aktorska, scenariusz, muzyka i kilka innych rzeczy. Gra aktorska na poziomie trudnych spraw, oprócz Kevina Sorbo, scenariusz przewidywalny, postacie czarno-białe jak w bajkach Disney'a, muzyka no cóż o tym się nie wypowiem. Film nie ukazuje żadnych życiowych problemów oprócz tego czy istnieje czy nie. Filmy które są oceniane na 10 mają więcej niż jeden motyw wokół którego kręci się cały film.

eleanora

Powinieneś napisać podręcznik na temat oceniania filmów, ja sugeruję się Biblią, dziękuję dobranoc.

ocenił(a) film na 1
pterodaktol

Biblia nie jest to żadna podstawa do oceny filmu. Film jak film. Ma swoje kryteria. Tandetna gra aktorska, denne dialogi, przewidywalność praz podział na czyste dobro i zło na pewno nie występują w filmie który jest w pierwszej setce na świecie. Nie każdy jest religijny. Biblia powoli staje się fajnym zabytkiem, ale nie tym czym kierują się ludzie lub absolutnie nie jest i nie powinna być wyznacznikiem czegokolwiek szczególnie kinematografii. To nie średniowiecze, że wszystko porównuje się do Boga i do Biblii.

ocenił(a) film na 1
pterodaktol

Skoro wchodzisz na forum filmweb.pl gdzie rozmawia się o kinematografii powinieneś kierować się kryteriami oceniania filmów, a nie Biblią. Do rozmawiania o Bogu i Biblii służą portale katolickie, a nie filmowe.

eleanora

Moje kategorie są moje i będę je stosował <3 z Bogiem!

ocenił(a) film na 1
pterodaktol

Na forum katolickim, a nie filmowym. Idiotyzmem jest pchać Biblię wszędzie gdzie się da.

eleanora

Mogę, jak chcesz to mnie zgłoś <3

ocenił(a) film na 1
pterodaktol

Oczywiście, że możesz. Nikt nie może Ci tego zabronić, ale mówisz liczyć się z tym, że żaden krytyk czy człowiek znający się na kinematografii nie potraktuje Cię poważnie.

ocenił(a) film na 1
eleanora

*, ale musisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones