PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 287
ocen
7,4 10 1 107287
7,4 51
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

poszedłem do kina z ciekawości bo zobaczyłem całkiem dobre oceny i pochlebne recenzje tak zwanych krytyków ale moim zdaniem trylogia Nolana jest dużo ale to naprawdę dużo lepsza na każdej płaszczyźnie nie mówiąc już o soundtracku Hansa Zimmera, który jest po prostu arcydziełem. a jakie są wasze opinie w tej kwestii ???

Lucania

dla mnie to najlepszy batman .

Lucania

byłem dzisiaj na premierze i szczerze mówiąc nie wiem czemu aż tak wysokie oceny. Sam klimat Gotham wyszedł całkiem nieźle, antagonista ok, motyw śledztwa, zagadek - super. Miałem trochę sceptyczne uczucia jeśli chodzi o technologie. Z jednej strony jakieś futurystyczne kamerki w soczewce, z drugiej strony pojazdy batmana bardziej w stylu retro lat 80? Trochę mi się to nie kleiło.

Co do samego Batmana to zrobili trochę inny koncept niż w poprzednich częściach. W poprzednich Batman używał setki technologii, broni, haków, sprzętów do tłuczenia dziesiątek przestępców, Batman jak wchodził to prawie zawsze wygrywał, ale było widać taktykę, spryt i umiejętne zarządzanie tą technologią. Tutaj miałem wrażenie, że Batman wchodził jak "czołg", dawał po sobie strzelać, zero taktyki, sprytu, strategii. Zrobili z niego na siłę takiego impulsywnego i lekkomyślnego (wybuch bomby w kościele i prawie przez to ryzyko zdradzenia tożsamośći? To nie brzmi jak Batman! Strzelanina w tej arenie gdzie, dosłownie dawał po sobie napierdzielać z karabinów, używał mało zasłon, granatów dymnych, skradania itd. To znowu nie wygląda jak Batman!) Taki bardziej surowy klimat, ale z drugiej strony z batmana tutaj bardziej zrobili jakiegoś karatekę w zbroi, który wszystkich załatwia walcząc wręcz i w ogóle nie korzysta z broni, gadżetów i daje po sobie strzelać serie z karabinów?

Moim zdaniem taka "surowa" koncepcja Batmana to był dobry zamysł, ale miałem takie odczucia, że zrobili go zbytnio na siłę zbyt słabego! I to nie chodzi o ten brak technologii/gadżetów tylko nie pokazali, że Batman jak to Batman ma jakiś plan/strategie, taktykę, korzysta z zasadzek, zasłon itd. Nie, Batman wchodzi do budynków tak o, bez rozeznania i się po prostu nawala, nie myśli, nie zastanawia się xDD

Co do samej historii - to miałem właśnie wrażenie, że batmana za bardzo "znerfili" - dosłownie Batman przez cały film nie robił ... nic? Wszystko praktycznie zrobili za niego. Alfred rozszyfrował zagadki, Selina dała info, Policjant podpowiedział coś tam o narzędziu i dzięki niemu odkrył ostateczny plan... Ale i wtedy było za późno. Miałem wrażenie, że Batman w każdym momencie był 2-3 kroki za innymi i słabo mu szło gonienie króliczka. No ale mniejsza, może był taki zamysł zrobienia z Batmana na siłę słabego, bezbronnego w kryzysowych sytuacjach, ale wyszło to trochę karykaturalnie.

Cała historia trochę taka chaotyczna i od początku budowali napięcie, oczekiwało się na koniec jakiegoś takiego wow, jakiegoś morału, zaskoczenia, cokolwiek co by tak jakby podsumowało te 3 godziny i w sumie gdy się skończyło to miałem tylko takie myśli "to już?". Wątek samego Riddlera wypadł okej, ale wszystkie inne wątki wypadły trochę bardziej jako "zapychacze", bo nie miały istotnego znaczenia jeśli chodzi o końcówkę. Wątek miłosny - a tego mi się nawet nie chce komentować.

Zobaczę za kilka tygodni jaka będzie ocena, film ogólnie był dobry, ale 8/10 to przesada, bardziej 6,7/10. To nie jest film o batmanie, który zapadnie w pamięć. Za 5 lat ludzie dalej na myśl o Batmanie będą myśleć o trylogii Nolana zamiast o tym filmie.

Więc powiedziałbym, że trylogia > ten film > batman vs superman, justice league i inne. Chociaż w sumie ciężko tak porównać, bo każde z tych filmów było w zupełnie innym klimacie...

ocenił(a) film na 8
arekss16

Batman/Bruce nie jest "znerfiony". Przekładając na polski język: jest niedoświadczonym, zagubionym i nieopierzalym początkującym mścicielem. Przecież to drugi rok jego pracy. Polecam komiks Batman year one.
Bruce uczy się swojej roli batmana. Nie ma jeszcze skrystalizowanej wizji tego jak osiągnąc swój cel. Jest nastawiony na zemstę
Idzie do przodu nie kalkulując co będzie dalej. Nie przewiduje na kilkanaście kroków do przodu jak wersja doświadczona do której nas przyzwyczajono.
Nie zna jeszcze możliwości swoich zabawek bo nie miał okazji ich testować. Widać to dokładnie jak musi zeskoczyć z budynku nie będąc pewnym czy sprzęt zadziała.
Nie umie być ani Batmanem ani brucem. Stąd wiele za niego robią inni. Kiedy miał się tego nauczyć jak jest na samym początku swojej drogi?
Reżyser świetnie oddał nieudolność i zagubienie początkującego mściciela. Jeszcze raz polecam komiks Batman year one.

Pozdrawiam

arekss16

zgadzam sie, ten Batman odejdzie szybko w zapomnienie, strasznie nie rowny film

ocenił(a) film na 6
Lucania

Ost. 20 min to niepotrzebna zrzynka z 2 ost. Filmów Nolana i festiwal zażenowania. Mogli to wszystko zostawić w klimacie Detektywistycznym i filmu Noir, a nie starać się robić Bum, Bum. Pattinson jako Batman bardzo dobry, jako Bruce bardzo słaby. Do tego jego budowa ;-) (To nie czasy Adama Westa) takie 6-7 jak piszesz. Zwłaszcza że widać że się inspirowali się komiksem „Rok drugi” z lat 80 tylko zamiast Reapera mamy Zagadkę.

Lucania

Dla mnie ten batman bije na głowę tego od Nolana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones