PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=275991}
6,5 2 819
ocen
6,5 10 1 2819
Bathory
powrót do forum filmu Bathory

Na forum widze wiele uwag na temat zgodności historycznej, ale ja bym radziła podejść do tego z dystansem. Fabuła na pewno mija sie z prawdą, ale to nie szkodzi, pokazuje inne spojrzenie na sytuacje, mianowicie takie, ze łatwo ulec ogolnej propagandzie powstałej z powodów politycznych i nie tylko. Mnich na wrotkach, czy lecący na spadochronie...również skrytykowany motyw, a dla mnie interesujący element przedstawiający ciekawość nauki i wynalazków ludzi XVIw. Współczesny człowiek nawet nie pojmuje jak wtedy ludzie potrafili sobie świetnie radzić, tworząc prototypy dzisiejszych urządzeń. Pod względem estetycznym film posiada wiele zalet. Dobra muzyka, baśniowy klimat. Ogolnie mówiąc, taki swojski, słowiański xP nie powiewa az tak bardzo kinem amerykańskim, którego panuje przesyt. Zamczysko Elżbiety, podziemne komnaty, magiczne mikstury. Film ogląda się bardzo przyjemnie między innymi ze wzglądu na tajemniczość klimatu. Co do faktów historycznych... i tak pewnie juz nikomu nie uda się ustalić całej prawdy. Do dyspozycji mamy tylko legendy. Być może na prawde Elżbieta Batory nie była morderczynią, a jedynie nieszczęśliwą kobietą i ofiarą spisku. Polecam ludziom preferującym filmy kostiumowe, Warty obejrzenia

ocenił(a) film na 9
ellx94321

Jak już wcześniej wspomniałem to Leonardo Da Vinci wymyślał takie cuda 200 lat wcześniej, podobno nigdy ich nie testował, ale kto to wie? Myślę że tym człowiekiem po części twórcy się inspirowali.

iraz75

Bym powiedział bardzo dobre europejskie kino , film mimo dramatu ogląda się dość lekko , jak napisałeś - baśniowy klimat. A ujęcia pleneru węgierskiego jak się ogląda w HD to naprawdę przyjemny widok. W 2009 roku powstała inna wersja filmu " Krwawa Hrabina " też warta obejrzenia.

ocenił(a) film na 9
6058145

O.. dzięki za informację, z pewnością obejrzę ;-)

iraz75

Oglądając film Bathory ciągle miałem skojarzenia z innym filmem europejskim , choć tematycznie różny ale osobowość silnej kobiety , nietuzinkowej i nawet wizualnie podobnej. Więc polecam jak dla mnie piękny film http://www.filmweb.pl/Ksiega.Diny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones