PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=254261}

Bal maturalny

Prom Night
5,2 14 701
ocen
5,2 10 1 14701
Bal maturalny
powrót do forum filmu Bal maturalny

2/10

ocenił(a) film na 2

Beznadziejny remake niezłego slashera z lat 80-tych. Prawda jest taka, że poza tytułowym balem maturalnym film niewiele łączy z oryginałem. I to jest taki zabieg mający podpiąć film pod etykietkę remake'u wyciągając z niego jedynie najważniejsze fakty a tworząc przy tym już całkiem własną fabułę. Podobny zabieg widziałem chociażby w remake'u "Day Of The Dead" i efekt był taki, że zobaczyłem jedne z najgorszych horrorów, jakie oglądałem. Scenariusz jest zdecydowanie mniej ciekawy niż w oryginale (tam mieliśmy chociaż początkowo niezłą intrygę i do samego końca nie wiedzieliśmy kto jest zabójcą). Przez cały film wieje nudą. Zabójcę poznajemy wyjątkowo szybko, wyjątkowo dużo widzimy go na ekranie - wszystko to sprawia, że jego zabójstwa kompletnie nie "wieją grozą". Ponadto sam morderca jest słabiutko scharakteryzowany, nie budzi jakiegokolwiek strachu (w filmie z 80 roku mieliśmy chociaż jakieś jego charakterystyczne cechy: kostium, wyjątkowa szybkość). Bohaterowie są tak paskudnie scharakteryzowani, że trudno nawet o to by z kimś z nich się "zaprzyjaźnić". Sposób budowania napięcia jest tragiczny, a końcówka fatalna. Zdecydowane nie polecam. Moja ocena: 2/10.

ocenił(a) film na 3
Shady_Yo

Dokładnie, to żaden remake, to po prostu tani chwyt marketingowy, który ma przyciągnąć fanów oryginalnego filmu do wydania kasy na gówno, którego pod innym tytułem nawet nie tknęliby kijem. To nawet nie był horror, to był jakiś thriller z tandetną fabułą.

ocenił(a) film na 2
Bodzepor

Rzadko zdarza mi sie dawac slabe oceny za film bo przewaznie potrafie znalźć w nich jakies kikla plusow przynajmniej, no ale to ???
Heeh strasznie slaby :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones