PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104077}
8,2 25 475
ocen
8,2 10 1 25475
7,5 11
ocen krytyków
Baraka
powrót do forum filmu Baraka

Ukryte przesłania

ocenił(a) film na 8

W filmie są ogromne ilości ukrytych przesłań i tym podobnych. Ja zauważyłem kilka z nich:
-pokazanie analogii pomiędzy przemieszczaniem się ludzi i kur
-ludzie "cywilizowani" jako smutasy, a "dzikusy" jako pogodni i radośni
-różnice pomiędzy największymi religiami, a wierzeniami mieszkańców dżungli
-pokazanie zależności, że im prościej i bliżej natury ludzie żyją, tym są bardziej szczęśliwi

Zauważyliście jakieś jeszcze?

Roborak

One nie są nawet ukryte a mnie najbardziej podobała się autostrada w Kuwejcie.

ocenił(a) film na 8
blackfox_fw

mi najbardziej podobało się zestawienie pędzącego tłumu ludzi-mrówek i siedzącego mnicha Zen.

użytkownik usunięty
Roborak

Miejskie wysypisko śmieci, Kalkuta, INDIE - Bombowce B-52, Lotnicze Centrum Konserwacji i Regeneracji, Tucson, Arizona, USA.
Ściana Płaczu Jerozolima, IZRAEL (żołnierz z karabinem) - Droga nr 80, KUWEJT (po wojnie).

ocenił(a) film na 10
Roborak

Mi się wydaje że przesłanie to polega na tym jak ludzie wydają się różni od siebie, a jednak rządzą nimi te same uczucia i pragnienia. Tak samo pierwotne ludy jak i rozwinięte cywilizacje posiadają kulturę, religię, muszą pracować aby przetrwać...

A poza tym mamy pokazane jak funkcjonuje społeczeństwo: jaka panuje dysproporcja na świecie między ludźmi(wysypisko), czy niezależnie od czasów ludzie będą między sobą prowadzić konflikty.

Samsara ma chyba praktycznie identyczne przesłanie.

ocenił(a) film na 8
MatAbsolut

Ciekawe spostrzeżenia.
Film jest tak bogaty w symbole i przesłania, że każdy mógłby go zinterpretować i znaleźć w nim coś dla siebie.
Samsary jeszcze nie widziałem, czekam aż puszczą ją w kinie. Takie filmy trzeba oglądać na wielkim ekranie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones