PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 271
ocen
7,4 10 1 107271
7,4 51
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Bardzo długi

ocenił(a) film na 3

Film zapowiadał się bardzo optymistycznie: był mroczny, aktorzy z wyższej półki, przepiękne ujęcia i muzyka.

Przejdźmy jednak do tego dlaczego nie polecam zobaczenia tego filmu:

1. To co go zepsuło to przede wszystkim czas trwania. Film zaczął się niemiłosiernie dłużyć. Gdyby zrealizować go w 1/2 tego czasu byłby znacznie ciekawszy, a moja ocena zapewne byłaby wyższa.

2. Film który zapowiadał się na interesujące, bardziej "poważne" kinowe widowisko dodaje akcje typu:

1. Skok z wieżowca i przelot nad miastem. Cały film jest piękny, a oglądając tę scenę odczuć można jedynie cringe
2. Wjazd na lawetę i przeskoczenie nad ogniem w pościgu za pingwinem. Fast and Furious: VENGEANCE
3. Wszyscy do niego strzelają i to z wielu stron - a on nic nie czuje. Nie odnosi żadnych obrażeń. Nikt nie strzela w wyraźnie odsłoniętą twarz.
4. Wybuch prosto w twarz Batmana - ani mu się buzia nie okopciła. Ogólnie ładunki wybuchowe chyba były jakieś słabe, bo Alfred też przeżył bez problemu. Ach ten immunitet postaci których nie chcemy skrzywdzić, a jednocześnie dajemy takie sceny.
5. Batman chodzi jak RoboCop i słuchać go z 5 km.


3. Fabuła nie jest wyjątkowa ani zbytnio ciekawa. Nie trzyma w napięciu. Kolejny raz dostaliśmy złoczyńcę aka Joker. Początkowo ma motyw aby ujawnić prawdę - później chce zabić wszystkich. Inteligencja, planowanie swoich zasadzek i zbrodni przechodzi w niepamięć. Złoczyńca sam daje się oczywiście złapać i ogląda swoje widowisko zza krat. Kolejny chory psychicznie koleś który na początku był mądry, ale w trakcie filmu traci jakiekolwiek punkty IQ, bo jest to wygodne dla niewymagającej fabuły


4. Batman zgadujący zagadki w 30 sekund. Nawet nie musi się nad nimi zastanowić.

To co mi się najbardziej podobało to kobieta kot i jej relacja z Batmanem. Aktorka jest przepiękna i naprawdę nie można sobie wyobrazić nikogo lepszego do tej roli.

Super było pokazanie, że Batman wykorzystuje strach w celu walki z przestępczością. Ogólnie sam wstęp mimo, że bardzo uniesiony był bardzo dobry i przyjemnie się go oglądało. Film stracił dopiero po wprowadzeniu akcji wypisanych powyżej.


4 osoby w kinie. Wszystkie niezadowolone z widowiska. Na pewno lepsze niż BvS - ale to naprawdę niski poziom porównawczy

ocenił(a) film na 5
Jatersar

Pełna zgoda. Reżyser chciał balansować na granicy realizmu i wyszło z tego wiele głupot

ocenił(a) film na 3
sowa40

Niestety, bo czekałam na ten film i byłam nastawiona entuzjastycznie mimo "kontrowersyjnych" wyborów aktorów :-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones