PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638081}
6,5 16 978
ocen
6,5 10 1 16978
5,3 9
ocen krytyków
Baczyński
powrót do forum filmu Baczyński

Ja chyba nie dorosłam. Inna rzecz, że sama jestem fanką prozy, abstrakcyjnej, jednak prozy, a film
ten jest kinematograficznym przedstawieniem poezji.
Pokłony jednak przed reżyserem za pomysł, konsekwencję oraz odwagę przy produkcji takiego filmu,
który jest niszowym i wielu uzna, że "beznadziejny" "głupi" i "płytki" (może dlatego, że nauczeni
jesteśmy do innego typu filmów, gdzie traktują nas jak mniej inteligentnych ludzi, którym trzeba
przedstawić wszystko czarno na białym), tu jednak wszystko jest pokazane, ale nie w sposób aż tak
bardzo oczywisty, film nie jest przeładowany informacjami, podane tylko to co pewne, a reszta jest do
naszej interpretacji, a wyciągnąć można wiele.
Film do pomyślenia, jak dla mnie jest to genialny obraz wierszy ukazanych na tle tamtych czasów,
życia poety, a nie komercyjna produkcja w stylu Kamieni na szaniec, czy dokument w stylu Miasto '44.
Jest to sztuka, a sztuki nie każdy musi rozumieć, ważne by zostawiała po sobie dyskusję,
przemyślenia i budziła emocje.

Ukłony również dla mojego ulubionego z młodych polskich aktorów: Mateusza Kościuszkiewicza.

Polecam, ale nie dla każdego i nie "na każdą okazję".

ocenił(a) film na 10
ola_baca

Zgadzam się z tą oceną w stu procentach. A wpisu mego dokonuję 4 sierpnia 2014 roku czyli w 70-tą rocznicę śmierci poety.

https://www.google.pl/search?q=jacek+Kaczmarski+Barykada&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t& rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=PP3eU7yfDuu G8QfbmYAw

ocenił(a) film na 6
sieciowiec652

Rozumiem, że wpisu dokonałeś w 70 rocznicę śmierci, tylko że to nie ma znaczenia przy ocenie filmu.

ocenił(a) film na 6
ola_baca

Nie sądzę, aby do tego filmu trzeba było dorosnąć.
Owszem, są takie filmy, do zrozumienia których trzeba co najmniej trochę dojrzałości (żeby było jasne - nie mam na myśli wieku), ale nie do tego.
Po prostu konwencja filmu może się podobać lub nie.
Mnie nie odpowiadała.

ocenił(a) film na 10
maciusiko

Nikt tutaj nie neguje Twych odczuć. Masz rację, rocznica śmierci poety nie wpływa na ocenę filmu. Osobiście film uważam za dzieło wybitne, ale Twa ocena różni się od mojej i imasz do tego dzieła własne odniesienie, staram się zrozumieć.

ocenił(a) film na 4
maciusiko

Bo to jeszcze słabszy syn słabego tatusia popełnił. Ten film-niefilm jest po prostu słaby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones