PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 444
oceny
7,4 10 1 107444
7,4 52
oceny krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Nie jest zły, ani nie wybitny, ale średni. Dlaczego?

Film nie jest wybitny jeśli chodzi o efekty, więc, jeśli ktoś liczy na ogromne efekty specjalne to można się przeliczyć. Owszem, taki jest właśnie Batman, ale... Jeśli nie był efektowny, to może chociaż był wybitny fabularnie? Moim zdaniem również nie. Ktoś by mógł napisać, że dzięki temu był wyważony, dla mnie po prostu w aspekcie fabularnych oraz aspekcie efektowności był po prostu średni.

Na początku dla mnie dość zawiły. Pełno nazwisk i postaci i jakieś tam powiązania. Kwestia mafii mnie nie przekonała, bo co chwilę się okazywało, że ktoś zupełnie inny pociąga za sznurki, a jak już się okazało KTO za te sznurki pociąga, to zabrakło mi tam jakoś elementu zaskoczenia.

Dla mnie całość 6/10, ale ocenę dałem 7, ratuje przede wszystkim Człowiek-Zagadka, oraz fenomalna muzyka. Klimat mroczności. Przez bodajże połowę filmu nie widzimy dnia, non stop noc.

Nie wiem jaki to miało cel, ale dlaczego nie wymawiano słowa "Batman". Było na listach, ale nie było wypowiadane. Było dziwoląg, mściciel, zemsta, a nawet z ust Kobiety Kot pojawiło się Bat-Guy ;) Ale dlaczego nie Batman? Padło raz, z ust samego Batmana i nie był to w żaden sposób przełomowy moment dla tego filmu.

Za długi, po prostu za długi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones