PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104077}
8,2 25 470
ocen
8,2 10 1 25470
7,5 11
ocen krytyków
Baraka
powrót do forum filmu Baraka

Film rzeczywiscie bardzo dobrze nakrecony, swietnie dobrana muzyka, natomiast komentarze w
stylu przepiekny cudowny sa tu nie na miejscu. Obraz ten ukazuje ochyde tego swiat, brak
sprawiedliwosci, chciwosc, traktowanie ludzi jak towar. Pokazuje upadek naszej cywilizacji, pieklo
stworzone na ziemi przez ludzi i nietkniete piekno dane od Boga, ale i piekno i mistycyzm tego co
dla Boga. Ja odebralem mnostwo negatywnych emocji ogladajac ten film i jestem przekonany, ze
taki byl zamysl rezysera. Wiekszosc ludzi mija sie z przekazem tego filmu. bardzo ciezki film i ja na
prawde dla chociaz minimalnej przeciwwagi pokazalbym piekno ludzkiego serca albo tez liczyl na
kolejne dzielo autora pokazujace czlowieka z tej lepszej strony. pozostaje pytanie czy obraz naszego
swiata jest az tak tragiczny. calkiem mozliwe ze 22 lata po premierze swiat jest jeszcze gorszy. film
zmusza czlowieka do refleksji, ale czy pokazujac tyle zla jest w stanie wydobyc z nas dobro ?
pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
rado2005

Wow, czyli pokazuje to, co jest nieodłącznym elementem cywilizacji ludzkiej ;)

Jeśli ludzie żyją z tą świadomością w mniejszym lub większym stopniu to film nie będzie dla nich ciężki. Może wstrząsnąć trochę (lub nawet trochę bardziej) osobami, które żyły w lukrowanej klatce, pod brokatowym kloszem. A chyba takich nie ma zbyt wiele.

ocenił(a) film na 7
Vanillia

Moim zdaniem, człowiek w życiu powinien mieć w sobie choć szczyptę asertywności i broń Boże nie powinien przybierać oportunistycznej postawy. Zgadzam się, że pewne elementy i schematy związane z ludzką cywilizacją istniały od zawsze, lecz w naszych czasach można zauważyć ogromne przyspieszenie pewnych negatywnych procesów. To, że ludzie żyją z taką, a nie inną świadomością nie powinno mieć wpływu na to, jak zasadniczo film będzie odbierany. Owszem, osoba "świadoma" zapewne nie dozna szoku w trakcie seansu, ale wydźwięk obrazu powinien być tożsamy z osobą z "lukrowanej klatki" jak to ująłeś. Nie powinniśmy godzić się i dawać moralnego przyzwolenia na taki rozwój społeczeństwa, który zasadniczo ujmując jest rozwojem zaledwie wąskiej, uprzywilejowanej kasty, a upadkiem całej reszty. Sam pochodzę z dużego miasta, i mieszkam w dużym mieście, gdzie owe problemy są wyraźniejsze, natomiast ukazanie tego w skali globalnej w obrazie Baraka jest bardzo wymowne i powinno kojarzyć się jednoznacznie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
rado2005

Według mnie film jest absolutnie beznamiętnym, a zarazem świetnym obrazem współczesnej cywilizacji, części historii i tego, czego owa cywilizacja jeszcze nie dotknęła, w tym ludzi nie skażonych tzw. betonem lub asfaltem. Beznamiętny, ale nie surowy. Z jednej strony urzeka pięknem krajobrazów, z drugiej wstrząsa tym, co niesie z sobą współczesność. Film urzeka i boli. Miałem to szczęście obejrzeć w jakości blue ray. "Baraka" to - według mojego skromnego zdania - specyficzna widokówka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones