PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33599}

Bambi

7,3 32 512
ocen
7,3 10 1 32512
7,3 11
ocen krytyków
Bambi
powrót do forum filmu Bambi

Bajka mojego dzieciństwa, pierwsza animacja którą pamiętam. Jasne, że po wielu, wielu latach film wydaje się przesłodzony, nie zbyt oryginalny, jednak dla mnie liczy się to, jakie wrażenie na mnie wywarł jak byłam dzieckiem.

Jakie animacje Disney'a Wy polecacie?
Przyznam szczerze, że większości pozapominałam, a najbardziej w pamięci utkwił mi Lis i Pies.

Nitisara29

Jeśli chodzi o mnie, to ja wychowałem się na bajkach Disneya, choć zdecydowanie nie wszystkie uważałem za hity. Zdecydowanie, jeśli pytasz o bajki, które bym polecał, to polecam takie oto tytuły:

1. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
2. Pinokio
3. Piotruś Pan
4. Zakochany kundel
5. Śpiąca królewna
6. Księga Dżungli
7. Aryskotraci
8. Robin Hood
9. Bernard i Bianka
10. Taran i magiczny kocioł
11. Wielki mysi detektyw
12. Mała Syrenka
13. Bernard i Bianka w krainie kangurów
14. Piękna i Bestia
15. Aladyn
16. Aladyn: Powrót Dżafara
17. Aladyn i król złodziei
18. Przygody Kubusia Puchatka (w ogóle to polecam ci wszystkie bajki Disneya o Puchatku. Może poza ostatnią "Kubuś i przyjaciele", która raczej jest denna, ale pozostałe są piękne, każda ma w sobie jakiś urok)
19. Król Lew
20. Pocahontas
21. Dzwonnik z Notre Dame
22. Herkules
23. Mulan
24. Król Lew 2 - Czas Simby
25. Tarzan
26. Nowe szaty króla
27. Dinozaur
28. Atlantyda - Zaginiony ląd
29. Zakochany kundel 2 - Przygody Chapsa
30. Planeta Skarbów
31. Lilo i Stich
32. Lilo i Stich 2 - Mały feler Sticha
33. Stich Misja
34. Leroy i Stich
35. Atlantyda 2 - Powrót Milo
36. Mój brat niedźwiedź
37. Mój brat niedźwiedź 2
38. Mulan 2
39. Król Lew 3 - Hakuna Matata
40. Nowe szaty króla 2
41. Piorun
42. Toy Story
43. Toy Story 2
44. Toy Story 3

Oczywiście tych bajek Disneya jest znacznie więcej. Ja wymieniłem jedynie te, które uważam za naprawdę piękne lub strasznie śmieszne (jak np. NOWE SZATY KRÓLA - kopalnia śmiesznych cytatów). Te, które wymieniłem, moim zdaniem, są najlepszymi bajkami Disneya. Wymieniłem też sporo sequeli, ale jedynie te, które sam bym polecił. Możesz oczywiście obejrzeć inne sequele, których nie poleciłem, wybór należy do ciebie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones