PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 294
oceny
7,4 10 1 107294
7,4 51
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Mój Batman

ocenił(a) film na 9

Film absolutnie skrojony pode mnie. 176 minut w pełni detektywistycznej historii o skorumpowanych policjantach i gnijącym od środka mieście. Ten film miejscami trudno nazwać superbohaterskim. Klimat niczym z filmów Finchera, pierwsze na myśli przychodzi ,,Siedem”. W Batmanie tak samo jak w ,,Siedem” mamy do czynienia z psychopatycznym mordercą chcącym zmienić panujący porządek poprzez potępienie zła złem. Niektóre jego działania zdecydowanie nawiązują do serii ,,Piła”. Główny villain Jest bezemocjonalnym zwyrodnialcem, więc siłą rzeczy doprowadza miasto do jeszcze większego upadku moralnego. Wspomniane miasto jest integralnym bohaterem tej historii, jest to wersja bardzo zepsutego, zgniłego i wyniszczonego przez korupcje Gotham, które buduje charaktery postaci na zasadzie nienawiści do tejże właśnie aglomeracji.. Co dla mnie ważne, film nie stara się udawać, że nie jest filmem komiksowym, trzeba pamiętać, że mimo interesującej i poważnej intrygi to nadal jest chłop biegający w rajtuzach i bijący przestępców po mordach. Urealistycznianie wszystkiego jest bez sensu, trzeba czasem zawiesić niewiarę i nie domyślać się czemu Batman ma taką a nie inną technologię, po prostu ją ma.
Film jest przepiękny, paleta barw, czyli wszelakie odcienie pomarańczowego i czarnego zostaną zapamiętane na długo. Co do muzyki to jak wchodzi Batman a w tle ścieżka dźwiękowa Giacchino to klękajcie narody. Robert Pattinson jako Batman/Bruce Wayne jest świetny i po raz kolejny, jak co roku zresztą, pokazuje, że jest wybitnym i wszechstronnym aktorem, a o serii ,,Zmierzch” każdy powinien zapomnieć. Cała obsada drugoplanowa jest też genialnie dobrana, w szczególności Catwoman, Gordon i Pingwin. Leciutki problem mam do Riddlera, imo jest troszkę przeszarżowany i too much, ale nadal jest bardzo spoko. Andy Serkis jako Alfred też trochę niewykorzystany, a szkoda.
Ten film pokazuje jasno, że mimo wielu inkarnacji Batmana on nadal jest ważny i inspirujący, a jego historię można opowiadać na wiele różnych sposobów. Podsumowując, doskonały film detektywistyczny w klimacie neo noir, szczególnie dla mnie jako dla fana twórczości Finchera.

aroniided

Z większością się zgadzam. Ale emo Bruce Wayne mi nie leży. To nie tak, że nie lubie Pattinsona, ale momentami się zastanawiałem czy mu sie filmy nie pomyliły. Zwlaszcza w jednej scenie, w której dosc alergicznie reagowal na swiatlo dzienne. Za to podobalo mi sie odwrocenie relacji miedzy Riddlerem, a rodzina Wayne'ów. Ten pierwszy, co prawda psychol, ale ukazujacy falsz i oblude innych. I rodzice Bruce'a, którzy mieli cos tam za uszami. Dosc ciekawe podejście.

ocenił(a) film na 9
hornet

Mi prawdę mówiąc bardzo pasował ten emo dzieciak Bruce w kontekście tego filmu. Idealnie się to łączy ze słowami Riddlera w więzieniu, gdzie poza tym, że daje Batmanowi do zrozumienia, że wie o jego tajnej tożsamości to również udowadnia, że to paradoksalnie Bruce Wayne jest maską a nie Batman. Zaznaczam jednak, że to działało w tym konkretnym filmie. W kontynuacji zdecydowanie chciałbym Bruce'a wychodzącego ze swojej strefy komfortu i stającego się tym playboyem i celebrytą. Łączyłoby się to ze słowami tej Pani kandydującej na urząd, chyba burmistrza, sam nie wiem. W każdym razie, chciała ona przekazać Wayne'owi, żeby bardziej udzielał się społecznie i wychodził do ludzi. Myślę, że jest na to szansa, patrząc na to, że już w finale The Batman mieliśmy Batmana pomagającego ludziom w DZIEŃ, co jest do nocnego Człowieka Nietoperza niepodobne.

aroniided

Zapewne tak będzie, sam na końcu mówił że źle podchodził do tematu Batmana. Zrozumial że gniewem i zemstą niczego nie załatwi a może jeszcze sprowadzić większy chaos. W następnej części zakładam że pojawi się modelowy Bruce Wayne, krótko obcięty, częściej udzielający się w społeczności Gotham.

Ten styl emo nawiązuje do obecnej charakterystyki postaci, trzymającego się w cieniu miliardera o którym tak naprawdę nikt nie nie wie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones