PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91994}

Basen

Swimming Pool
6,6 22 136
ocen
6,6 10 1 22136
6,9 14
ocen krytyków
Basen
powrót do forum filmu Basen

bombeczka

ocenił(a) film na 8

to błyskotliwy, dbory film. Ozon najpierw zaintrygował mnie "Stąpając boso po rozżrzonych kamieniach"(możliwe że trochę przekreciłam tytuł:), potem rozczarował, jak dla mnie, wydumanym "8 kobiet" a teraz znowu miło zaskoczył tym świeżym, dynamicznym obrazem z niepokojącym motywem muzycznym w tle. Ten obrazek się po prostu dobrze ogląda, a zakończenie jest prawdziwym hitem (coś na płaszczyźnie zakończenia "Innych" no ale to oczywiście "inna" bajka).Gdyby nie owe zakończenie możnaby posądzić najnowszy owoc pracy niezwykle zdolnego Ozona o banał (spójrzmy prawdzie w oczy -końcowe mordesrtwo miało w sobie coś z groteski i było dla mnie jakieś nierealne i mhm -"źle poprowadzone") A tu proszę! takie miłe zaskoczenie -rozwiązanie akcji diametralnie zmienia spojrzenie na film i najlepiej po nim obejrzeć sobie go jeszcze raz. Brawo Ozon! wyśmienicie!:) Ten obraz można różnorako interpretować -albo się "cały ten seks" i to morderstwo zdarzyło naprawdę, albo to po prostu zrodziło się w głowie pisarki (tak tak -i miało silny podtekst psychiczny - myślę że jej libido odegrało tu niebagatelną rolę:).
Jak dla mnie super.

użytkownik usunięty
Roisin

czekam z niecierpliwoscia
tak, ozona znamy rowniez z 'under sund'=pod piaskiem, ale nikt nie chce o tym filmie pamietac, a szkoda..."krople wody na goracych kamieniach" na podstaiwe scenariusza fassbindera-moj ukochany film z 'tanz samba mit mir' und 'traume'-"krople" juz na zawsze utwierdzily moj stosunek do Ozona i jestem pewien, ze Basan to powrot do kina wyzszych lotow niz 8kobiet, chociaz jeszcze go nie wizdialem, ale wszystko wskazuje na to, ze Ozon bedzie gora, oby...moze w weekend uda mi sie isc na przedpremiere

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones