PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=275991}
6,5 2 819
ocen
6,5 10 1 2819
Bathory
powrót do forum filmu Bathory

Film robiony chyba przez mało zdolnego lub mało doświadczonego reżysera, bo jest nierówny, poszarpany niewyważony (np. ważne zdarzenia gubią się w chaosie jakiejś akcji). Doskonałe fragmenty - jak obrazy namiętności Elżbiety, muzyka dobrana do klimatu, mieszają się tu z kiepskimi scenami i siermiężnymi dialogami w czasie bitew. Pomysł z "komediowymi" postaciami mnichów-wynalazców... no, po prostu zaburzał klimat i niezbyt ciekawie to wyglądało.

Z tego co widziałem film dość dobrze oddaje wiedzę o Batorowej, ale jednak trochę naciągany jest co do jej "niewinności"... ;). Brakuje tam też karła, który rzekomo miał jej pomagać w mordowaniu kobiet (nazywał się Ficko), a zastąpił go olbrzym Ficzko (?). No, ale w tym przypadku dowolność twórcza nie jest wadą. Swoją drogą kto wie jak to naprawdę było z tą kobietą, ale prawdę zna chyba tylko sam Pan Bóg, historia rzadko jest sprawiedliwa. W każdym razie nie zazdroszczę "sławy" jako "najkrwawszej kobiety świata", zwłaszcza jeśli byłaby zupełnie inna.

Ogólnie oglądałem z ciekawością, bo lubię filmy historyczne i kostiumowe, a tu jest opowieść, która trzyma się kupy, jest intryga, fabuła, namiętność, szaleństwo, wzruszenie i... przepiękna hrabina :). Jestem zachwycony urodą i grą aktorską Anny Freil w tym filmie.

mordachamordasinski

> Film robiony chyba przez mało zdolnego lub mało doświadczonego reżysera
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones