PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119676}
6,3 57 095
ocen
6,3 10 1 57095
3,7 6
ocen krytyków
Babylon A.D.
powrót do forum filmu Babylon A.D.

Witam. Jak wszyscy wiemy, film nie spełnił oczekiwań, gdyż wydaje się nielogiczny. To wynik zbyt dużej ingerencji producentów. 70 minut materiału zostało wycięte. Sam reżyser, skrytykował ostateczną wersję, która pojawiła się w kinach mówiąc, że to nie jest jego dzieło.

Ja mimo tych niespójności i pociętych scen widzę ogromny potencjał w tej opowieści.

Czy jest szansa na pojawienie się wersji pierwotnej, którą chciał pokazac nam rezyser Kassovitz? Czy jest ona gdzieś dostępna? Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje na ten temat to będę wdzięczny.

ocenił(a) film na 10
Maniek2008

Masz jakieś źródło o tych wyciętych scenach? nie słyszałem o tym a chciałbym poczytać. Mi również film się podoba. Oglądając trailer można zauważyć kilka scen których nie było w filmie.

FF7manifo

Możesz o tym przeczytac chociażby tutaj w ciekawostkach. Słyszałem też o tym jak film wchodził do kin 5 lat temu. Pamiętam, że w Europie pokazano inną wersję niż w Stanach. Obie wersje różniły się nieco zakończeniem. Dodatkowo w europejskiej wersji były bodajże 3 dodatkowe sceny. Źródła nie podam, ale możesz mi uwierzyc na słowo, gdyż widziałem obie wersje, jednak nie pamiętam szczegółowo które sceny zostały dodane.

Pamiętam jedynie zakończenie. W europejskiej wersji sceną końcową była obietnica Thoroopa, że zaopiekuje się dziecmi tej blondynki.

ocenił(a) film na 5
Maniek2008

Nie wiem o ile lepsza byłaby wersja reżyserska ale ta nie była zbyt dobra, nie polecam. Można obejrzeć jak się lubi SCI-FI za klimat, ale poza tym film mało przekonywujący.
Oglądałem wersję "extended" (1:41) z tym zakończeniem wyżej ( SPOJLER swoją drogą ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones