PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 361 508
ocen
7,6 10 1 361508
7,3 31
ocen krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

Najbardziej klimatyczny, posępny, realistyczny, oraz nowoczesny w umiarze. Następne części naśladowały pierwowzór, także identyczną muzyką Hansa Zimmera, ale obaj Mroczni Rycerze już nie mieli tego samego nastrojowego Gotham, natomiast za dużo bzdur. Dwójka może pochwalić się świetnym Jokerem i tyle. Trójka starała się być epicka na siłę, co wyszło tragicznie. Na minus Begins idzie za mała ilość akcji i brak ciekawszego głównego przeciwnika, jednak to wciąż najlepszy Batman jakiego widziałem.

ocenił(a) film na 8
LibertyPolak92

Większości(także mnie) bardziej podobała się dwójka,ale Twoje zachwyty są w pełni uzasadnione :) Rzeczywiście,jest na co popatrzeć

Gladiator1000

Trójka zdecydowanie najlepsza,ale dwója i jedynka też świetne ;)

ocenił(a) film na 1
LibertyPolak92

Jak dla mnie to najgorszy batman ale kto ci lubi

kacperpogorzelskipl

Yhym, i ocena 1/10 jest w pełni uzasadniona.

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Wiele osób daje temu filmowi 10 wiec się wyrównuje a film i tak ma zawyżoną ocenę

kacperpogorzelskipl

Ale jesteś złośliwy, złośliwcze.

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Nie jestem złośliwy ;)

użytkownik usunięty
kacperpogorzelskipl

Po prostu nie masz swojego zdania :)

ocenił(a) film na 1

Jak to nie mam swojego zdania? Nie rozumiem

użytkownik usunięty
kacperpogorzelskipl

Nie uzasadniłeś swojej oceny, tylko złośliwie wystawiasz najniższą notę. Pomijając fakt że nie wnosisz absolutnie nic do dyskusji i szerzysz spam, to jeszcze nie rozumiesz co się do ciebie pisze. No ale cóż, niektórzy już tacy niestety są...

ocenił(a) film na 8
kacperpogorzelskipl

Po prostu... jesteś debilem. Zagadka rozwiązana

ocenił(a) film na 1
shamar

Wypraszam sobie to ty jesteś debilem obrażając bez powodu. Swoje argumenty przeciw temu filmu opisałem w innym poście

ocenił(a) film na 8
kacperpogorzelskipl

Oceniłeś bardzo dobry film na 1. To wystarczający powód.
Nawet jeśli byłby... jedynie dobry czy przeciętny to nie wystawia się 1 - czyli oceny zarezerwowanej dla najgorszych srak.

Nie rozumiem fenomenu wielu filmów, sam uważam niektóre za przereklamowane i przeciętne ale nie wystawiam im 1...

ocenił(a) film na 1
shamar

Bo nie znoszę tego filmu . Dla mnie to nie jest po prostu średni film, to zniszczenie tego co uwielbiam. A To po prostu nie jest mój batman, nie znoszę tej całej pseudo realistycznej otoczki oraz bale jako Batmana. To tak jak pisać do fana dragon Ball że ewolucja to nie jest taki zły film bo w końcu aktorzy są okej i efekty nie są jakieś beznadziejne. Dla mnie to jest,, sraka " bo niszczy to co kocham.

ocenił(a) film na 8
kacperpogorzelskipl

Skoro to średni film dla ciebie to odpowiednia będzie ocena 5 czyż nie? :)

ocenił(a) film na 1
Sebastian_Purczynski

Czy ty w ogóle przeczytałeś może komentarz?

ocenił(a) film na 8
kacperpogorzelskipl

Tak, napisałeś że ten film jest dla ciebie średni po czym napisałeś że to sraka.Dla mnie jest ogromna różnica w nazwaniu filmu średnim a sraką.

ocenił(a) film na 1
Sebastian_Purczynski

Dla mnie to nie jest po prostu średni film, to zniszczenie tego co uwielbiam
Dla mnie to nie jest po prostu średni film
Dla mnie to NIE jest po prostu średni film
DLA MNIE TO NIE JEST PO PROSTU ŚREDNI FILM

ocenił(a) film na 8
kacperpogorzelskipl

No tak masz rację,zwracam honor co nie zmienia faktu nie dalej nie zgadzam się z tobą.Rozumiem że możesz być fanem Batmanów Burtona ale Nolan przedstawia ciekawą wizję i na pewno nie jest ona zła,lepsza taka niż jak miałby postać kolejna szmira w postaci Batman I Robin.Następny Batman będzie bardziej komiksowy, wnioskuję po batman vs superman i wtedy porównamy czy robienie Batmana w starym stylu dalej ma prawo bytu czy po prostu wizja Nolana jest następnym etapem przedstawienia Mrocznego Rycerza tak jak w 1966 następnie 1989.

ocenił(a) film na 1
Sebastian_Purczynski

Ja rozumiem że Nolan ma swoją wizję po prostu jego jej nie lubię.

ocenił(a) film na 8
kacperpogorzelskipl

Jeśli Batman Begins dostaje 1/10 to gdzie na skali umieścić Batman & Robin albo Batman Forever? :D Nawet jeśli komuś ten film nie podszedł, to należy mu się przynajmniej te średnie 5/10. Twoja argumentacja "wyrównywania" jest zupełnie nielogiczna i tak jak inni wspomnieli - złośliwa. Średnia ocen nie jest po to by "wyrównywać" ją do naszych oczekiwań.

ocenił(a) film na 8
kacperpogorzelskipl

Dla mnie z kolei Batman Burtona niszczy wszystko co uwielbiam, ale nie wystawiłem mu z tego powodu najniższej oceny. A Ty po prostu uznałeś, że "Batman - Początek" to kupa, nie patrząc nawet na inne aspekty, jak muzyka, czy dialogi postaci. Weź lepiej przemyśl swoje karygodne zachowanie, bo sprawiłeś tylko niepotrzebnie ból wszystkim fanom Nolana.

ocenił(a) film na 9
kacperpogorzelskipl

1 daje sie filmowi jak jest naprawdę tragiczny, a nie by wyrównać 10 :)

użytkownik usunięty
LibertyPolak92

Popieram opinię najlepszy balans pomiędzy komiksem a próba "urealnienia" bohatera.
Druga część i Joker to jakaś karyktura w moim odczuciu i nie chodzi o postać jako taką ale jakieś dziwne motywacje. Jakaś emo postawa, śmieszne.
W trzeciej części Batman i jego antagoniści lekko ocierają się o śmieszność, kicz.

Pierwsza część ma wiele świetnych i niezapomnianych scen np. scena w jaskini,szkolenie, walka na lodzie,sceny plenerowe, kiedy pomyślę o 2 i 3 części przychodzi na myśl scena z ołówkiem i śliniący się Joker

ocenił(a) film na 7

Ale wiesz że Joker nie miał motywacji ? on był szalony i dla niego liczyły się tylko "gierki umysłowe" z Batmanem i próby usunięcia najbliższych jemu osób oraz tych którzy mu w pewien sposób przeszkadzali.

użytkownik usunięty
Kadex

no tak on był szalony i nie miał motywacji, to czyni go, przynajmniej, dla mnie, postacią nudną, doceniam kunszt aktorski,ale 2 i 3 część były dla mnie zbyt pompatyczne w formie, Begins ma swoje wady, ale ma jakiś czar, urok, dla mnie, którego nie mają już następne odsłony

LibertyPolak92

Odjąłem mu punkty za robienie z widza debila szczególnie w końcówce. Sceny z technikiem wyjaśniającym jak niebezpieczny jest wzrost ciśnienia i jego dojście do wierzy itp. Mocno irytujące na szczęście krótkie. Fakt, że na ulicy pojawia się czołg, którego jedyny prototyp znajduje się w posiadaniu Wayne Enterprise powinien przykuć uwagę co najmniej kilku osób i wskazać w dość szybkim czasie kto jest batmanem. Sama końcówka też rozczarowała. Smęcenie Rachel i pocałunek to chyba jakiś hołd starej szkole robienia filmów akcji:D Bo przecież superhero zawsze zdobywa dziewczynę. Pomiędzy genialnymi scenami znalazły się zupełnie nie potrzebne, ale całość ogląda się bardzo dobrze i nie ma się poczucia przerostu formy nad treścią.

RadoslawKamil

"Fakt, że na ulicy pojawia się czołg, którego jedyny prototyp znajduje się w posiadaniu Wayne Enterprise powinien przykuć uwagę co najmniej kilku osób i wskazać w dość szybkim czasie kto jest batmanem."

No nie wiem czy powinny. To był tajny prototyp, jego twórcy zapewne podpisali klauzule poufności i nie mogli nic powiedzieć.

Ale to wciąż lepsze od wyczarowywania sprzętu z kapelusza w filmach Burtona.

Mnie bardziej przeszkadza latanie Batmana na swojej pelerynie, niczym paralotni. Fizycznie niemożliwe, by coś o tak małej powierzchni nośnej mogło utrzymać ciężar dorosłego człowieka i umożliwić mu swobodny lot. No ale to film.

"Sama końcówka też rozczarowała. Smęcenie Rachel i pocałunek to chyba jakiś hołd starej szkole robienia filmów akcji:D Bo przecież superhero zawsze zdobywa dziewczynę."

No właśnie niekoniecznie zdobył dziewczynę. Zamknęła przed nim drzwi, ale nie na zamek.

ocenił(a) film na 2
LibertyPolak92

Przesadzasz.... Dla mnie ten film to szambo...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
32ywis

Widać stara Cie nie wychowała...

LibertyPolak92

Najlepszy jest "Batman zbawia swiat"! Tyle w temacie.

użytkownik usunięty
GHX03

Z Batmanem z lat '60. mogą konkurować tylko dwa filmy Burtona.

ocenił(a) film na 9
LibertyPolak92

Nie zapominaj o Powrocie Batmana

ocenił(a) film na 10
LibertyPolak92

Dla mnie to najlepszy film, ponieważ Nolan starał się przedstawić postać Batmana, jego gadżety, jego pierwsze kroki w masce... itp jak najbardziej realistycznie. Po porostu stawiał na realistykę w filmie, do tego mroczny klimat i super obsada. Ode mnie zasłużona 10.

ocenił(a) film na 8
Geralt1990

Osoby które wystawiają temu filmowi najniższe noty pewnie używają batcredit card.

ocenił(a) film na 9
Geralt1990

Realistykę ? Ten film tego nie ma. Jest jedynie obdarty z tajemniczości i wszystko wykłada łopatologicznie nie pozostawiając praktycznie żadnych tajemnic, ale tym samym ograniczając klimat.

ocenił(a) film na 9
LibertyPolak92

Film nie jest realistyczny. Ma swój klimat, ale to nie jest poziom atmosfery z Batmana 1

ocenił(a) film na 9
LibertyPolak92

Dokładnie jak piszesz,można zaryzykowac twierdzenie,że to najlepsza część w ogóle,bo dwójka mimo,że dobra to bez Jokera byłaby słaba a trójka na siłę epicka...

ocenił(a) film na 8
LibertyPolak92

Mam podobne wrażenia. Najlepszy film o Batmanie, głównie przez komiksowość i klimat.

LibertyPolak92

Zgadzam się!

ocenił(a) film na 6
LibertyPolak92

Dla mnie niestety nie umywa się do pierwszej części Batmana z lat 80., bo tam w tej całej antologii każdy antagonista był bardzo wyrazista postacią. Tutaj niestety zabrakło takiej postaci i w dodatku większość filmu to typowe amerykańskie gadulstwo. Obejrzę pozostałe części z trylogii Nolana, żeby sobie wyrobić opinię, więc mam nadzieję, że będzie lepiej. Zabrakło mi takiej gry jak było np. w "Batman Forever" czy nawet "Batman i Robin". Tam czułem każda postać i przeżywałem emocje nawet z takim Człowiekiem Zagadka w trzeciej części czy Mr Freeze w czwartej części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones