PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31718}

Ballada o Narayamie

Narayama Bushikō
8,0 555
ocen
8,0 10 1 555
8,2 4
oceny krytyków
Ballada o Narayamie
powrót do forum filmu Ballada o Narayamie

Opis filmu

ocenił(a) film na 9

kwalifikuje się do wyrzucenia, to jest kryminał takie opisy zamieszczać, scena z filmu Bareji mi się
przypomina, jak spikerka bodajże Krystyna Loska zapowiada film w TV i mówi, że wciagający, zawiał
intryga, zaskakujący bo nieoczekiwanie w końcówce mordercą okazuje się ktoś tam

ocenił(a) film na 9
SturfanAbnol

Przez chwilę pomyślałem, że piszesz źle o filmie, kliknąłem, żeby zobaczyć, co w takim razie oglądasz i zdębiałem. Wróciłem do komentarza i tym razem przeczytałem naprawdę. Dopiero wtedy przeczytałem opis :)

ocenił(a) film na 9
obmierzly

Pozwoliłem więc sobie na przekazanie krótkiego opisu o poniższej treści i wskazanie Wikipedii jako źródła informacji http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ballad_of_Narayama_(1958_film) Oczywiste jest, że podstawowym źródłem jest sam film.

Pierwsza ekranizacja, wydanego w roku 1956 opowiadania Shichirō Fukazawy. Nawiązujący stylistycznie do teatru kabuki film w bardzo sugestywny sposób przenosi nas do położonej u podnóża Narayamy wioski, której mieszkańcy posiadają wyjątkową tradycję. Zgodnie z nią Tatsuhei zanosi swoją siedemdziesięcioletnią matkę Orin na szczyt świętej góry, żeby tam umarła. W drodze okazuje się jednak, że nic nie jest oczywiste a opowieść o okrutnym zwyczaju staje się pretekstem do rozważań nie tylko o przemijaniu i śmierci.

Niestety Julilla_2 po kilku miesiącach odrzuciła poprawkę, pisząc "poprawiajacego - również obowiązuje pewne zasady... :)) Co do Twojego opisu: brak linkowania i brak hiperłaczy / "Nawiązujący stylistycznie do teatru kabuki film w bardzo sugestywny sposób" - do usuniecia - subiektywna ocena /"

Ręce opadają...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones