PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30704}

Błękitna laguna

The Blue Lagoon
6,4 34 229
ocen
6,4 10 1 34229
4,3 3
oceny krytyków
Błękitna laguna
powrót do forum filmu Błękitna laguna

!

ocenił(a) film na 4

Beznadziejne aktorstwo,scenariusz z głupotami,odważna rola Brooke.Pamiętam czasy gdy większość była zakochana w pieknej Brooke :)

Berith7777

Nie przesadzaj, aktorstwo było ok, względnie do scenariusza który był odpowiednio utemperowany dla młodszych.. a odważną role to chyba bardziej miał ten chłopak niz ona, w koncu on latał goły

ocenił(a) film na 4
miku22

Tu chodzi o Jej wiek.

Berith7777

Brooke miała dublerkę w scenach, w których musiała eksponować nagość.

ocenił(a) film na 4
Martin_Eden

Nie we wszystkich.

Berith7777

Trudno to stwierdzić, w końcu dobry montażysta może zdziałać cuda. Poza tym aktorka musiała zeznawać przed kongresem, że wszędzie tam, gdzie widać było nagi biust czy niemal całe ciało, zastępowała ją pełnoletnia osoba.

Martin_Eden

To ciekawe, Kwestia nagości Brooke jest wyjaśniona,, ale nagie były też te dzieciaczki na początku (oszczędniej niż ich starsze wersje ale jednak). Tu się dopiero można czepiać:) O ich nagość nikt nie pytał?? Tu już dorosłego dublera nie było. Ogólnie to bez przesady - wprawdzie doza nagości dzieci w każdym przedziale wiekowym było dość spora w tym filmie ale znowuż nie przesadzajmy. Kto jest na tyle głupi ze umie tylko się ślinić na widok nagiej piersi to i tak nie zrozumie tego filmu...

ocenił(a) film na 8
Martin_Eden

A skąd ty o tym wiesz? To jakiś absurd i idiotyzm.
Przecież ona wystąpiła w filmie Pretty Baby gdzie jako 12 latka była całkiem naga.
Po co mieliby cenzurować Błękitną Lagunę gdzie miała 15 lat?

Berith7777

Aktorstwo było akurat dobre albo wręcz bardzo dobre. A gdzie widzisz te głupoty w scenariuszu?? Pewne uproszczenia oczywiście były. Ale generalnie jakiś żadnych karygodnych naciągnięć fabuły nie było. Film jest całkiem niezły.

ocenił(a) film na 4
skoczek_narciarski

Aktorstwo było bardzo dobre?Hehehehehe dobre,dobre:)
A głupoty,np.dziecko nie wie co to jest ludzka czaszka,dzieci spędzające tyle czasu na morzu nie wiedzą jak wyglądają rekiny,pojawiające się nagle z nikąd ubrania itp.

Berith7777

Aktorstwo nie było złe, czyli niezłe :). Nie ma co przesadzać, Shields i Atkins niej grali w sztuce Szekspira. Poza tym byli nastolatkami i mieli przede wszystkim dobrze się prezentować przed kamerą. No i widać było chemię między nimi. Co do czaszki, to być może dzieci nigdy nie widziały takiej ogołoconej, nawet jeśli słyszały, że każdy człowiek ma ją w głowie. O rekinach też mogły nie wiedzieć, w końcu miały dopiero osiem lat, a przecież ich podróż mogła trwać od niedawna. Jeśli chodzi o ubrania, to był kufer z różnymi rzeczami, które zostały zabrane do szalupy, więc ubrania nie pojawiły się znikąd :).

ocenił(a) film na 4
Martin_Eden

Wiek,fabuła filmu,nie tłumaczy złej gry aktorów!
Zresztą można zobaczyć jak docenieni byli aktorzy.Dziwny zbieg okoliczności?A reszta to gdybanie.

Berith7777

Atkins miał nominację do Złotego Globu, więc chyba nie było tak źle, Shields nominowano do Złotej Maliny, ale statuetki nie otrzymała, zatem nie była taka ostatnia. Poza tym nagrody też o niczym nie świadczą. A co do gdybania, to działa to w obie strony, bo dzieci mogły o czymś wiedzieć, ale wcale nie musiały ;).

ocenił(a) film na 4
Martin_Eden

Z tego co widzę to dostała,a Atkins ma na swoim koncie już dwie statuetki.Oczywiście,że nagrody nie są wyznacznikami,ale pisząc o kiepskiej grze nie wiedziałem,że tak ją doceniono:)Więc coś w tym jest.

Berith7777

Fakt, dostała, ale to i tak bez znaczenia, czego nie dograła, to dowyglądała ;). A Atkinsowi akurat za ten film Maliny nie dali, a i najwybitniejszym zdarza się dostać tego typu nagrodę. A skoro przy nagrodach jesteśmy, to warto docenić zdjęcia w tym filmie, za które nominowali Almendrosa do Oscara.

ocenił(a) film na 4
Martin_Eden

To jedna z rzeczy która składa się na te cztery gwiazdki w ocenie:)

Berith7777

No dobra trochę przesadziłem z tym twierdzeniem że aktorstwo było bardzo dobre. W zasadzie powinienem napisać że nie było ani złe ani dobre. Nie ma nic w tej grze aktorskiej czego można by się czepiać i nie jest to też taki artyzm żeby się tym zachwycać. Co do reszty twoich "zarzutów" to nie są to kwestie "palące", co do rekina - te dzieci nie przebywały dużo na morzu, po prostu wracały skądś do domu statkiem i tyle. Ubrania tez się znikąd nie pojawiają - raz ze mieli kufer, dwa ze mogli sobie uszyć. I tylko raz - gdy już ta starsza Emily jest w sukni to się zastanowiłem skąd ją ma. bo przecież w kuferku miała ubrania dziecięce. Ale to tez nie jest zbyt istotne. Jeszcze jakieś zarzuty??

ocenił(a) film na 4
skoczek_narciarski

Kolejna ciekawa sprawa,która odbiera powagi filmowi to "akcja" z dzikusami.Wyspa była tak mała i oni nic nie wiedzieli o rozbitkach?:)
Zarzutów jest sporo co do tej produkcji i szczerze powiedziawszy wolałbym się skupić na innych produkcjach.
Pozdrawiam.

Berith7777

Najlepiej to napisac tylko ze zla gra aktorska i juz. To lata 80. Mi jakos aktorzy nie przeszkadzali, role zagrane dobrze. Ciekawe czy sama bys lepiej zagrala ;)

ocenił(a) film na 4
smerfy12

Nie jestem aktorem a widzem,dodam-facetem.

Berith7777

1. Podaj mi powody zlej gry aktorskiej, oswiec mnie.

2. Scenariusz z glupotami? Wiec sam napisz lepszy.

Gosciu na razie jako widz jestes nikim (bynajmniej co sadze po twoim watku) nawet nie uzasadniles powodow twojej frustracji tym filmem.

ocenił(a) film na 4
smerfy12

1.Technika gry aktorskiej, jak każda inna technika artystyczna, jest przede wszystkim kompozycją, to znaczy precyzyjną strukturą formalną, posiadającą wewnętrzną logikę. Wybitnego aktora poznaje się po właściwej kompozycji gestów, chodu, mimiki i „maski” twarzy, rytmie czynności i słów, pantomimy i akrobacji, odpowiedniej intonacji i modulacji głosu. To wszystko składa się na rygorystyczną partyturę formalną wywołującą u widza skojarzenia, które aktor zamierza w nim obudzić swoją grą-przeciwieństwem tego była gra Shields.
2.Nie jestem scenarzystą.
"Jako widz jesteś nikim"-słowa absurdalne,czyli wykluczające się na wzajem.
A nazywając mnie sfrustrowanym to czysta hipokryzja z Twojej strony,popatrz kto tu jest sfrustrowany,będzie łatwiej jak weżmiesz lustro i proszę mnie nie obrażać.

Berith7777

No cóż. Smerfy już tak mają ....bynajmniej :P

ocenił(a) film na 4
djrav77

Uwielbiam teksty typu "zrób to lepiej",ale mój nr.jeden to jak pada kwestia:"znam się na filmach",jeszcze nikt nie udzielił mi odpowiedzi co to oznacza:)

Berith7777

Ale ja naprawdę znam się na filmach, cokolwiek to oznacza :P

ocenił(a) film na 4
djrav77

Tak,tak:)

Berith7777

''Miszczem'' wypowiedzi i fenomenalnego toku myślenia jest i tak Smalczyk :D

ocenił(a) film na 4
djrav77

Człowieku przecież tego gościa już wy*ebali z FilmWebu.Teraz trzeba czekać jak wróci.

Berith7777

To ja chyba jestem w chu chu do tyłu. A taki fajny był, amerykański :D

ocenił(a) film na 4
djrav77

Hehehehehe:)

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Widzę, że wariat założył temat. Brawo.

ocenił(a) film na 4
pawel_nowakk

A coś więcej,np.o filmie?

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Czepiasz się o wiek Brooke, a pokazała mniej niż Milla w Błękitnej Lagunie z 1991 roku, która również miała 15 lat.

ocenił(a) film na 4
pawel_nowakk

Piszę o filmie który widziałem.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Ja też i mam porównanie do innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones