PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670643}

Broken

Bang-hwang-ha-neun kal-nal
6,7 212
ocen
6,7 10 1 212
Bang hwang ha neun kal nal
powrót do forum filmu Bang-hwang-ha-neun kal-nal

Wędrujący łowca

ocenił(a) film na 8

"Broken", a tak naprawdę "Wędrujący łowca" to koreański remake japońskiego filmu sprzed 5 lat. Oryginału nie widziałem, oceny zbiera słabe, ale tu zarzucanych mu dłużyzn nie widzę. Historia jakich w koreańskich filmach sporo. Podobną historię widziałem niedawno w "Nie płacz, Mamo". Tutaj córkę straci samotny ojciec, a jakby tego było mało, zobaczy jeszcze nagranie z koszmaru, jaki ją spotkał. Nie wierząc w sprawiedliwość ruszy w pościg za młodymi i pewnymi siebie młodymi mordercami. Jednego dorwie prawie od razu.

Resztę filmu oglądać będziemy poszukiwania drugiego. To wyścig z udziałem ojca, zgorzkniałego policjanta i wszechogarniającego mrozu. Szanse będą wyrównane, a zimowe plenery, w których wszechogarniającą niebieskość kontrować będą tylko czerwone światła samochodów - piękne.

To film smutny, przygnębiający, zimny. Kolejny obraz strachu przed własną młodzieżą i braku wiary w wymiar sprawiedliwości. Napisałbym "azjatyckiego strachu", ale czy to tylko ich problem?

(recenzja napisana na facebookowy fanpage "Czarnowłose zjawy i ich nawiedzone telefony")

ocenił(a) film na 5
Budyn78

Ja mam wrażenie ze ostatnio w kinie Koreańskie wszystkie filmy (thrillery) robi się na jedno kopyto. Ino historia tylko inna.
Większości filmów brakuje klimatu a fabuła jest przewidywalna do bólu.

Co nie zmienia faktu że film porusza ważny temat, a mianowicie problem z odpowiedzialnością młodocianych przestępców za swe czyny.
Ale "Broken" daleko jest do japońskiej perełki w tym temacie "Taiyô no kizu"

lapper

To jak byś mógł podaj te lepsze filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones