PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638081}
6,5 16 977
ocen
6,5 10 1 16977
5,3 9
ocen krytyków
Baczyński
powrót do forum filmu Baczyński

Stłamszony potencjał

ocenił(a) film na 6

Zacznę od tego, że niesamowicie cenię Baczyńskiego jako człowieka i jako poetę. Jako, że współcześnie ludzie mało interesują się poezją, ten film mógłby być wielkim krokiem w stronę zmian. Mógłby, lecz potencjał leżący w tym temacie
według mnie nie został zrealizowany. Nie można zbyt polemizować nad fabułą bo jest oparta na faktach, ale gra aktorska mogłaby być zdecydowanie głębsza i rozwinięta. Uważam, że film został nagrany nieco 'po łebkach' i pomimo pięknej
otoczki brakuje mu 'duszy'. Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 10
magxzy

Film ukazuje poetę poprzez jego poezję. Ja osobiście dostrzegłem tam duszę, duszę poety, tkliwą, stanowczą i szlachetną. Ale właśnie takie było pokolenie Baczyńskiego.
A co do umownej konwencji artystycznej tego obrazu można się sprzeczać lecz cieszy mnie ,że powstał film na moje oko głęboki artystycznie. Wręcz zmusza potencjalnego widza do sięgnięcia po tomik poezji Baczyńskiego. Fakt,że kiedyś idolem kolejnych pokoleń młodzieży byli poeci, po kolei Mickiewicz, Słowacki, Tetmajer, Norwid, Leśmian oczywiście Baczyński, Tuwim potem Bursa, Rafał Wojaczek czy wreszcie Edward Stachura, Herbert i powojenni nobliści ale wystarczy wejść na portal poezja.org czy inny poetycki portal dostrzegając fakt zainteresowania poezją poprzez nośnik informacji jakim jest internet.
A co do gry aktorskiej, głębię wypowiedzi artystycznej niektórzy potrafią wyrazić jednym spojrzeniem, bez słów, takim aktorem na pewno jest Janusz Gajos czy Franciszek Pieczka, taki był Holoubek. Takie też w/g mnie było założenie podczas procesu twórczego nad tym filmem i dlatego sądzę,że zarówno aktorzy jak i twórcy tego przedsięwzięcia zdali egzamin celująco.

ocenił(a) film na 7
magxzy

Mysle, ze ten film juz z zalozenia mial byc skromny i bez zadnej pompy, dzieki temu zamiast skupiac sie na roznych niewaznych sprawach, mozna bylo spokojnie analizowac wiersze. Prosta sztuka. Mnie naprawde przypadl do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones