PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=254261}

Bal maturalny

Prom Night
5,2 14 701
ocen
5,2 10 1 14701
Bal maturalny
powrót do forum filmu Bal maturalny

"Bal maturalny", najbardziej kasowy jak na razie horror w tym roku, nie doczeka się polskiej premiery w kinach??? Dystrybutor UIP na miesiąc przed premierą zdecydował się "wyrzucic" ten teen-slasher ze swych zapowiedzi kinowych. Dla mnie to cios w serce dla miłośników zabijanych pokolei nastolatków. A premierę miały już wszystkie(oprócz "Ruin"-premiera 13czerwca) ważne (czyt.blockbusterowe) produkcje z tego gatunku, które zadebiutowały w tym roku w kinach w USA. I jedynie w przypadku "Balu maturalnego" można stwierdzic, że odniósł sukces(43mln$ przy 20milionowym budżecie). Mam w dupie to, że krytycy słabo ocenili ten horror. Ja jako widz chcę miec prawo wyboru. Za mnie wybrał dystrybutor.
PS. To, że w sąsiedztwie premiery "Balu maturalnego" debiutują trzy inne filmy grozy ("Zdarzenie", "Ruiny", "Frontiere(s)") każe przypuszczac, że UIP przestraszyło się konkurencji. Ale zawsze przecież można wybrac inną datę premiery. W lipcu np. nie ma zapowiedzianego żadnego liczącego się horroru.

ocenił(a) film na 6
Jason_Horror

Skandal!!! Ja chcę ten film w polskich kinach!

ocenił(a) film na 6
Gina_2

Obejrzałam i nawet ocenić nie mogę... Czy filmweb nie wie, że niektórzy oglądają filmy jeszcze przed premierą? Ma się internet, to ma się filmy.

użytkownik usunięty
Jason_Horror

No i bardzo dobrze zrobil dystrybutor Remeykom mówie STOP.Lepiej obejrzyjcie sobie orginał.

http://www.filmweb.pl/f4033/Bal+maturalny,1980

Ja oglądałem oryginał dobrych parę lat temu i pamiętam, że mimo udziału w nim Jamie Lee Curtis nie był to super film, choc dało się oglądac.

użytkownik usunięty
Jason_Horror

A ja uwarzam że orginał jest lepszy bo REmeyka już oglądnełem tylko z ciekawości żeby zobaczyć czy chociarz dorównał orginałowi klimatem i niestety to kolejny remeyk który ponsiół porażke artystyczna bo komercyjną chyba nie bo w Stanach Zjednoczonych zarobił 43 mln przy budżecie 20 mln dolarów (oczywiści nie zapłaciłem za ten ""produkt"" złamanego grosza). Nikiomu nie odradzam remeyków ale niech nie wypowiadają się osoby co nie mają bladego pojęcia o orginale .Oczywisćie ty do tych osób nie nalerzysz.

Najbardziej nie podoba mi się ze mój ukochany gatunek horror porzera własne dzieci.Początek XXI wieku to najgorszy okres tego gatunku porównał bym to do złamania wszelkich zasad przesz ludzi którzy tworzą filmy bo ida na łatwizne.Reżyser który bierze się za remeyki to tandeciarz bez własnych pomysłow chyba najlepszym przykladem tego jest reżyser Niemiecki Marcus Nispel :

http://www.filmweb.pl/o96213/Marcus+Nispel

Zobaczymy co zrobi z kultowym PIĄTKIEM 13-GO brak mi słow co oni w tym pierdolonym HOLLYWOOD WYPRAWIAJĄ

zgadzam się. Za dużo remake'ów a za mało oryginalnych pomysłów. Już w tym roku były trzy remake'i azjatyckich filmów grozy i amerykańska wersja "Ils" oraz remake "Balu maturalnego". Trochę to boli...
A co do Nispela... przejrzałem Twój profil i rzeczyczywiście - co remake to 1/10. Natomiast z klasyki,nawet tej słabszej jak "Piekielna noc" czy "Dentysta", 10/10. Ja remake'i staram się traktowac bez odniesienia do przeszłości. I "Teksańska masakra piłą mechaniczną" jest dla mnie, obok "Świtu żywych trupów" najlepszym remake'iem po tego wieku. I wiele sobie obiecuję właśnie po M.Nispelu, bardziej obawiałbym się o twórców scenariusza do nowego "Piątku...", którzy spłodzili bezpłciowe "Freddy vs. Jason".
Hmmm... ale cokolwiek zrobią i tak film pewnie otrzyma od Ciebie "jedynkę" :)
Rozumiem to, szarganie świętości itp. itd. Ale wystarczyłaby odrobina dystansu i może te wszystkie remake'i oceniałbys lepiej:)
Aha!!!!!!!!!! "Droga bez powrotu" 1/10?????? Zaskakująca ocena...

ocenił(a) film na 10
Jason_Horror

ja ten film widzialem wczoraj w kinach!! dobrze ze mieszkam w berlinie^^

ocenił(a) film na 5
Jason_Horror

kilka dni temu jak byłam w kinie to zobaczyłam ulotkę z tym filmem ze zaczną go puszczać od 20 czerwca ! ale teraz jak patrzyłam na strone internetową to nic o tym nie pisze :/
ja musze go zobaczyć!!! ;(;(;(

misia3717

A ja widziałem plakaty, które wciąż wiszą w kinie w C.H. Targówek!!!!!!

Jason_Horror

Ja będąc wczoraj w kinie na "Zdarzeniu" wzięłam nawet ulotkę z tegoż "Balu maturalnego".

Jack_Sparrow

Miałem nadzieję, że może coś się komuś pomyliło i film wejdzie jednak jutro na ekrany kin. Niestety w repertuarze go nie ma...

ocenił(a) film na 5
Jason_Horror

nie rozumiem to po co wywieszali plakat i dali ulotki ? :/
ja chce zobaczyć ten film ! ;(;(
a teraz to nie leci żaden fajny horror to mogli by go dać ;(

misia3717

O ile mi wiadomo, film (podobno) ma się ukazać dopiero pod koniec grudnia tego roku :P. A mianowicie w sylwestra. Swoją drogą szkoda, że go wycofali, zapowiadał się dość ciekawie.

reyes

Jak pod koniec grudnia to pewnie na dvd i blu-ray :(

użytkownik usunięty
Jason_Horror

Przestańcie narzekać sciągnijćie sobie go z internet a nie czekaćie na premiere której może nigdy nie będzie ale nie wy jesteście tacy uczciwi że dlawas obejrzenie kopi z internetu to jest piractwo przecierz to jest Remeyk który nie wart jest złamanbego grosza Ta sama historia z innyymi aktorami.

Nie będe opowiadał o Pierwowzorze bo i tak go nie będziecie chcieli obejrzeć .

A wy się dalej męczcie z waszą premierą

Zycze wam udanego balu premierowego!!!!!!!

Premiera będzie ale pewnie na nośnikach cyfrowych. A co do ściągania filmów z netu, to ściągam tylko te filmy których nie ma wydanych na dvd w Polsce czyli klasyki kina grozy i czasem nowsze produkcje do 2003-ego roku, bo pewnie i one nie zostaną u nas wydane. Ale nie widzę powodu dla którego miałbym ściągac nowe produkcje skoro będą one na dvd. Lepsza jakośc obrazu i dźwięku i nawet jeżeli film nie jest dobry to dla kolekcjonera ORYGINALNYCH płyt zawsze będzie lepszą alternatywa niż jakaś kopia z sieci, której nie można postawic na półce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones