PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687215}

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Batman v Superman: Dawn of Justice
5,8 127 663
oceny
5,8 10 1 127663
4,1 27
ocen krytyków
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
powrót do forum filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Jako że nie mieszkam w Pl, udało mi się zobaczyć ten film już dziś. Jeżeli interesujecie się marvelem, dc i chłoniecie te universa. to co mi zostało napisać?
Rezerwujcie bilety, bo dawno tak się w kinie dobrze nie bawiłem. Od połowy filmu to już prawie sama akcja i kwintensenscja tego co Zack Snyder potrafi zrobić.

mirek_men

Zazdroszczę ci że już widziałeś, ja muszę jakoś wytrzymać do poniedziałku :)

ocenił(a) film na 6
jacob_filmweb

Jo tysz :'(.

ash_williams85

Czekaliśmy 3 lata na ten film, więc już do jutra jakoś wytrzymamy :D

ocenił(a) film na 6
jacob_filmweb

Łee źle przeczytałem. Idę dopiero 01 kwietnia w piątek.. zatem → :'(.

ash_williams85

To już tylko 4 dni, musisz się pocieszać i jakoś wytrzymasz! Pokazów przedpremierowych nie ma w twojej miejscowości, że dopiero wybierasz sie 1 kwietnia? ;)

ocenił(a) film na 6
jacob_filmweb

W mojej pracy trzeba podawać dzień w którym chce się urlop z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Jak dowiedziałem się o pokazach przedpremierowych to mnie szlag trafił }:(.

ash_williams85

No bywa.. Wytrzymasz jakoś :)

mirek_men

Dzięki za opinie :) Czyli jednak odbiór widzów jest prawidłowy :)

ocenił(a) film na 9
mirek_men

Stary, ja już usiedzieć w domu nie mogę i mnie nosi:) Dzięki za dobrą opinię.Pozdro

ocenił(a) film na 7
mirek_men

zgadzam się świetny film, najszybsze 2 i pół godziny w moim życiu :D tylko Lex to nie był Lex jakaś dziwna hybryda jokera z Zuckenbergiem ? No nie wiem ale za to Alfred o mój Boże świetny był.

ocenił(a) film na 9
fiziowiecc

Chyba jestem jedyny ktoremu Lex sie bardzo podobal.Moim zdaniem cos nowego i innego i ja to kupuje.Aktor odwalil kawal nie zlej roboty.Wogole to w tym filmie nie ma zlych aktorow bo wszyscy mi imponowali na swoj sposob.

użytkownik usunięty
lavrenzo84

No tak, Lex świetnie wypadł, zgadzam się, taki ekscentryk. Jesse sie spisał

ocenił(a) film na 7
lavrenzo84

Jedyny nie jestes;) mi tez postać LL się bardzo podobała.

mirek_men

Byłem wczoraj. Dla mnie najmocniejszą stroną filmu był Alfred tzn Jeremy Irons. Fabuła mocno przekombinowana, sceny walki niby fajne ale nie równe i dziwne gdy raz Superman rozkłada jest szybki i niepokonany a innym razem dostaje bęcki od Batmana (również bez użycia zielonej pomocy). Ostateczny przeciwnik to jakieś dziwadło naciągane jakby doczepione na siłę. W obrazie jest wiele cudownych zdarzeń niczym nie wyjaśnionych np jak Batman odnalazł Marthę.
Film niby fajny ale kiczowaty w moim odczuciu. Taki wypełniacz czasu między jajcarskim niepowtarzalnym Deadpoolem a nadchodzącym za miesiąc Civil War, które za pewne da nam o klasę wyższy film akcji.

ocenił(a) film na 9
Purespirit

1. Superman bęcki od batmana dostaje w momencie gdy ten mu psika spray-em z kryptonitu
2. Jakie dziwadło ? Dobrze pokazany DOOMSDAY - polecam komiksy DC Superman-a
3. Trzeba było uważać - Alfred podsłuchując rozmowę między gackiem a superman-em namierza rosjanina która porwał matke Clark-a

Mało uważnie oglądasz i nie znasz DC universe ;)

użytkownik usunięty
marciv

No właśnie nie zna i nie musi.

ocenił(a) film na 9

Dlatego mu odpisałem, bez obrazy czy złosci

A nie lepiej by było gdyby ludzie wypowiadali się na tematy o których cokolwiek wiedzą? W sumie może i nie.

ocenił(a) film na 6
marciv

Ja słyszałem że spojler .............. Superman powinien zginąć a trumna się poruszyła wyjaśni proszę.pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Purespirit

"Taki wypełniacz czasu między jajcarskim niepowtarzalnym Deadpoolem a nadchodzącym za miesiąc Civil War, które za pewne da nam o klasę wyższy film akcji."

Człowieku mózg mi rozjebałeś tym co napisałeś. Rozumiem że po BvS spodziewałeś się kolejnego filmu bez fabuły dla niedorozwiniętych gimnazjalistów ?
Widziałem BvS dwukrotnie. Film ma swoje minusy jak każdy, jednak widać że jest to film dla fanów, tworzony przez studio które nie liczy na niewiadomo jako zyski. Poza tym z tego co piszesz to wygląda na to że największym problemem tego filmu było to że nie rozumiałeś dialogów.

ocenił(a) film na 7
logier92

Walki - majstersztyk, ale teksty "jestem kolegą twojego syna" i "zawiodłem go za życia, nie zawiodę po śmierci" powinny być karane co najmniej trzema latami w Arkham Asylum!

ocenił(a) film na 9
Purespirit

"Taki wypełniacz czasu między jajcarskim niepowtarzalnym Deadpoolem a nadchodzącym za miesiąc Civil War, które za pewne da nam o klasę wyższy film akcji."

Człowieku mózg mi rozj****** tym co napisałeś. Rozumiem że po BvS spodziewałeś się kolejnego filmu bez fabuły dla niedorozwiniętych gimnazjalistów ?
Widziałem BvS dwukrotnie. Film ma swoje minusy jak każdy, jednak widać że jest to film dla fanów, tworzony przez studio które nie liczy na niewiadomo jako zyski. Poza tym z tego co piszesz to wygląda na to że największym problemem tego filmu było to że nie rozumiałeś jego dialogów.

ocenił(a) film na 9
logier92

Zobacz ile miusów ma wiązanie sie z kobietą, a jednak większość się wiąże w pary. Nic nie jest bez wad. Nawet nasz świat. Ten film też nie był bez wad. Ale pomimo nich, ten film świetnie się ogląda.

ocenił(a) film na 8
mirek_men

Przeciez w Pl ten film też już jest w kinach :) Oglądałam go tego samego dnia co Ty, czyli we wtorek, w kinie w Grudziądzu :) Film jest bardzo średni, mocno się rozczarowałam :(

ocenił(a) film na 9
vivien7

pokaz przedpremierowy?

ocenił(a) film na 7
mirek_men

napiszcie mi o co chodzi z robinem ?? bo to jego widać w retrospekcji???? w piorunach.

ocenił(a) film na 9
Doman2012

Robin nie żyje co można wywnioskować po jego stroju z wiadomością od Jokera znajdującym się w jaskini Batmana.W piorunach widzieliśmy Flasha który najprawdopodobniej cofnął się w czasie aby ostrzec Bruce'a

ocenił(a) film na 7
Emarblues888

Flash'a????
ale to chyba nie jest na 100% pewne ?

ocenił(a) film na 9
Doman2012

na 100% to był Flash Snyder to potwierdził

ocenił(a) film na 7
Emarblues888

dobrze..
i co on wniósł tym błyskiem,
kluczem jest Lois Lane!
i co to będzie w następnym filmie opowiedziane co i jak >? Ezra Miller to jest ten flash czy całkiem inny?

Doman2012

Ezra to ten Flash, a cała sekwencja snu odnosi się raczej do Injustice: Gods among Us, gdzie Superman zmanipulowany jest do zabicia Lois,Metropolis zostaje zniszczone, a Sup. chcąc naprawić ludzki świat krok po kroku staje się krwawym dyktatorem. Ale raczej tego wątku nie pociągną, nie w najbliższym czasie, szykuje się Darkseid.

ocenił(a) film na 6
mirek_men

Jak od połowy filmu byka akcja do chyba na 2 innych filmach byliśmy

ocenił(a) film na 7
piskorX

słabe.

ocenił(a) film na 9
mirek_men

Byłem w poniedziałek na pokazie IMAX. Film rewelacja. Najlepszy był Ben Affleck- ten Batman to iście twardy gość. Chcę go więcej. Cavill jako Superman jest bardzo dobry. Podoba mi sie to w jaki sposób jest kreowany, jego postawa altruistyczna jako obrońcy i ktogoś ktogo potrzebują ludzie. Eisenberg, hmm..troche inna wersja Luthora niż te które zaprezentowali nam Gene Hackman i Kevin Spacey, ale podobało mi się to jego szaleństwo i spisek w którym chciał oczernić Supermana. Jeremy Irons jako Alfred wypadł bardzo dobrze. Nie jest to dziadek który zanosi jedzenie do łóżka Waynowi, tylko ktoś kto zna się na technologi i sprzęcie swojego "podopiecznego". Wonder Woman - przepiekna wojowniczka, jej wejście wbiło mnie w fotel. Jako Diana Prince piękna i zmysłowa. Nie moge się doczekać jej solowego filmu. Genialna walka pomiędzy tytułowymi bohaterami. Doomsday też był fantastyczny. W ogóle nie rozumię o co sie tak ciepali jak po raz pierwszy w trailerze pokazano tego stwora- był genialny i walka z nim równie ekscytująca. Subtelne wprowadzenie postaci takich jak Flash, Cyborg i Aquaman ( najlepiej wypadł Flash). Hans Zimmer stworzył rewelacyjna muzykę ( mam nawet soundtracki oryginalne w wersji deluxe do Man of steel i BvS:). Jeśli chodzi o minusy to rzeczywiście film wydawał sie być troche pocięty, były takie dziwne przeskoki, ale nie odebrały w dużej mierze uroku temu widowisku. 16 lipca ma wyjśc Ultimate Blu ray Edition z dodatkowymi 30 minutami które zostały wycieęte na potrzeby wersji kinowej w kategorii PG13. Być może ta wersja poprawi odbiór filmu, na którą czekam z niecierpliwością.

ocenił(a) film na 9
mirek_men

Uwielbiam kino akcji, a BvS jest akcją napakowany, wręcz nią ocieka. Te eksplozje <3 I ta muzyka <3
Ogólnie wolę Marvela niż DC i poprzednie filmy o Batmanie czy Supermanie mnie nie wciągały jakoś, to ten zdecydowanie trafia na listę filmów do obejrzenia w nudne wieczory :)

ocenił(a) film na 7
mirek_men

Szczerze nie rozumiem jak mozna dac temu czemus 9.
Film jest poprostu sredni, jest jak 3 filmy zlaczone w jeden.

FenrirLokeson

Pewnie że można;-) Ja dałem nawet 10:-) Jeśli Tobie się nie podoba, to ok. Ja za to nie rozumiem, jak można ocenić Strażników Galaktyki wyżej niż Predatora! I wyżej od trylogii Mrocznego Rycerza! To jest dopiero szok;-) Przykłady prosto z tego portalu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
mariooks1945

Co jest w Dawn of Justice takiego perfekcyjnego?
- Zle rozbudowani bohaterowie.
- 3 filmy zrobione w jeden.
Jedynie Batman i muzyka sa jako tako.

Inna sprawa ze nie ktore z moich ocen sa stare, wiec moze po przypomnieniu sobie filmow to zmienie ocene.
Guardians of the Galaxy przynajmniej da sie ogladac, BvS nie.

mirek_men

Ja też właśnie wróciłem z seansu. Film nie jest ani dobry ani zły, ot taki blockbusterowy przeciętniak. Myślałem, że Aflleck będzie lepszym Batmanem, ale roli nie zepsuł, zagrał poprawnie. O dziwno na plus zaskoczyła mnie Wonder Woman, której w komiksach nie lubię. Na minus te wszystkie rozwałki i eksplozje, lubię bardziej kameralne widowiska skupiające się na bohaterach a nie efektach specjalnych. A w drugiej połowie filmu twórcy niemal zbombardowali nas tymi CGI. Jeszcze jeden minus to Doomsday. Komiksowa geneza tego potwora bardzo mi się podobała a tu jakiś dziwaczny pomysł z krwią Luthora. No i wygląd oraz moce. Wiem, może narzekam ale w komiksie Doomsday nie chłonął energii, opierał się na nieograniczonej sile i chęci zabijania, a tu dostaliśmy wygenerowanego komputerowo stworka co jarzy się jak rozpalony kominek.

killer83_2

Aha no i jeszcze Lex Luthor. Co to miało być? Heath Ledger a raczej Joker jest tylko jeden, Jessie chyba za bardzo się wczuł w rolę i zmałpował klauna.

ocenił(a) film na 8
mirek_men

Świetny. Może nie na 10, nie na 9, ale 8 dałem bez zastanowienia. Jeden z najlepszych film o superbohaterach. Czytałem sporo recenzji mocno krytycznych. Bardzo dobrze, że takowe postają, bo film idealny nie jest, ale też większość zarzutów można obalić na gorąco. Bardzo dobrze narysowane postacie, niby herosi, a jednak bardzo ludzcy, posiadający wady, mający wątpliwości co do swego powołania. Ten film nie jest sztucznie napakowaną efektami maszynką do zarabiania pieniędzy. O dziwo to fabuła, tak krytykowana, jest mocną stroną produkcji. Wszystko poukładane - Batman chcący zniszczyć z wiadomych względów Supermana, Lex próbujący to wykorzystać, a Wonder Woman wpleciona jako epizod by móc zaistnieć w kolejnych filmach. Nie widzę tam ani chaosu ani niekonsekwencji. Ben w roli Batmana mi się podobał. NIe męczył tak jak Bale w ostatnim Mrocznym Rycerzu. Jedyne co bardzo mi nie pasowało to wróg, z którym musieli się zmierzyc w ostatecznej walce. Także Lex nie najlepszych lotów i w tej kwestii zgadzam się większością.

użytkownik usunięty
Pawel_Gosia

racja, tylko bezgusciom film sie nie podoba

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
mirek_men

Dla mnie z kolei ten film to szambo....

ocenił(a) film na 8
mirek_men

właśnie obejrzałem wersje Special Edition - Polecam!!!!
ponad 3h filmu - świetny montaż, muzyka i zdjęcia - świetny film!!!

mirek_men

Jeden z lepszych filmów SF, Wonder Woman zajebista.

ocenił(a) film na 6
poloos

Może gdyby było jej więcej oceniłbym ten film choć jedną gwiazdkę wyżej :D
Niestety na tej produkcji bardzo się zawiodłem...

ocenił(a) film na 6
mirek_men

No ja bardzo lubię tego typu filmy, ale niestety przy tym dobrze się nie bawiłem a wręcz męczyłem. Moim zdaniem jest to porażka porównując do poprzednich filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones